امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

گیفت کارت چیست و انواع مدل های آن

کارت هدیه یا گیفت کارت ، یک کارت نقدی پیش پرداخت است که شامل مقدار مشخصی پول برای استفاده در خریدهای مختلف است. Gift Card شکلی از کارت های نقدی اعتباری است که برای استفاده های بعدی با پول شارژ می شود. در این جا خواهیم گفت که گیفت کارت Gift Card چیست و انواع مدل های آن را بررسی خواهیم نمود.

Gift Card چیست ؟

گیفت کارت به طور کلی دو نوع وجود دارد که به نام های کارت های حلقه باز و حلقه بسته شناخته می شوند. به طور معمول می توان از هر دو نوع به صورت آنلاین و حضوری استفاده کرد. بسیاری از آنها حداقل و حداکثر مقدار شارژ اولیه را دارند که حداقل آن 10 دلار و حداکثر 500 دلار است.

در برخی شرایط، می توان آنها را برای پرداخت بخشی از خرید با پول نقد، بدهی یا اعتباری که برای تعادل هزینه استفاده می شود، پرداخت کرد. به عنوان یک اقدام احتیاطی برای کاهش خطر ضرر، بسیاری از کارت های هدیه می توانند به صورت آنلاین نیز ثبت شوند. روشی که اجازه می دهد باقیمانده مانده در صورت گم شدن کارت ردیابی و مسدود شود. به این ترتیب، برخی کارت های هدیه ایمن تر از پول نقد هستند. بنابراین می توان گفت گیفت کارت ها نوعی کارت نقدی پیش پرداخت هستند که برای استفاده در آینده با بودجه مشخصی شارژ می شوند.

انواع مدل های Gift Card

گیفت کار حلقه باز را می توان در بسیاری از فروشگاه های حضوری و آنلاین مانند کارت های نقدی عادی استفاده کرد. این درحالی است که کارت های هدیه حلقه بسته فقط در یک خرده فروشی مناسب هستند و عمدتا قابل شارژ مجدد نیستند. اگرچه کارت های هدیه فیزیکی هنوز در بازار تسلط دارند، اما کارت های دیجیتال یا کارت های eGift به سرعت در حال رشد هستند.

گیفت کارت حلقه بسته

این نوع از کارت ها اغلب توسط فروشگاه ها به بازار عرضه می شوند و به دارندگان کارت اجازه می دهد تا هر چیزی را از خرده فروشی مشخص شده خریداری کنند. کارت های حلقه بسته به طور کلی فقط در یک فروشگاه یا در وب سایت یک تاجر قابل استفاده است.

با این حال، اگر یک شرکت صاحب چندین خرده فروشی مختلف باشد، ممکن است Gift Card صادر کند که می تواند در هر یک از آنها استفاده شود. کارت های حلقه بسته معمولاً به هیچ گونه هزینه فعال سازی احتیاج ندارند. این کارت ها شامل نشان پردازنده نمی شوند، در حقیقت آنها به عنوان تبلیغات برای فروشگاه عمل می کنند.

گیفت کارت های حلقه بسته معمولاً قابل شارژ دوباره نیستند، بنابراین پس از اتمام موجودی، دیگر استفاده ای نخواهند داشت. از طرفی وجوه موجود در کارت حلقه بسته ممکن است تاریخ انقضا مشخصی داشته باشند که کاربر را ملزم به استفاده از کارت در یک بازه زمانی خاص می کند. بسیاری از بازرگانان این نوع از Gift Card را به عنوان پاداش برای افرادی که در برنامه آنها ثبت نام می کنند، ارائه می دهند.

گیفت کارت حلقه باز

کارت های حلقه باز معادل پول نقد یا به عبارت دقیق تر، کارت اعتباری یا نقدی ارائه می دهند که می تواند در هر فروشگاه حضوری و آنلاینی که کارت را می پذیرند و یا بصورت آنلاین استفاده شود. بسیاری از صادرکنندگان کارت اعتباری، مانند مسترکارت، ویزاکارت، دیسکاور و امریکن اکسپرس،Gift Card های حلقه باز را ارائه می دهند. این کارت ها نشان پردازنده پرداخت را نشان می دهند و می توانند تقریباً در انواع پرداخت الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرند.

این نوع از کارت های هدیه،  این مزیت را دارند که به عنوان کارت اعتباری استاندارد خدمت می کنند. آنها معمولاً قابل شارژ مجدد هستند که به کاربر امکان می دهد وجوه خود را نیز به آن اضافه کنند. کارت های حلقه باز گاهی به هزینه فعال سازی تقریباً 5 دلار نیاز دارند که باید در زمان خرید کارت پرداخت شود.

گیفت کارت های دیجیتال

به طور چشمگیری، بسیاری از بازرگانان ارائه کارت های eGift به مشتریان را ترجیح می دهند. اما نظرسنجی ها نشان داده است که میزان خرید کارت های هدیه فیزیکی هفتاد و پنج درصد از تقاضاها را تشکیل داده و تنها بیست و پنج درصد مربوط به گیفت کارت های دیجیتال می شود که البته به سرعت در حال رشد است.

نکات مهم در انتخاب گیفت کارت ها

گیفت کارت ها قرار است هدیه دادن را ساده تر کنند و نگرانی در مورد سلیقه گیرنده را کاهش دهند. اما همه کارت های هدیه یکسان ارائه نشده اند، علی رغم اینکه آنها برای چهاردهمین سال متوالی در سال 2020 محبوب ترین نوع هدیه شناخته شده اند.

به دنبال تخفیف باشید. ممکن است تصور کنید که فروش و پس انداز در گیفت کارت ها اعمال نمی شود، این مورد صدق نمی کند، زیرا بهترین Gift Card ها را می توان معمولاً کمتر از ارزش اسمی خریداری کرد. کارت های هدیه Visa ، Mastercard و Discover به نظر می رسد که دارای ارزشی به اندازه پول نقد هستند، زیرا در هرجایی قابل استفاده می باشند.  اما این کارت های هدیه شبکه، از طریق کارمزد درآمد کسب می کنند.

مراقب گیفت کارت های وفاداری باشید. کارت های پیش پرداخت غیر قابل شارژ مجدد هستند که از طریق یک برنامه وفاداری، جایزه یا تبلیغاتی دریافت می شوند. همچنین فروش مجدد همیشه یک گزینه است. اگر در نهایت از
Gift Card خاصی استفاده نمی کنید، می توانید آن را در صرافی کارت هدیه بفروشید یا به سادگی کارت های هدیه را با دوست یا یکی از اعضای خانواده خود عوض کنید.

گیفت کارت ها را با پاداش بخرید. بیشتر برنامه های پاداش کارت اعتباری به شما امکان می دهد امتیازات خود را برای کارت های هدیه از طیف گسترده ای از خرده فروشان اصلی خریداری کنید. در بسیاری از موارد، می توانید از این نوع استراتژی بازخرید ارزش بیشتری نسبت به بازپرداخت پول نقد دریافت کنید.

Gift Card های الکترونیکی بسیار عالی هستند. این کارت های الکترونیکی در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و افزایش قابلیت های موبایل باعث می شود تا در تعطیلات استفاده بیشتری از این نوع محصولات افزایش یابد.

کسب درآمد مشاغل از Gift Card

بازرگانان از چند طریق مختلف از کارت های هدیه بازدهی کسب می کنند. در اینجا سه ​​مورد از مهمترین موارد ذکر شده است:

مشتریان ارجاع شده

گیفت کارت ها به مشتریان وفادار این امکان را می دهد که سایر مصرف کنندگان بالقوه همفکر خود را به مشاغل معرفی کنند. مصرف کننده ای که کارت را خریداری می کند، معمولاً محصول، خدمات یا مارکی را که یک تجارت به عنوان بخشی از روند هدیه دادن ارائه می دهد، تبلیغ می کنند.

پول نقد موجود در کارت، انگیزه ای برای گیرنده برای بازدید از فروشگاه صادر کننده و آزمایش محصول یا خدمات یک شرکت فراهم می کند. این امر باعث می شود Gift Card برای کسب و کاری که قصد دارد مشتری جدید بیاورد، هزینه بسیار کم  پیشنهاد کم خطر و جایگزینی ارزان برای تبلیغات سنتی باشد.

بعلاوه، این نوع از کارت ها بسیار جذاب هستند. مصرف کنندگان برای مدتی آنها را نگه می دارند و هر بار که کیف پول خود را باز می کنند می توانند مشاغل را به آنها یادآوری کنند. آنها تقریباً مانند بیلبوردهای مینیاتوری هستند.

مانده و هزینه های مصرف نشده

در گیفت کارت های حلقه باز ، بیشتر صادرکنندگان برای تأمین هزینه های تولید و پردازش هزینه ای کم را پیش پرداخت می کنند. از آنجا که کارت های حلقه بسته در سیستم های داخلی یک برند ایجاد می شود، هزینه شخص ثالثی برای جبران وجود ندارد، بنابراین کارت ها می توانند به ارزش اسمی فروخته شوند.

مشتریانی که بیش از حد موجودی خرج می کنند

گیفت کارت ها معمولاً با ترازهای کاملاً منظم ، مانند 25 ، 50 یا 100 دلار ارائه می شوند. بیشتر مشتریان هنگام خرید، معمولا چیزهای دیگری را برای خرید پیدا می کنند و بیشتر هزینه می کنند. از یک طرف مشتریان می خواهند اطمینان حاصل کنند که تمام کارت را در یک بازدید خرج می کنند، از سویی دیگر با خرید اضافه، کسب و کار از این مشتریان درآمد اضافی کسب می کند.

کاربرد گیفت کارت ها

اگر کارت حلقه باز دارید، ممکن است از خود بپرسید کارت هدیه من چگونه کار می کند؟ پاسخ این است که دقیقاً مانند کارت اعتباری رفتار خواهد کرد. البته ممکن است برخی از گیفت کارت ها به دلیل محدودیت های خاص در مکان های خاص پذیرفته نشوند. به عنوان مثال، بیشتر کارت های حلقه باز در دستگاه خودپرداز ، MoneyGram یا PayPal پذیرفته نمی شوند. برای کارت های حلقه بسته، شما با یک تاجر خاص در ارتباط هستید. با این حال، شرکت های دارای مارک های مختلف اغلب کارت های هدیه را در تمام مکان های تجاری وابسته خود می پذیرند.

عملکرد کارت های هدیه از نظر فنی

گیفت کارت های حلقه باز نیاز به بانکی دارد که وجوه را به طور ایمن نگهداری می کند، شبکه ای مانند ویزا که همه بانک ها و بازرگانان را بهم متصل می کند، پردازنده ای که تراکنش ها را پردازش کرده و یک فروشنده یا مدیر مانند GiftCards.com، که با بانک ها همکاری می کند تا کارت ها را ارائه دهد و نیازهای مشتری را مدیریت کند.

هنگامی که کارت حلقه باز خریداری می شود، خریدار نام کارت را تعیین می کند. وجه نقد توسط بانک نگهداری می شود و از طریق پردازنده در بازرگانانی که در نهایت کارت در آنها استفاده می شود، پخش شود. کارت پس از تأیید، تولید و برای گیرنده مورد نظر ارسال می شود.

گیرنده معمولاً از طریق تلفن یا آنلاین کارت را فعال می کند، سپس آنها می توانند مانده Gift Card را خرج کنند. هر زمان کارت را بکشند، پردازنده تأیید می کند که کارت تعادل کافی برای پوشش دادن معامله دارد. سپس شناسه تاجر را بررسی کرده و همراه با معامله برچسب گذاری می کند تا اطمینان حاصل شود که هیچ محدودیتی در استفاده از کارت در محلی که در آن کشیده شده است، وجود ندارد. اگر همه چیز درست باشد، کل معامله را از موجودی کارت کم کرده و برای بازرگان ارسال می نماید.

عملکرد گیفت کارت حلقه بسته

کارت های حلقه بسته کمی ظریف تر هستند. متناسب به تاجر، وجوه ممکن است در مکان های مختلف نگهداری شود، اما به طور کلی آنها تحت همان دامنه حسابداری داخلی کسب و کار قرار می گیرند. این کارت ها فقط در سیستم های بازرگانان کار می کنند.

اگرچه، این بدان معنا نیست که نمی توان از آنها در مارک های مختلف استفاده کرد. به طور کلی، Gift Card های حلقه بسته مانند نوعی کارت اعتباری با نوار مغناطیسی کار می کنند، اگرچه ممکن است مشاغل کوچک تر کارتی را انتخاب کنند که بتواند آن را با بارکد اسکن کند. اکثر سیستم های POS مدرن مجهز هستند، به طوری که هر تاجر می تواند یک سیستم حلقه بسته راه اندازی کند و کارت ها را با استفاده از همان فنآوری پردازش کند، اما برخی از سیستم ها برای کار به یک تکنولوژی متفاوت مانند اسکنر جداگانه نیاز دارند.

برای یک مصرف کننده، کارت های هدیه ، به ویژه کارت های حلقه باز، روشی آسان و راحت برای خرید از مشاغل مورد علاقه خود ارائه می دهند. ممکن است گیفت کارت ها برای مشاغل، روشی مقرون به صرفه برای جذب مشتریان جدید است که مشتریان را تشویق می کند هنگام مراجعه کمی بیشتر هزینه کنند. می توانید برای تهیه انواع گیفت کارت های معتبر و شارژ مجدد آن ها از خدمات صرافر بهره بگیرید.

سوالات متداول

گیفت کارت های آمازون، ویزا و والمارت به ترتیب از محبوب ترین گیفت کارت ها در سطح جهان می باشند.

خیر . این کارت معمولاً قابل ردیابی نیست.

هکرها می توانند با داشتن شماره گیفت کارت، پول را برداشت کنند.

امنیت فروشگاه می تواند آنها را تا زمان ورود پلیس بازداشت کند و به دلیل سرقت و یا کلاهبرداری تحت پیگرد قانونی قرار گیرند. اما اگر هنوز کسی خبر از دست رفتن یا سرقت آن نداده باشد، هرکسی می تواند از آن برای خرید استفاده کند.

هنگام خرید گیفت کارت در فروشگاه، فروشنده کارت، آنرا را فعال کرده و برای شارژ آن اقدام می کند. می توانید برای تهیه گیفت کارت از خدمات Sarafer استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *