امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

وایت پیپر یا مقاله سفید در رمز ارزها

مقاله سفید یا وایت پیپر در ارز رمزنگاری شده برای شفاف سازی مناسب استفاده می شود که باید عناصر خاصی را در خود داشته باشد. لازم است ضمن معرفی، آن را به مخاطب آموزش دهد. یک White Paper خوش ساخت و کاملاً موجه، مخاطب را ترغیب می کند که از ارز رمزنگاری شده مذکور استفاده کند. به همین دلیل نوشتن یک مقاله سفید استاندارد ارز رمزنگاری شده ضروری است. برای دانستن چگونگی نوشتن مقالات سفید ارزهای دیجیتال، می بایست شرایط و عواملی را در نظر بگیرید.

White Paper ارز رمزنگاری شده چیست؟

اگر قصد ایجاد ارز رمزنگاری شده جدیدی را دارید، ابتدا باید تلاش خود را برای نوشتن سندی با جزئیات مربوط به واقعیت ها و ارقام انجام دهید. این سند حاوی اطلاعات دقیق در مورد محصول، خدمات یا پروژه خاص را مقاله سفید می نامند. بازرگانان از مفهوم وایت پیپر ، از مدتها پیش، برای معرفی مسئله پیچیده به سهامداران استفاده می کردند. اما اخیراً به بخشی جدایی ناپذیر از دنیای ارزهای رمزپایه تبدیل شده است. به نظر می رسد بدون یک مقاله سفید خوب ساخته شده، ارز رمزنگاری شده پر از ابهام باشد.

مقالات سفید به عنوان اسناد دقیق، تأثیرات مهمی در تجارت رمزنگاری دارند. این به مشتریان بالقوه و احتمالی کمک می کند تا داده های لازم در مورد ارز را بدست آورند و قبل از استفاده از آن، آموزش های لازم را بگیرند. معمولاً یک White Paper راهنمایی و اطلاعات متقاعد کننده ای دارد که مشتری را به تصمیم گیری به نفع شرکت یا محصولی که معرفی می کند سوق می دهد.

هدف از ایجاد مقاله سفید

 شما شگفت زده خواهید شد اگر بدانید وایت پیپر در هنگام ساخت ارز رمزنگاری شده واقعاً چه کاری انجام می دهد. یک مقاله سفید، تمام اطلاعات ضروری در مورد محصول یا خدمات مورد نظر را به خواننده ارائه می دهد. این مخاطب را به تصمیم گیری آگاهانه و انتخاب محصول راهنمایی می کند.

البته باید اضافه کنیم که این یک نسخه تبلیغاتی و یک کتابچه راهنمای کاربر نیست. این شامل اطلاعات واقعی است که به زبان رسمی نوشته شده است. شما می توانید از طریق اوراق بهادار رمزنگاری با مشکلات و راه حل های مربوط به ارزها آشنا شوید. این شامل توصیف دقیق رمز ارز است که راه را برای انجام یک پیشنهاد اولیه سکه موفق ICO هموار می کند.

عناصر استاندارد Crypto White Paper

موفقیت یک مقاله سفید رمز ارز کاملاً به معتبر بودن اطلاعاتی که حمل می کند بستگی دارد. اگر نتواند اطلاعات مختصری در مورد یک مسئله پیچیده در اختیار خوانندگان قرار دهد، در مورد اصالت و اثربخشی ارز رمزنگاری شده خاص گیج می شوند. بنابراین، درک وایت پیپر ارز رمزنگاری شده و دانستن نحوه درست نوشتن آن باید بسیار نگران کننده باشد. یک قالب استاندارد از مقالات سفید وجود دارد که شامل معرفی، ارائه یک مشکل و راه حل برای آن، شرایط و ضوابط، توضیحات فنی و عملکرد سیستم عامل و غیره است.

استفاده از عنوان و چکیده مناسب :

عنوان و چکیده با مقدمه ای دنبال می شوند. شما باید طرح خود را در مقاله سفید ارزهای دیجیتالی، برای خوانندگان توجیه کنید و توضیح دهید که چرا این پروژه خاص را ایجاد می کنید. می توانید نکات خود را به مسائل اقتصادی، سیاسی و جهانی اخیر متصل کنید. در بخش مقدمه باید بتوان نیاز و اهمیت محصول را به خوبی به خوانندگان منتقل نمود. بنابراین لازم است که با مطرح کردن مسائل و راه حل های آن به مخاطبان به روشی جذاب، آن ها را ترغیب کنید تا ادامه مقاله را مطالعه کنند.

سلب مسئولیت :

سلب مسئولیت در مورد حق و قدرت اعمال قانون هم از سوی کاربران و هم از طرف شرکت بحث می کند. این و محدودیت حقوق و تعهداتی را که ممکن است در طول رابطه مداوم و مشارکت بین ذینفعان اعمال شود، مشخص می کند. این جنبه های حقوقی ارز رمزنگاری شده به طور خاص و مقررات به طور کلی را روشن می کند.

فهرست مطالب در مقاله سفید :

این بخش به خوانندگان ایده مختصری درباره آنچه در مورد کل وایت پیپر می خواهید بحث کنید، ارائه می دهد. همچنین شامل اطلاعات مربوط به شماره صفحه شروع هر فصل، بخش و عناوین خواهد بود. فهرست مطالب معمولاً قبل از شروع نوشتن مقاله اصلی در صفحه نوشته می شود.

توضیح بازار و شرح یک مشکل :

در این بخش از White Paper شما باید در مورد پروژه صحبت کنید و توضیح دهید که اهمیت محصول شما با توجه به بازار فعلی مهم است. سپس باید مسئله را به صورت توصیفی ارائه کنید تا برای مشتریان، سرمایه گذاران یا مشتریان بالقوه روشن شود. اینجا جایی است که خوانندگان را در مقاله سفید قلاب کرده و آنها را وسوسه می کنید تا در بخش بعدی راه حل پیدا کنند.

جزئیات محصول :

شما لازم است که راه حلی قدرتمند را برای مسائلی که مطرح کرده اید، ارائه نمایید. آن ها باید به روشی ساده و آسان و به خوبی توضیح داده شوند به طوری که درک آن برای خوانندگان راحت باشد. از سویی دیگر لازم است که رویکردهای مختلف و جزئیات محصول را در این بخش روشن کنید. همچنین بایستی موقعیت فعلی محصول و برنامه های توسعه مقاله سفید را بیان نمایید.

توکن یک رشته رمزگذاری شده به صورت دیجیتالی است که در طی معامله ایجاد می شود. داشتن اطلاعات واضح درباره استفاده از رمزها برای white paper بسیار مهم است. باید داده های دقیق و برنامه ریزی دقیق و چیدمان در مقاله سفید با اشاره به روش های سرمایه گذاری کاربران وجود داشته باشد. خوانندگان باید در مورد چگونگی، چه زمانی، چرایی پروژه، ایده بگیرند.

سیاست گذاری برای بهره مندی از وجوه جمع آوری شده :

هنگامی که وجوه به مقدار قابل توجهی افزایش یافت، نیاز به شرایط و سیاست های استفاده از وجوه ایجاد می شود. یک وایت پیپر ، باید جهت دهی مستقیم و خط مشی مناسبی برای استفاده از وجوه جمع آوری شده داشته باشد. سیاست ها ممکن است از نظر نوع و روش ارز رمزنگاری شده خاص متفاوت باشد.

معرفی تیم در وایت پیپر :

سرمایه گذاران احساس راحتی نخواهند کرد هنگامی که بخواهند پول خود را به دست برخی افراد ناشناس برسانند. به همین دلیل باید مشخصات اعضای تیم و مشاوران را در مقاله های سفید خود معرفی کنید. این به شما کمک می کند اعتماد سرمایه گذاران را جلب کنید. همچنین ثابت می کند که شما یک تیم با استعداد برای اداره کار خود دارید.

تعیین نقشه راه :

یک نقشه راه، برنامه کاری را برای فعالیت های آینده به تصویر می کشد. این امر به خوانندگان در مورد رسالت و چشم انداز شما روشن می کند. مقاله سفید به عنوان یک پرونده، سوابق وقایع کلیدی را که طی توسعه پروژه اتفاق خواهد افتاد، نگهداری می کند که معمولاً به جای متن ساده از طریق تصاویر بیان می شود. نقشه راه به سرمایه گذاران کمک می کند تا رشد مورد انتظار پروژه را درک کنند.

الگوریتم اجماع :

الگوریتم اجماع بخشی جدایی ناپذیر از شبکه بلاکچین است. باید در وایت پیپر و در یک موضوع فنی نوشته شود و در صورت لزوم همراه با اثبات ریاضی باشد. در اینجا، مکانیزم الگوریتم را توصیف خواهید کرد. شما همچنین در مورد چگونگی توانایی پروژه، برای مقابله با حملات خارجی بحث خواهید کرد و از نحوه توافق خوانندگان را مطلع خواهید نمود.

توضیحات فنی و عملکرد سیستم عامل :

هنگامی که قبلا در مورد راه حل مسئله ارائه شده بحث کرده اید، در اینجا در مورد کاربرد سیستم واقعی که مشکل را حل می کند صحبت خواهید کرد. اجزای برجسته شبکه و عملکردهای آن در این بخش از white paper به طور مختصر مورد بحث قرار خواهد گرفت. همچنین باید لیستی از ذینفعان و سازندگان اکوسیستم را در اختیار خوانندگان قرار دهید.

توضیحات مربوط به کد منبع :

حتماً برخی از خوانندگان مطلع با تحصیلات مرتبط وجود دارند که می دانند چگونه یک پروژه بلاکچین ایجاد یا شکسته می شود. اگر کد منبع را برای آنها توضیح دهید، شفاف تر و قابل اعتمادتر خواهد بود. لازم است در این قسمت از وایت پیپر ، به توضیح برنامه نویسی پرداخته تا خوانندگان بتوانند پروژه شما را درک کنند. این موضوع به خصوص برای برنامه نویسان دارای اهمیت است.

مصارف تجاری :

یک مقاله سفید تمامی بخش های پروژه مورد نظر را پوشش می دهد. سرمایه گذاران بعد از خواندن آن، اولین برداشت را خواهند داشت. درک از پتانسیل و امکان اجرای پروژه را از طریق مقاله سفید ارز رمزنگاری دریافت می کنند. بنابراین، white paper ، ارزش تجاری بالایی دارد. بنابراین آن را با دقت بسازید تا بهترین نتیجه را در استفاده های تجاری کسب کنید.

چگونه یک مقاله سفید بنویسیم؟

اکنون نوبت آن است که بدانید چگونه مقاله های سفید را بنویسید. باید آنها را به ترتیب صحیح مرتب کنید. علاوه بر این، زبان مقاله سفید نقش مهمی دارد. هنگام نوشتن نباید از زبان غیر رسمی استفاده کنید. آن را خیلی طولانی یا خیلی کوتاه نکنید. خلاصه واقعیت ها را شرح دهید. اولین قدم برای نوشتن وایت پیپر ارز رمزنگاری، تهیه قالب است.

آماده کردن قالب :

همه تصاویر باید با فرمت PDF ارائه شوند. این روش در سراسر جهان معمول است و دلایل محکمی در استفاده از PDF وجود دارد. با استفاده از اینترنت می توانید به راحتی فایل های PDF را توزیع کنید و ویرایش این پرونده ها هنوز دشوار است. به همین دلیل، احتمال توزیع مقالات سفید مختلف تا حد زیادی کاهش می یابد. نویسنده در هنگام تهیه مقاله های سفید احتیاط می کند. زیرا ویرایش پس از آن دشوار خواهد بود. همانطور که در بخش عناصر استاندارد کاغذهای رمزنگاری استاندارد بیان شد، می توانید ترتیب را دنبال کنید.

تنظیم حجم و طول مقاله سفید :

با کلمات زیاده روی نکنید. کلمات بیشتر لزوماً به اطلاعات بیشتر اشاره نمی کنند. لازم است با مطالب بیشتری بپردازید در حالی که از کلمات کمتری استفاده می کنید. این به خوانندگان کمک می کند تا به کل مقاله توجه کنند. خواندن بسیاری از نوشته های فنی خسته کننده است. بنابراین، بسته به مقدار اطلاعاتی که ارائه می دهید، طول را تنظیم کنید. پروژه بیت کوین ، دارای وایت پیپر هشت صفحه است.  البته این مقاله مربوط به سال 2008 است و اکنون ممکن است مجبور شوید به دلیل درج فناوری های بیشتر، مراحل بیشتری را طی کنید.

ایجاد نویسندگی :

سرقت ادبی به شدت ممنوع است. اگر کسی متوجه شود که شما متن و اطلاعات را از منابع دیگر کپی کرده اید، شما را غیر واقعی تشخیص می دهد. اگر خودتان قادر به انجام این کار نیستید، یک نویسنده استخدام کنید. سعی کنید این زبان قابل خواندن و در عین حال آموزنده و فنی باشد. شما می توانید با ترجمه مقاله سفید به زبان های غالب دنیا، به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

تعیین سبک :

به یاد داشته باشید که سرمایه گذاران و خوانندگان فقط در صورت نوشتن محتوای خواندنی و جذاب، کل وایت پیپر را مرور خواهند کرد. اگر به سبک آکادمیک سخت و سریع نوشته شود، مدت زیادی خواننده را به خود جلب نمی کند. ضمن آن که نمی توانید از زبان غیر رسمی در یک مقاله سفید استفاده کنید. زیرا این یک سند فنی است.

white paper را به زبان آکادمیک بنویسید. اما به جای انتخاب کلمات سخت از واژه های آسان، استفاده کنید. سعی کنید موازنه را رعایت کنید و بین سبک نوشتاری آکادمیک و تجاری توازن لازم را حفظ کنید تا خواندن آن آسان شود.

سوالات متداول

مقاله سفید بیت کوین در سال 2008 برای یادگیری، به اشتراک گذاری و استفاده همگان منتشر شد. این سندی است که دارای اصول یک سیستم پرداخت الکترونیکی با رمزنگاری امن، بی اعتماد و نظیر به نظیر است.

یکی از عناصر پیشگامانه سیستم Satoshi این بود که مشکل طولانی مدت هزینه دو برابر را حل کرد. از طریق اجرای معاملات زمان دار که به اتفاق آرا توسط یک شبکه توزیع کننده تأیید می شود، دیگر امکان ندارد شخص دو بار همان بودجه را هزینه کند.

متن طولانی و بدون وقفه ممکن است خسته کننده باشد. روش کارآمد استفاده از تصاویر جالب مانند نمودار، گرافیک، اینفوگرافیک ها و … است تا محصول را به خوبی برای خوانندگان توضیح دهید.

نباید داده های فنی را در هیچ بخشی از وایت پیپر بدون نظارت رها کرد. استفاده و توسعه ارز رمزنگاری شده شامل بسیاری از نکات فنی است که ممکن است برای عموم خوانندگان روشن نباشد. اما شما باید مقاله را برای کسانی که این جزئیات فنی را درک می کنند بنویسید.

توکن ها در ارزهای رمزپایه نقش زیادی دارند. باید توابع توکن ها را تا حد ممکن واضح تعریف کرد. اگر توکنی دارای کاربرد بالاتری باشد، ارزش آن نیز بیشتر خواهد بود. همچنین در صورت وجود هر ابهامی در خصوص توکن، سرمایه گذاران اعتماد نکرده و سرمایه گذاری صورت نمی گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *