انواع ویزا کارت

5/5 - (1 امتیاز)

مدت زمانی است امکان صدور و تهیه ویزا کارت برای ایرانیان از طریق کشورهای همسایه ایران فراهم شده است که بهتر است قبل از تهیه ویزا کارت ابتدا انواع آن را به خوبی بشناسید تا بتوانید تمنخاب خوبی برای تهیه ویزا کارت داشته باشید. در این مقاله به بررسی انواع ویزا کارت ها و تفاوت آن ها با یکدیگر می پردازیم پس برای آشنایی با انواع ویزا کارت در ادامه همراه ما باشید. ویزا کارت از نظر فیزیکی بودن به دودسته تقسیم می شود:

ویزا کارت فیزیکی یا  Physical Visa Card 

ویزا کارت مجازی Virtual Visa Card

انواع ویزا کارت فیزیکی

ویزا کارت فیزیکی یک کارت پلاستیکی می باشد که روی آن یک شماره 16 رقمی درج شده است و پشت آن یک عدد 3 رقمی به نام cv2 درج شده است. شما با استفاده از این کارت ها می توانید خریدهای اینترنتی انجام دهید و یا از دستگاه های خودپرداز ATM که به سرویس ویزا متصل باشند پول نقد دریافت کنید. ویزا کارت فیزیکی به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

ویزا کارت اعتباری یا کردیت کارت

کارت های اعتباری با توجه به میزان تراکنش های بانکی فرد و میزان حقوق شخص صادر می شود. با داشتن این کارت شما می توانید متناسب با اعتبار بانکی تان حتی بیشتر از موجودی حساب خود خرید کنید، و پس از رسیدن زمان سررسید و واریز حقوق فرد به صورت یکجا و یا به صورت قسطی همراه با کارمزد از موجودی حساب فرد کم می شود. میزان اعتباری که می توانید با استفاده از این کارت خرید کنید بستگی به میزان اعتبار شما توسط بانک دارد نه میزان موجودی حساب شما. این کارت معمولا به اشخاصی تعلق می گیرد که شهروند یک کشور هستند و اعتبار و شغل خوبی دارند و درآمد آن ها خوب است و سابقه مالی خوبی دارند.

ویزا کارت نقدی

این کارت ها از نظر کاربرد کاملا شبیه کارت های اعتباری می باشند با این تفاوت که شما فقط به اندازه موجودی در حسابتان قادر به خرید می باشید و نه بیشتر.(مانند کارت های بانکی در ایران). با استفاده از این کارت ها شما تنها قادر خواهید بود که به اندازه موجودی شارژ شده حسابتان خرید یا برداشت کنید. این کارت ها قابلیت شارژ مجدد دارند و می توانید در هرزمانی به اندازه هر مبلغی که مدنظر شما است آن را شارژ کنید. در حال حاضر برای ایرانیان تنها همین نوع کارت صادر می شود و توسط یکی اط کشورهای همسایه این کارت به نام خود شخص صادر می شود. کارت نقدی همچنین دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از: 

ویزا کارت گلد یا Gold Visa Card

ویزا کارت کلاسیک یا Classic Visa Card

ویزا کارت الکترون یا Electron Visa Card

در مقالات دیگر نیز درباره ویژگی ها و مزایا و معایب هر کدام از این ویزا کارت های نقدی مفصل صحبت کرده ایم.

 

ویزا کارت پیش پرداخت

ویزا کارت پیش پرداخت مانند کارت های نقدی هستند با این تفاوت که به حساب بانکی متصل نیستند و خود کارت موجودی مشخصی دارد که از قبل شارژ شده است. این کارت ها قابلیت شارژ و افزایش موجودی توسط افراد از طریق حواله های بانکی را ندارند مگر اینکه بانک صادر کرده باشد. طبق قوانین جهانی ارز پیش فرض کارت های ویزا کارت، همان ارز کشور صادر کننده کارت می باشد و در صورت خرید به دلار یا یورو با نرخ ریت جهانی و با نرخی بسیار کم تبدیل می شود. ویزا کارت های پیش پرداخت به دو دسته تقسیم می شوند: قابل شارژ و غیر قابل شارژ یا گیفت کارت. کارت های ویزا کارت پیش پرداخت قابل شارژ نیز به دو دسته ی ویزا کارت کلاسیک تراول و ویزا کارت الکترون تراول تقسیم می شوند، که در ادامه مقاله ها به تفاوت آن ها با یکدیگر می پردازیم.

ویزا کارت مجازی

ویزا کارت های مجازی بر خلاف ویزا کارت های فیزیکی هیچ گونه کارتی ندارند و همانطور که از اسمش پیداست به صورت مجازی می باشد و شما تنها اطلاعات کارت مانند کد 16 رقمی، تاریخ انقضا و کد 3 رقمی cv2 را در اختیار دارید. شما با استفاده از این کارت ها تنها قادر به خرید از سایت های مختلف و پرداخت های آنلاین هستید. تنها مزیت این کارت ها نسبت به کارت های فیزیکی سرعت بالای صدور آن ها و هزینه پایین تر صدور این کارت ها نسبت به کارت های فیزیکی می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)