امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

بررسی صرافی Bitfinex بیت فاینکس و کاربردهای آن

صرافی Bitfinex یک بستر برتر برای معامله گران در سراسر جهان بوده و یکی از برترین مبادلات از نظر شناخت و حجم معاملات است. این سرویس در تعداد از کشورهای جهان خدمات خود را ارائه می کند و از معاملات فیات به رمزنگاری و میان رمزنگاری ها پشتیبانی می کند.

از دیگر ویژگی های قابل توجه می توان به معاملات حاشیه ای، محدودیت و توقف سفارش ها، معاملات بدون بورس OTC اشاره کرد. در حالی که گزینه های زیادی در این صرافی  در دسترس است، اما باید گفت که همه چیز به طرز چشمگیری بصری و با پیمایش آسان در داشبورد و منوها قرار گرفته است. اقدامات امنیتی قوی Bitfinex آن را به یکی از محبوب ترین و ایمن ترین صرافی ها در دنیا تبدیل کرده است.

ویژگی های اصلی Bitfinex

در صرافی بیت فاینکس می توانید ویژگی های مناسبی را بیابید. در اینجا به شرح و بررسی برخی از آن ها می پردازیم. در این صرافی می توانید از تجارت بورس بهره مند شده و سفارشات محدود مرکزی را در دسترس داشته باشید که در آن کاربران می توانند رمزهای دیجیتال را واریز، معامله و برداشت کنند.

همچنین بابت بازرگانی مارجین، کاربران واجد شرایط می توانند با دریافت بودجه از بستر تأمین اعتبار، با حداکثر 3.3 برابر اهرم تجارت کنند. ضمن آنکه بازار تأمین مالی P2P به کاربران امکان می دهد با وام دادن به سایر کاربران که با اهرم تجارت می کنند، سود کسب کنند.

لازم به ذکر است که میز OTC Bitfinex به معامله گران اجازه می دهد، بدون نیاز به مراجعه به سفارش های عمومی، مستقیماً با یکدیگر معامله کنند. امکان خرید ارزهای رمزپایه با استفاده از کارت های اعتباری یا بدهی در این صرافی وجود داشته و Bitfinex به معامله گران اجازه می دهد ارزهای رمزنگاری شده را با استفاده از پردازنده های پرداخت شخص ثالث مانند OWNR و Mercuryo خریداری کنند.

علاوه بر ویژگی های اصلی، صرافی Bitfinex به خاطر موارد دیگری نیز شناخته شده است. نقدینگی بالا Bitfinex یکی از برترین مبادلات از نظر حجم معاملات روزانه  BTC یا USD  است که ثبات قیمت و اطمینان هر معامله گر را تضمین می کند. همچنین این پلتفرم بیش از 100 جفت ارز بازار را شامل می شود که از آن جمله سکه های برجسته ای مانند Bitcoin ، Ethereum ، Ripple و EOS و altcoin های معروف مانند TRON ، Stellar ، NEO  را می توان نام برد.

بررسی هزینه های Bitfinex

Bitfinex به عنوان یک پلتفرم تجاری برای ارزهای رمزپایه، هزینه های معاملاتی را دریافت می کند. این کارمزدها با توجه به مبالغ مورد معامله و اینکه آیا کاربر سازنده یا گیرنده تجارت است، متفاوت است. هزینه های سازنده از 0.1 تا 0.0 می باشد و آن در حالی است که هزینه های گیرنده بر اساس حجم تجارت انجام شده در 30 روز گذشته از 0.2 تا 0.055 متغیر است. می توان گفت که این میزان از هزینه می تواند به سادگی صرافی Bitfinex را به یکی از ارزانترین سیستم عامل های پیشرفته تجارت موجود تبدیل کند.

وقتی صحبت از سپرده ها می شود، مبالغی معادل یا بیشتر از 1000 دلار آمریکا و ارزهای رمزپایه، فاقد کارمزد هستند. Bitfinex  0.1%از سپرده انتقال بانکی را به دلار یا یورو دریافت می کند. این درحالی است که برای سپرده های کمتر از معادل 1000 دلار ، هزینه هایی را می گیرد که با رمز ارز واریز شده متفاوت باشد.

در مورد برداشت ها نیز، هزینه هایی همواره توسط Bitfinex دریافت می شوند. هنگام انتقال از بانك به يورو يا دلار آمريكا به ميزان 0.1٪ از مبلغ منتقل شده هزینه منظور می شود، در حالي كه انتقال بانكي سريع ظرف 24 ساعت با 1٪ هزینه همراه خواهد بود. برداشت با ارز فیات با تراکنش بالا یا میزان بیش از 1 میلیون دلار، دارای 3٪ هزینه است.

همچنین، هزینه برداشت ارز رمزنگاری شده در ارز برداشتی متفاوت است. با این حال، این واقعیت که صرافی Bitfinex برای برداشت پول همان روش محاسبه هزینه ای را که برای سپرده های کوچک انجام می دهد، برای کاربران مبتدی نیز دارد. به عبارت دیگر، کاربران برای یک سپرده کوچک در بیت کوین هزینه ثابت 0.0008 BTC پرداخت می کنند و اگر بخواهند ارز را برداشت کنند، همان مبلغ را پرداخت می کنند.

امنیت بالای صرافی

به دلیل چند هک در گذشته، Bitfinex اقدامات احتیاطی بیشتری را برای امنیت سیستم عامل خود انجام می دهد.  که شامل ذخیره 99.5٪ از اعتبارات کاربران در کیف سرد، حفاظت از DDoS ، رمزگذاری پایگاه داده و پشتیبان گیری منظم است. دارندگان حساب های کاربری می توانند آدرس های برداشت و IP را در لیست سفید قرار دهند، 2FA و U2F را تنظیم کنند، تجزیه و تحلیل فعالیت مشکوک را داشته و از دیگر ابزارهای امنیتی صرافی  Bitfinex  استفاده کنند.

کاربران صرافی Bitfinex می توانند از طریق ایمیل در تمام طول 24 ساعت و روزهای هفته پشتیبانی را دریافت کنند. به تمام سوالات پاسخ داده می شود. همچنین، کاربران می توانند از یک پایگاه دانش گسترده برای دریافت پاسخ های سوالات اصلی خود استفاده کنند.

در حالی که این مبادله از نظر امنیتی از نظر احراز هویت دو عاملی 2FA تا نظارت بر آدرس IP بسیار قدرتمند است، اما  Bitfinex در ماه می 2015 و سپس در آگوست 2016 از چند مورد هک با مشخصات بالا آسیب دیده است. پس از آن، وجوه از دست رفته توسط صرافی بازپرداخت شد، زیرا از این حملات درس گرفته و امنیت خود را تقویت کرده است.

بنابراین با بهره مندی از ماهیت متمرکز بودن، امنیت در اولویت اصلی Bitfinex است، زیرا از امنیت بیشتری برای کاربر برخوردار است و اقدامات احتیاطی امنیتی بیشتری نسبت به اکثر مبادلات انجام می دهد. نه تنها احراز هویت دو عاملی ذکر شده وجود دارد، بلکه کاربران می توانند از تأیید اعتبار جهانی دوم U2F نیز استفاده کنند که نیاز دارد تا با استفاده از یک دستگاه فیزیکی اضافی مانند یک درگاه USB وارد سیستم شوند.

اقدامات امنیتی انجام شده

پس از حادثه های ایجاد شده، 99.5٪ از اعتبارات مشتری با استفاده از سیستم توزیع شده جغرافیایی در سردخانه ذخیره می شود. همچنین صرافی بیت فاینکس حساب های کاربری را به روش های زیر رصد می کند:

– داده های ورود به سیستم را ذخیره می کند و آنها را برای هر گونه فعالیت غیر معمول تجزیه و تحلیل می کند.

– تغییرات آدرس IP را در صورت ربودن جلسات شناسایی می کند.

– اعلان ها را ارسال می کند و در صورت فعالیت مشکوک، حساب را مسدود می کند.

– می تواند دسترسی و برداشت حساب را به آدرس های IP انتخاب شده محدود کند.

– الگوهای رفتاری را پیگیری می کند و بازرسی های دستی را در برداشت های غیرمعمول آغاز می کند.

– از رمزگذاری ایمیل PGP برای فرآیند تأیید برداشتن ایمنی از بدافزار استفاده می کند.

همچنین در مورد اقدامات امنیتی که برای محافظت از سیستم خود در نظر گرفته است، صرافی Bitfinex موارد زیر را انجام می دهد:

– از محافظت در برابر حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) استفاده می کند.

– به طور خودکار روزانه از پایگاه داده پشتیبان تهیه می کند.

– به صورت خودکار داده های پشتیبان را رمزگذاری و کپی می کند.

– به طور منظم نرم افزار و سیستم های لینوکس را به روز می کند.

اقدامات ذکر شده در بالا آسیب پذیری های Bitfinex را کاهش می دهد. اگرچه این صرافی دارایی کاربر را بیمه نمی کند، اما مسئولیت جبران خسارت به کاربران هنگام از بین رفتن دارایی ها به دلیل نقض امنیت را بر عهده گرفته بود.

سهولت استفاده Bitfinex

صرافی Bitfinex در سال 2012 تأسیس شد و در جزایر ویرجین انگلیس ثبت گردید و با حجم بالای معاملات بیت کوین به بزرگترین صرافی ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شده است. این تمرکز بیشتر بر معامله گران حرفه ای است تا به عموم مردم و به کاربران این امکان را بدهد که در وام های حاشیه ای، بودجه، معاملات جفتی و سفارشات محدود شرکت کنند. اگرچه این صرافی به معامله گران حرفه ای اختصاص دارد، اما طرح ساده و رابط کاربری آن، باعث می شود که استفاده از آن را آسان کند.

Bitfinex برای یک صرافی که تقریباً منحصراً به معامله گران حرفه ای اختصاص دارد، بسیار کاربر پسند است. داشبورد اصلی آن واضح، شهودی و منطقی است و همچنین دارای یک برنامه تلفن همراه است که می توانید از آن در سیستم های Android , iOS استفاده کنید.

در این پلتفرم، یک نمودار وجود دارد که ارزش ارز انتخابی را نمودار می کند، همچنین نوار کناری شامل فرم سفارش مرتب و مانده های کاربر می باشد و باکس های پایین که سفارش صرافی Bitfinex ، معاملات ورودی و سابقه سفارش کاربر را نشان می دهد. علاوه بر این، داشبورد بسیار قابل تنظیم است و شامل ابزارهای پیشرفته نمودارسازی است.

در مورد انجام معاملات و مدیریت وجوه، همه چیز به همین ترتیب است. با استفاده از فرم سفارش در نوار کناری سمت راست، کاربران می توانند از یک مبادله ساده قیمت بازار گرفته تا توقف محدودیت تجارت با حاشیه، مطلع شوند و پس از تعیین سفارشات و انجام معاملات، پیگیری فعالیت ها در گزینه Tickers در نوار کناری و Orders و Order History در پایین داشبورد ساده است.

روش های سپرده گذاری و برداشت Bitfinex

Bitfinex قبلاً دارای محدودیت ارزش حداقل 10،000 دلار بود، اما دیگر این محدودیت وجود ندارد. شما می توانید از طریق انتقال بانکی یا ارزهای فیات و یا انتقال ارز رمزنگاری شده در یک کیف پول سپرده گذاری کنید. پس از واریز، کاربران می توانند وجوه خود را بین حساب های مبادله ای یا بازاریابی و مالی تأمین کنند. به این ترتیب می توانید برای سرویس های مختلف Bitfinex حساب های مختلفی داشته باشید.

سپرده گذاری نیز در صرافی بیت فاینکس ساده است، اما در صورت انتقال از بانك زمان بر است. دلیل این امر این است که سپرده های انتقال بانکی فقط برای حساب های تأیید شده است. Bitfinex برای تأیید حساب تقریباً شش تا هشت هفته زمان منظور می کند.

برداشت ها نیز به روشی مشابه انجام می شود. کاربران می توانند ارزهای فیات را از طریق سیم به حساب بانکی خود بازگردانند. همچنین می توانید ارز رمزنگاری شده را به کیف پول خود برگردانند. برداشت ارزهای فیات تا ده روز کاری طول می کشد، در حالی که برداشت ارز دیجیتال تا ده ساعت طول خواهد کشید.

اگر یک تاجر حرفه ای هستید و یا می خواهید در صنعت رمزنگاری وارد شوید، صرافی Bitfinex مکان مناسبی برای شماست. افتتاح Bitfinex بسیار آسان و ساده است، اما قبل از ایجاد حساب کاربری، لازم است آگاه باشید که قبل از اینکه کاربر بتواند از فیات برای واریز و برداشت استفاده کند، نیاز به یک تأیید KYC  6 تا 8 هفته وجود دارد.

می توانید برای دریافت اطلاعاتی جامع تر در خصوص صرافی بیت فاینکس، با کارشناسان صرافر مشورت نموده و با آگاهی بیشتری اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

سوالات متداول

Bitfinex یکی از پیشرفته ترین مبادلات رمزنگاری در جهان است. Bitfinex با فناوری پیشرفته ساخته شده و بزرگترین پلتفرم معاملاتی بیت کوین در برابر دلار است. علاوه بر این موفقیت چشمگیر ، BitFinex همچنین امکان تجارت انواع altcoins را در مبادلات خود فراهم می کند.

Bitfinex اخیراً حداقل نیاز سهام 10 هزار دلاری را برای شروع معاملات در سیستم عامل خود 100 درصد کاهش داده است. هدف این صرافی این است که که بتواند به انواع معامله گران از جمله سرمایه گذاران نهادی و خرده فروشی پاسخ مثبتی دهد.

همانطور که در هر سیستم عامل معاملاتی اتفاق می افتد، برای شروع معاملات باید در Bitfinex حساب باز کنید. برای انجام این کار، به صفحه اصلی Bitfinex مراجعه کرده و روی افتتاح حساب کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل تأیید در افتتاح حساب خود، می توانید با باز کردن قفل، از تمام ویژگی ها مانند برداشت، واریز و خرید رمزنگاری با فیات را در پلتفرم معاملاتی Bitfinex با تمام پتانسیل استفاده کنید.

به طور معمول این فرآیند، بین شش تا هشت هفته به طول خواهد انجامید.

Bitfinex یک تبادل رمزنگاری منحصر به فرد است که در آن کاربر مجاز است تعدادی از ویژگی های امنیتی اضافی را برای اطمینان از امنیت وجوه خود تنظیم کند. استفاده از احراز هویت دو عاملی از جمله موارد امنیتی در این صرافی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *