ویزا کارت چیست؟

Rate this post

اگر تجربه خرید از وب سایت های داخلی و خارجی را داشته باشید می دانید که پس از کامل کردن سبد خرید خود در مرحله آخر باید پرداخت اینترنتی انجام دهید. در وب سایت های داخلی برای پرداخت بهترین گزینه استفاده از کارت های اعتباری بانک های ایرانی می باشد. برای خرید از سایت های خارجی نیز می توانید از کارت های اعتباری ارزی مانند ویزا کارت، مسترکارت، پی پال و غیره استفاده کنید.

ویزا کارت به مجموعه از انواع کارت های اعتباری، نقدی و پیش پرداخت گفته می شود که شما می توانید با استفاده از آن ها در سراسر دنیا پرداخت انجام دهید، انتقال وجه انجام دهید و یا خرید اینترنتی انجام دهید. با استفاده از ویزا کارت می توانید از خدمات برداشت وجه نقد، انتقال وجه و سپرده پس انداز نیز استفاده کنید. همچنین شما اگر جزو کاربران ویزا کارت باشید می توانید از پیشنهادات و خدمات اختصاصی آن نیز استفاده کنید. اما متاسفانه به دلیل تحریم های علیه ایران، شبکه ویزا کارت در ایران فعالیت نمی کند و ایرانیان هنگام سفرهای خارجی مجبور هستند که به جای کارت های بانکی، وجه نقد با خود به همراه داشته باشند.

ویزا کارت در حقیقت کارت های اعتباری هستند که توسط شرکت ویزا (Visa)، که در زمینه ارائه خدمات مالی فعالیت می کند تولید می شود. این شرکت ابتدا فقط در زمینه صادر کردن کارت های اعتباری فعالیت می کرد اما به مرور زمان خدمات دیگری را نیز مانند کارت اعتباری و نقدی، کارت هدیه یا گیفت کارت نیز به محصولات خود اضافه نمود. ویزا کارت شناخته شده ترین محصول شرکت ویزا می باشد ولی جالب است بدانید که این کارت مستقیما توسط خود شرکت صادر نمی شود بلکه موسسات مالی معتبر و دارای مجوز رسمی مانند بانک ها و دیگر شرکت های فعال در این زمینه که با شرکت ویزا قرار داد دارند و همکاری می کنند، این کارت ها را صادر می کنند.


استفاده از ویزا کارت برای ایرانیان

به دلیل تحریم های علیه ایران ارتباط بانک های ایرانی با بسیاری از بانک های جهانی قطع شده است، به همین دلیل بسیاری از ایرانیان هنگام سفرهای خارجی خود پول نقد همراه خود می برند که این کار از امنیت پایینی برخوردار می باشد. اما بهتر است بدانید که تحریم ویزا کارت در ایران مشکل جدی نیست و شما می توانید برای تهیه ویزا کارت از خدمات صرافر استفاده نمایید. شما اگر قصد مهاجرت و یا سفر به کشورهای خارجی دارید می توانید بدون حمل پول نقد و فقط با داشتن یک کارت اعتباری پرداخت های خود را انجام دهید.

پس از تهیه ویزا کارت شما صاحب یک حساب بین المللی می شوید و می توانید بدون واسطه مبلغ مورد نظر را جابجا کنید، پرداخت های اینترنتی داشته باشید، از سایت های خارجی خرید کنید و یا قبل از سفر می توانید خودرو و منزل مورد نظر خود را اجاره نمایید. البته به یاد داشته باشید هنگام استفاده از ویزا کارت باید آی پی خود را روی کشوری جزء ایران تنظیم کنید.

چرا باید از ویزا کارت استفاده کنیم؟

امروزه به لطف فضای مجازی، تعاملات و ارتباطات افراد بسیار پیچیده و گسترده شده است. در این دوران شما می توانید برای زندگی از بهترین امکانات تفریحی، آموزشی، زندگی و … استفاده کنید و به کشورهای مختلف سفر کنید و یا در سایت های مختلف گشت بزنید و خرید های اینترنتی از سراسر دنیا داشته باشید. حال به این فکر کرده اید که چگونه باید پرداخت اینترنتی برای سایت های خارجی داشته باشید؟

متاسفانه کارت های اعتباری که ما در داخل کشور استفاده می کنیم اعتبار جهانی ندارند و نمی توان پرداخت های فرامرزی را با استفاده از آن ها انجام داد. بنابراین برای انجام این امور نیاز به یک کارت ارزی بین المللی مانند ویزا کارت داریم. با استفاده از ویزا کارت می توانید به طور آزادانه در کشوری حضور داشته باشید و یا از هرجای دنیا که دوست دارید خرید کنید.

بهتر است بدانید ویزا کارت یکی از مشهورترین کارت های ارزی بین المللی در سراسر دنیا می باشد. این کارت رتبه اول مبادلات مالی کارت های اعتباری بین المللی را از آن خود کرده است و بیش از 200 شعبه در سراسر دنیا دارد که این موضوع نشان دهنده میزان محبوبیت بالای آن می باشد.

ویزا کارت چگونه کار می کند

شرکت ویزا یک شرکت بزرگ و برجسته در حوزه تکنولوژی و تجارت آنلاین می باشد و بیش از 200 شعبه فعال در سراسر دنیا دارد. بیشتر فعالیت این شرکت در زمینه ارائه خدمات پرداخت های الکترونیکی و ارائه خدمات مالی به صورت دیجیتالی می باشد. شرکت های صادر کننده ویزا کارت قوانین خاصی را برای صادر کردن این کارت ها مشخص می کنند. برخی از این شرایط عبارتند از پرداخت هزینه تراکنش های بانکی به همراه کارمزد شبکه ویزا. ویزا کارت ها دارای یک شماره کد 16 رقمی هستند و همچنین دارای یک میکروچیپ اختصاصی هستند و یک نوار مغناطیسی نیز پشت هر کارت درج شده است. 

برای خرید های اینترنتی هنگام باز شدن صفحات پرداخت، می توانید اطلاعات کارت خود را وارد کرده و پس از کم شدن پول از حساب شما، هزینه کالای موردنظر پرداخت می شود. امنیت پرداخت شما نیز توسط شرکت های صادرکننده تامین می شود. بنابراین ویزا کارت واسطه ای بین خریدار و فروشنده می باشد.

 

 

Rate this post