امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

مرکز تبادلات ارزی

موضوع : وب مانی چیست و انواع حساب وب مانی

تاریخ امروز: [wikiwordpress]

وب مانی چیست و انواع حساب وب مانی

پرداخت الکترونیکی وب­ماني، روشی مناسب برای تراکنش های مالی در کمترین زمان و بدون نیاز به حساب های بانکی می باشد. این روش ایمن، دارای استانداردهای جهانی بوده و تراکنش های آن قابل شناسایی یا بازگشت نمی باشد. این سیستم پرداخت، به جهت انعطافی که در جهت خدمات خود به مشتریان ارائه می دهد، رشد و ارتقاء سریعی را کسب نموده است.

وبمانی یکی از معدود سیستم های پرداخت الکترونیکی است که برای ایرانیان محدودیتی ایجاد نکرده و کاربران ایرانی می توانند با استفاده از درگاه آن، در بازارهای جهانی به تجارت بپردازند. در واقع Webmoney  یک کیف پول الکترونیکی است که می توان از آن برای انجام معاملات آنلاین استفاده نمود. جهت انتقال و دریافت پول، همچنین پرداخت آنلاین یا ذخیره سازی از سیستم پرداخت الکترونیکی وب­مانی استفاده کنید. در این خصوص می توانید از کارشناسان صرافر، مشاوره های لازم را دریافت کنید. چنانچه به عنوان فریلنسر با سایت های خارجی همکاری دارید، یا آن که محصولات و یا خدمات خود را به صورت آنلاین در سطح جهانی به فروش می رسانید، می توانید از پرداخت الکترونیکی وبمانی استفاده کرده و بهترین  خدمات را دریافت نمایید.

– تاریخچه وب مانی: این شرکت همزان با بحرانهای  مالی ایجاد شده برای روسیه در سال 1998 که باعث شد استفاده از دلار در روسیه افزایش یابد، به عنوان یک سیستم انتقال پول تاسیس شد. در سال 2013، دولت اوکراین تجهیزات رایانه ای را توقیف کرده و وجوه حساب های ضامن در اوکراین را مسدود نمود.

آن ها معتقد بودند که بی نظمی زیادی در سیستم مالی وب­مانی وجود دارد و قوانین عملکرد سیستم پرداخت با بانک ملی اوکراین مطابقت ندارد. آن ها سیستم وبمانی را سامانه ای غیرقانونی اعلام کرده و آن ها را مظنون به استفاده از فرار مالیاتی و پولشویی کردند. اما معاملات وبمانی در کوتاه ترین زمان در اوکراین شروع شد و در سال 2015، ضمن آزاد سازی حساب های بانکی ضامن، بانک ملی اوکراین نیز همکاری خود را با WebMoney شروع نمود. از سویی دیگر در نوامبر 2015، وب­مانی اروپا، مجوز صدور پول الکترونیکی در منطقه اروپا را دریافت نمود.

– ثبت نام در وب مانی: WebMoney Transfer یک راه حل پرداخت آنلاین است که ترکیبی از ابزارهای حسابداری جامع با ویژگی های پیام رسانی بوده و ارتباطی امن بین اعضای ثبت شده در وب­مانی می باشد. وب­مانی کاربران را قادر به پرداخت آنلاین می کند و یک محیط تجارت الکترونیکی کارآمد را فراهم می نماید. برای ثبت نام در WebMoney ، باید رابط کاربری را در رایانه یا تلفن همراه خود نصب کنید، در سیستم ثبت نام کنید و شرایط و ضوابط مندرج در توافق نامه انتقال حقوق مالکیت از طریق واحدهای دیجیتال را بپذیرید. سپس یک شناسه WM (WMID) و شماره کاربری منحصر به فرد دریافت خواهید کرد.

روند ثبت نام به این معنی است که کاربران یک فرم ثبت نام را پر می کنند، داده های شخصی خود را ارائه می دهند و مدارک آن ها از طریق خدمات مرکز وب­مانی مورد تایید واقع می شود. بدین ترتیب هر کاربر یک WM Passport دریافت می کند که یک سند دیجیتالی بر اساس اطلاعات شخصی کاربر می باشد. لازم به ذکر است که کلیه تراکنشهای موجود در سیستم فوری و غیرقابل برگشت است.

سایت های رسمی وبمانی شامل

http://www.webmoney.ru

 http://www.wmtransfer.com

 http://www.webmoney.com.mx

نسخه های مینی و کلاسیک WebMoney

در صورتی که تصمیم دارید برای نخستین بار، حساب وب­مانی افتتاح نمایید، توصیه می شود که نسخه مینی حساب وبمانی را ایجاد کنید. در این نوع حساب به شما یک شناسه وب مانی داده می شود که می توانید کیف پول خود را ایجاد کرده و با کمک شناسه دریافتی اقدام به نقل و انتقال پول بپردازید.

هنگامی که نسخه مینی خود را در WebMoney ایجاد کردید، دارای پاسپورت وب مانی الیاس خواهید شد. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که با نصب نرم افزار وب­مانی می توانید حساب خود را کلاسیک تبدیل نمایید. این دو نوع نسخه وبمانی، از نظر میزان امنیتی که برای کاربران ایجاد می کنند، دارای تفاوت هایی است.

از نظر امنیتی نسخه کلاسیک بالاتر بوده و استفاده از آن نیاز به آموزش بیشتری خواهد داشت. با توجه به مسائل اینترنتی در داخل کشور، برای حساب های کوچکتر، پیشنهاد می شود از نسخه مینی استفاده نمایید. پس از آن که به سایت WebMoney وارد شدید، در آن ثبت نام کرده و کیف پول الکترونیکی جدیدی برای خود ایجاد نمایید. با ورود شماره تماس و تایید آن، کیف پول شما در دسترس می باشد و می توانید با آن معاملات خود را انجام دهید. در نهایت در بالای صفحه شناسه حساب را مشاهده خواهید کرد.

– انواع حساب وب مانی: برای آنکه حساب وبمانی خود را به صورت مینی ایجاد کنید، مدارک خاصی مورد نیاز نیست. تنها نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که تراکنش مالی شما درروز کمتر از صد دلار است، حساب مینی بهترین انتخاب خواهد بود. اما برای افزایش تراکنش، لازم است که مدارک کامل خود را برای پرداخت الکترونیکی WebMoney وارد کرده و تاییدیه دریافت نمایید. این مدارک می تواند سطح پاسپورت وب مانی شما را مشخص کند.

– پاسپورت وبمانی الیاس: کاربران به محض ثبت نام در سیستم پرداخت الکترونیکی وب مانی، به صورت اتوماتیک و رایگان، دارای پاسپورت الیاس خواهند شد. این نوع از پاسپورت نشان از آن دارد که مدارک و اطلاعات به سایت وب مانی ارسال نشده است.

– پاسپورت وبمانی فرمال: در این نوع از حساب نیز، کاربران مشخصات هویتی خود را در سایت وبمانی وارد کرده و مدارک ایشان در این سایت ثبت می گردد. لازم به ذکر است که پاسپورت وبمانی فرمال آن ها به شکل رایگان ایجاد می شود. اما به دلیل عدم تایید از سوی نماینده رسمی وب مانی، همچنان از سوی ایشان دارای رسمیت نمی باشد.

– پاسپورت وبمانی پرسونال: یکی از مهم ترین و اصلی ترین نوع پاسپورت در وب­مانی، پاسپورت پرسونال است و به کسانی اعطا می شود که دارای پاسپورت فرمال وب مانی باشند. هنگامی که مدارک هویتی کاربر به همراه مدارک توسط نماینده رسمی تایید شود، این نوع از پاسپورت برای وی صادر می شود.

اعتبار حساب وبمانی و تراکنش بالاتر

توجه داشته باشید، اعتبار بیشتر پاسپورت می تواند این امکان را به شما بدهد تا بتوانید تراکنش هایی در سقف بیشتر داشته باشید. برای کسانی که قصد دارند مبالغ زیاد و تراکنش های بالایی در حساب WebMoney خود داشته باشند، لازم است که حساب پرسنال برای خود ایجاد نمایند تا ضمن برخورداری از امنیت کامل، با مساله ای روبرو نشوند.

این شرکت از ابزارهای خود و بر اساس نوع پاسپورتی که هر کاربر دریافت می کند، برای بازه های زمانی متفاوت، سقف تراکنش ها را مشخص می نماید که می تواند به صورت ماهانه، هفتگی یا روزانه باشد.

– کارمزد وب مانی: یکی از مزیت های استفاده از پرداخت الکترونیکیWebmoney این است که کارمزدی را بابت خریدهای آنلاین با استفاده از وبمانی، پرداخت نخواهید کرد. همچنین دریافت کننده وجه در زمان انتقال پول، نیز پرداختی نخواهد داشت. در این مواقع وب­مانی از حساب فرستنده و از پولی که ارسال می کند، به عنوان کارمزد، 0.8 درصد برداشت می نماید.

– شارژ حساب وب مانی: در صورتی که قصد دارید حساب وب­مانی خود را افزایش داده و آن را شارژ نمایید، لازم است که از یکی از روش های آفلاین یا آنلاین بانک ها استفاده کرده و یا از کارت های اعتباری برای انتقال پول بهره بگیرید. همچنین می توانید از درگاه های خرید آنلاین و یا روش انتقالی میان کیف پول های وبمانی استفاده نمایید.

از سویی دیگر برای آن که بتوانید حساب Webmoney خود را نقد کنید، به کارت های اعتباری ارزی نیاز دارید. در صورتی که برای افتتاح حساب وبمانی خود و نقد کردن ارز موجود در کیف پول Webmoney به کمک نیاز دارید، می توانید از خدمات Sarafer استفاده کنید. کارشناسان Sarafer شما را در این خصوص راهنمایی کرده و اقدامات لازم را در خصوص نقد کردن حساب وب­مانی شما انجام خواهند داد.

– استفاده از حساب WebMoney: هر کیف پول آدرس خاص خود را دارد که شامل شناسه پول و دوازده شکل می باشد. هنگام انتقال وجه به حساب WebMoney یا انتقال پول از حساب وبمانی به حساب های دیگر، باید آن را پر کنید. پس از نصب کیف پول، آماده ارسال و دریافت پول هستید. برای واریز وجه به کیف پول الکترونیکی خود، باید کیف پول مربوطه را با ارز دلخواه انتخاب کنید و سپس در مورد روش واریز تصمیم بگیرید. هنگامی که وجوه وارد شد، می توانید از آنها برای سپرده گذاری استفاده کنید.

برای برداشت از آن، به صفحه برداشت بروید و کیف پول وبمانی را با واحد پول انتخاب کنید. شماره کیف پول WebMoney را پر کنید و مقدار آن را انتخاب کنید. هنگامی که وجوه به کیف پول شما رسید، می توانید آنها را از حساب وبمانی به کارت یا حساب بانکی و یا کیف پول الکترونیکی دیگر انتقال داده و برداشت کنید. برای انتخاب گزینه برداشت، روی دکمه انتقال کلیک کنید.

پاسپورت WebMoney چیست؟

معاملات و تسویه حساب ها بین کاربران سیستم انتقال وب مانی از راه دور و به صورت آنلاین انجام می شود. اغلب اوقات طرفین یکدیگر را نمی شناسند و نمی توانند شخصاً ملاقات کنند. جای تعجب نیست که در اولین گام، مسئله اعتماد به یک موضوع اساسی تبدیل می شود.

آیا انتقال وجه ایمن است و گیرنده در سلامت کامل معامله خواهد کرد؟ چه کسی پشت دوازده رقم WMID است؟ در این حالت است که برای دوری از این نگرانی ها و دریافت سوالات این چنینی، سرویس پاسپورت WebMoney به شما کمک خواهد کرد. WM-Passport یک سند شناسایی دیجیتال است که با نمونه امضای کاربر در سیستم انتقال وب مانی تأیید شده است و که شامل داده های شخصی صاحب حساب وب مانی می باشد که شامل نام و نام خانوادگی، گذرنامه و اطلاعات تماس است.

 Wm-Passport تأیید می کند که دارنده پاسپورت وبمانی یک شخص واقعی است. مطابق به کمیت و روش تأیید اطلاعات ارائه شده توسط نماینده رسمی سیستم، انواع مختلف WM-Passport وجود دارد. بنابراین با کسب وضعیت پاسپورت بالاتر، اعتماد بیشتر کاربران دیگر جلب می شود. بنابراین Passport بالاتر نشان از ارائه مدارک و مشخصات بیشتری است که توسط کاربر در سیستم وبمانی ارائه و تایید شده است.

بازرسی از WM-Passport هر کاربر سیستم انتقال وب­مانی می تواند در وب سایت سرویس WM-Passport پس از وارد کردن WMID یا شماره کیف پول، بازرسی و سنجش های لازم را از پاسپورت داشته باشد. همچنین هر کاربر سیستم می تواند در وب سایت شخصی خود نمادی قرار دهد که وجود نوع مناسب پاسپورت وب­مانی را تأیید کند. بدین ترتیب خواهد توانست معاملاتی مطمئن و ایمن را برای خود و مشتریانش رقم بزند.

روش خرید وبمانی

در صورتی که می خواهید برای خرید وبمانی اقدام نمایید، می توانید از طریق صرافی هایی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند، اقدام نمایید. همچنین می توانید در سایت Sarafer خدمات ارزی مناسبی را دریافت نمایید. سازمان صرافر به عنوان مرکز توسعه جهانی معاملات ارزی و بانکی، می تواند در جهت هر گونه نقل و انتقال پولی و فعالیت تجاری، در دیگر کشورها و افتتاح حساب های ارزی مانند وب مانی، پرفکت مانی و پی پال، خدمات شایسته ای را به کاربران خود ارائه نماید.

سوالات متداول:

هزینه ای برای ساخت حساب وبمانی دریافت نشده و رایگان خواهد بود. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مجرب صرافر تماس بگیرید.

درصورتی که کمتر از یکصد دلار در روز تراکنش داشته باشید، احتیاجی به تاییدیه هویتی نیست. این درحالی است که با تراکنش بالاتر لازم است که پاسپورت فرمال دریافت کرده و مدارک خود را در سایت وب مانی وارد نمایید.

هنگام نقل و انتقال وچه از حساب وبمانی، از گیرنده مبلغی دریافت نمی شود. اما WebMoney هنگام انتقال وجه از حساب فرستنده مبلغ 0.8 را به عنوان کارمزد کسر می نماید.

تمامی کاربران ایرانی می توانند به سادگی از خدمات پرداخت الکترونیکی وب مانی، استفاده نمایند. شرکت وب­مانی هیچگونه محدودیت تحریمی را علیه ایران به اجرا در نیاورده است و این حساب، یکی از معدود حساب های ارزی است که برای کاربران ایرانی قابل استفاده می باشد.

برای این کار می توانید از طریق کارت های اعتباری ارزی اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

[njwa_button id="4279"]

کلیه حق و حقوق این سامانه متعلق به سازمان صرافر میباشد

All rights reserved

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *