امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

معرفی ارز دیجیتال همه چیز درباره Terra یا LUNA و تاریخچه آن

Terra که LUNA نیز نامیده می شود، یک پروتکل بلاکچین است که برای تأمین انرژی سیستم های پرداخت جهانی که دارای ثبات قیمت هستند، از زنجیره های ثابت fiat-pegged استفاده می کند. طبق مقاله سفید خود، Terra ثبات قیمت و استقبال گسترده از ارزهای فیات را با مقاومت در برابر سانسور بیت کوین  ترکیب می کند و شبکه های سریع و مقرون به صرفه ای را ارائه می دهد. می توانید برای دریافت اطلاعاتی جامع تر، با کارشناسان صرافر مشورت نمایید.

تاریخچه ترا

توسعه Terra در ژانویه 2018 آغاز شد و شبکه اصلی آن رسما در 2019 آغاز به کار کرد. در حقیقت از توکن بومی ترا، LUNA برای تثبیت قیمت پول های ثابت پروتکل استفاده می شود. همچنین دارندگان این توکن می توانند پیشنهادهای حاکمیتی را ارائه داده و رأی دهند. این پلتفرم در ژانویه 2018 توسط Daniel Shin و Do Kwon تاسیس شد. این دو نفر این پروژه را راهی برای هدایت سریع پذیرش فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده از طریق تمرکز بر ثبات قیمت دانستند.

LUNA چیست؟

LUNA رمز اصلی شبکه Terra است که برای ایجاد امنیت در شبکه، حاکمیت و وثیقه گذاری برای ثبات قیمت و ثبات پول استفاده می شود. لونا در اصل ستون فقرات و بنیان کل شبکه Terra و اکوسیستم است. هدف اصلی آن محافظت از شبکه با قفل کردن مقدار در اکوسیستم ترا است. البته در همان زمان دارندگان LUNA خود را در معرض خطر نوسان قیمت این توکن قرار می دهند. گرفتن پاداش برای دارندگان این توکن، راهی است که می تواند آنها را برای پذیرش این خطرات و بلند مدت نگه داشتن آن تشویق کند.

برتری پلتفرم Terra

Terra سعی دارد خود را با استفاده از پول های ثابت پایدار متمایز کند و مدعی است که مزایای بدون مرز ارزهای رمزپایه را با ثبات قیمت روز ارزهای فیات ترکیب می کند. این ایده را از طریق الگوریتمی نگه می دارد که به طور خودکار عرضه پایدار کوین را بر اساس تقاضای آن تنظیم می کند.

این کار را با ایجاد انگیزه میان دارندگان توکن LUNA برای مبادله آن و پول های ثابت با نرخ ارز سودآور انجام می دهد که در صورت لزوم، جهت گسترش یا انقباض عرضه پایدار بیت کوین برای مطابقت با تقاضا، صورت می گیرد. از همین رو، Terra چندین مشارکت را با سیستم عامل های پرداخت، در منطقه آسیا و اقیانوسیه ایجاد کرده است.

سکه های در گردش (Terra (LUNA

ترا دارای یک میلیارد نشانه است و اگر از این تعداد فراتر رود، LUNA می سوزد تا زمانی که به سطح عرضه تعادل برگردد. در صورت لزوم ، نشانه های جدید LUNA از طریق الگوریتم پروتکل ضبط می شوند تا قیمت ثابت  Terra را حفظ کنند.

لازم به ذکر است که LUNA ابتدا برای خرید در یک توکن فروش خصوصی برای سرمایه گذاران اولیه در دسترس قرار گرفت که شامل بازوی سرمایه گذاری صرافی های بزرگی مانند Binance  و Huobi بود. این فروش در آگوست 2018 به پایان رسید و در نتیجه ترا توانست 32 میلیون دلار درآمد کسب نماید. بنابراین، از میان سکه های ضرب شده  برای فروش، ده درصد مختص آزمایشگاههای این پلتفرم، بیست درصد برای مشارکت کنندگان پروژه، بیست درصد جهت Terra Alliance ، بیست درصد برای ذخایر ثبات قیمت، بیست و شش درصد برای حامیان پروژه و چهاردرصد باقی برای نقدینگی پیدایش منظور شد.

آیا شبکه Terra ایمن است؟

بلاکچین Terra با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام مبتنی بر Tendermint امن می شود که در آن دارندگان رمز LUNA برای اعتبار سنجی معاملات، نشانه های خود را به عنوان وثیقه در نظر می گیرند و به نسبت مقدار آن سهام، پاداش دریافت می کنند.

دارندگان توکن همچنین می توانند با تأیید معاملات از طرف خود، با تقسیم در هر درآمد حاصل، به دیگران واگذار کنند. Terra همچنین راهنمایی های بیشتری را در بهترین روش برای کمک به حفظ امنیت شبکه در گره های اعتبارسنج ارائه می دهد.

در سال 2019 ، اندکی پس از فعال شدن شبکه اصلی Terra، شرکت تأیید بلاکچین CertiK ،حسابرسی امنیتی شبکه را به پایان رساند و مدل اقتصادی این شبکه را مورد بررسی قرار داد تا در برابر دستکاری بازار، معماری و زبان کدگذاری آن آزمایش کند. CertiK دریافت که مدل سازی و استدلال ریاضی شبکه ترا صحیح می باشد.

اهداف گروه شبکه ترا

تیم تحقیق در پروتکل Terra معتقدند که یک سیاست پولی الاستیک، راه حل ثبات برای ارزهای رمزپایه است و یک سیاست مالی قوی می تواند ارزهای رمزپایه جدید را تحریک کند. بنابراین آنها یک برنامه هزینه مالی کارآمد، با مدیریت خزانه داری و با برنامه های محرک متعدد جهت تأمین مالی را برای رقابت در این حوزه ایجاد کردند.

این بدان معناست که پیشنهادهای شرکت کنندگان، توسط بقیه اکوسیستم بررسی می شود و در صورت تصویب و با هدف افزایش آن و گسترش موارد استفاده، بودجه آنها را تأمین می نماید. پروتکل Terra با تعادل بین تقویت ثبات و تصویب، مکمل معنی دار ارزهای فیات به عنوان وسیله پرداخت و ذخیره ارزش است.

اعتبارسنجی در شبکه ترا

Terra با اجماع Tendermint طراحی شده است که برای امنیت شبکه به مجموعه اعتبارسنجی متکی است. اعتبار سنج ها گره های کاملی را اجرا می کنند و برای ایجاد توافق برای شبکه تلاش می کنند. آنها بلوک های جدیدی را در بلاکچین تایید می کنند و به ازای آن پاداش دریافت می کنند. آنها همچنین در اداره دارایی شرکت می کنند و نفوذ رای آنها بر اساس میزان کل سهام است.

سوالات متداول

Terra شامل تعدادی سکه ثابت است که به ارزهای فیات مرتبط هستند و برای پرداخت های تجارت الکترونیکی استفاده می شوند. پرداخت های شبکه Terra طی 6 ثانیه به حساب های بازرگان ارسال می شود و برای استفاده از آن هزینه 0.6٪ وجود دارد.

ثبات قیمت Terra نیاز به سطح پایه ای از تقاضا برای توکن دارد که علی رغم هرگونه نوسان شدید، ادامه می یابد. را Terra برای داشتن ثبات در تقاضای استخراج، ثبات قیمت خود را حفظ می کند. زیرا استخراج کنندگان از طریق تغییرات قیمت در LUNA به جذب نوسانات کمک می کنند.

از آنجا که مشاغل بیشتری موافقت خود را با پذیرش سکه های ثابت Terra اعلام می کنند، ارزش کل شبکه رشد خواهد کرد. با گذشت زمان هزینه ها نیز بهبود می یابد.

آزمایشگاه Terraform شرکتی مستقر در کره جنوبی است که شبکه Terra را ایجاد کردند که به عنوان یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز جهانی طراحی شده است.

حکمرانی در Terra توسط دارندگان توکن LUNA ارائه می شود و به آنها امکان می دهد هنگام نشان دادن پشتیبانی اجماع از پیشنهادها، در پروتکل تغییراتی ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *