امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره USD COIN و تاریخچه آن

(USD COIN (USDC یک ارز رمزپایه نسبتاً جدید است که به دلار آمریکا وابسته است. USDC جایگزینی برای سایر ارزهای رمزنگاری شده تحت حمایت USD مانند (Tether (USDT یا TrueUSD (TUSD) است. یو اس دی کوین خدماتی است که برای به دست آوردن دلار آمریکا و تسهیل استفاده از آنها از طریق اینترنت و بلاکچین های عمومی ایجاد می کند.

علاوه بر این، رمزهای این ارز را می توان در هر زمان به دلار آمریکا تغییر داد. صدور و بازخرید رمزهای آن نیز با قرارداد هوشمند ERC-20 تضمین می شود. آوردن دلار آمریکا به بلاکچین باعث می شود ظرف چند دقیقه آنها را به هر جای دنیا منتقل کنید، ضمن آن که ثبات مورد نیاز ارزهای رمزپایه را به همراه داشته باشد. همچنین، فرصت های جدیدی را برای تجارت، وام، ریسک پذیری و موارد دیگر باز می کند.

به عبارت دیگر USD Coin یک ارز رمزپایه ثابت و دلار است که بر روی بلاکچین Ethereum کار می کند و نمایشی دیجیتالی از دلار آمریکا است که در اینترنت زندگی می کند. این ارز رمزنگاری شده، به طور کامل توسط دلار آمریکا در حساب های بانکی تنظیم شده، پشتیبانی می شود و هر سکه USD همواره با یک دلار قابل بازخرید است.

USDC چیست؟

این رمز ارز، در سال 2018 به شکلی محدود فعالیت خود را شروع کرد. در عصر فناوری و دیجیتال، این ارز دیجیتالی طراحی شده است تا بتواند معاملاتی بدون پول نقد را رواج دهد. با استفاده از USD COIN می توان برای معامله گران رمزنگاری، مکانی ایمن را در زمان های بی ثباتی ایجاد نمود. در چنین شرایطی، صاحبان کسب و کار قادر هستند با این سکه های دیجیتالی، معامله کنند.

هدف اصلی USDC این است که بتواند اکوسیستمی را ایجاد نماید تا از طریق ارائه دهندگان خدمات و صرافی ها به درستی پذیرش داشته باشد.  این ارز دیجیتالی در زنجیره بلوک اتریوم صادر شده و می تواند در هر کیف پول این ارز دیجیتالی ذخیره شود.

بنیانگذاران USDC

USDC توسط کنسرسیوم Center توسعه یافته و در سپتامبر 2018 راه اندازی شد. این مرکز USD COIN را از طریق موسسات شریک خود که تحت حسابرسی تنظیم کنندگان بازارهای مالی قرار دارند، اداره می کند. برخلاف برخی دیگر از سکه های مهم ثبات، موسسات پشت یو اس دی کوین، با انتشار تصدیق های منظم و انجام ممیزی های شفاف، ثبات و شفافیت خود را حفظ کرده و موظف به نگهداری کامل ذخایر دلار آمریکا هستند.

کنسرسیوم Center، مشارکتی بین Circle و Coinbase است و آن ها اولین صادرکنندگان تجاری USDC هستند.

Circle در سال 2013 توسط کارآفرینان جرمی آلریر و شان نویل تاسیس شد. این شرکت یک فرستنده رسمی پول است که آن را به یک کتاب مالی باز تبدیل می کند. فرستنده های پول مشاغل، خدمات پولی ایالات متحده هستند که باید از قوانین و مقررات فدرال پیروی کنند. این در حالی است که Coinbase یک صرافی ارزهای دیجیتالی به شمار می آید.

بنیانگذاران این ارز رمزپایه اعتقاد دارند که اینترنت باز مبادله ارزش، قادر است دنیا را یکپارچه کرده و مرزهای اقتصادی ایجاد شده را از میان بردارد. بدین ترتیب در یک بازار جهانی فراگیر، تمامی افراد در سرتاسر دنیا به یکدیگر متصل هستند. تلاش آن ها به شکلی ادامه یافت که در سال 2020 توانستند باعث ارتقا پروتکل USD COIN و قرارداد هوشمند شده تا با بهره گیری از این سکه ، بتوان برای پرداخت های روزمره و تجارت استفاده نمود.

منحصر به فرد شدن USDC

با وجود شلوغی در بازار ارزهای رمزنگاری شده، USD Coin به گونه ای طراحی شده است که بتواند از دیگر رقبا کاملا سبقت بگیرد. یکی از اهداف موثر در این شبکه این است که با ایجاد شفافیت میان کاربران اطمینان ایجاد می نماید که می توانند با مالکیت هر USDC می توانند به سادگی یک دلار دریافت کنند. از همین روست که این شبکه دارای یک شرکت حسابداری است تا همواره وجوه نقدی را که ذخیره می شود، تایید نموده و آن ها را با نشانه هایی که در گردش است مطابقت دهد.

لازم به ذکر است که مطابق با تئوری های موجود، تعداد سکه های این ارز دیجیتالی می تواند نامحدود در نظر گرفته شود زیرا هر زمان که افراد بخواهند با دلار خود USDC خرید کنند، مطابق با درخواست، ایجاد خواهند شد. از آن جایی که سیستم مالی غیرمتمرکز دارای ارزش و محبوبیت زیادی شده است، این ارز نیز در صنعت خود از توجه زیادی برخوردار است.

امنیت شبکه USD COIN

برای تمامی  USDC هایی که در گردش هستند، نشانه های ERC-20 منظور شده است که می توان آن ها را در بلاکچین های اتریوم یافت. بزرگ ترین مزیت این ارز رمزپایه این است که اثبات آن با دلارهای ایالات متحده که در ذخیره نگهداری می شود، قابل تامین است.

بنابراین شما می توانید آنرا از صرافی هایی همچون Coinbase خرید نمایید. قیمت این سکه امروز 0.999905 دلار آمریکا است و شما خواهید توانست با کمک صرافی Sarafer آنرا تهیه کرده و ذخیره نمایید.

سکه USD چگونه کار می کند؟

همان گونه که پیش از این نیز اشاره شد، Circle تضمین می کند که هر رمز USDC با یک دلار آمریکا پشتیبانی می شود. به این فرآیند، توکن سازی گفته می شود. لازم به ذکر است که تبدیل دلار به USD Coin یک فرآیند سه مرحله ای است :

– کاربر دلار را به حساب بانکی صادرکننده رمز، ارسال می کند.

– ناشر از قرارداد هوشمند USDC برای ایجاد مقدار معادل آن استفاده می کند.

– سکه هایی که ضرب آن ها به تازگی انجام شده است به ازای ذخیره دلار آمریکا، به کاربر تحویل می گردد.

بازپرداخت این ارز رمزپایه برای دلار، به آسانی ضرب رمز است، به جز اینکه روند کار معکوس باشد :

– یک کاربر درخواستی را به صادرکننده USDC ارسال می کند تا مبلغ معادل دلار را برای نشانه های سکه خریداری کند.

– درخواستی از سوی صادرکننده به قرارداد هوشمند فرستاده شود تا در جهت مبادله ارزهای رمزنگاری شده با دلار اقدامات لازم صورت گرفته و میزان توکن معادل آن را از تیراژ خارج نماید.

– به حساب بانکی کاربر، مطابق با مبلغ درخواستی از ذخیره خود ارسال نماید. بدین ترتیب کاربر می تواند پس از کسر هزینه ها، مبلغی معادل یک توکن USD COIN را دریافت کند.

لازم به ذکر است تمام صادرکنندگان USD Coin موظفند گزارش های موجودی دلار خود را که به طور مرتب منتشر می شود، گزارش دهند.

نحوه استفاده از سکه USD

در جهانی که معاملات بدون پول نقد روز به روز بیشتر می شود، اتصال USDC به ارز فیات در سراسر جهان دسترسی و کاربرد بیشتری را ایجاد می کند، زیرا بسیاری از موانع ناشی از جابجایی پول در سطح جهان را از بین می برد. همچنین زمان مورد نیاز برای معاملات بین المللی را کاهش داده و برخی از هزینه های مربوط به انتقال پول را پایین خواهد آورد. این موضوع باعث می شود، کار با دلار در حوزه مجازی آسان تر، سریع تر و مقرون به صرفه تر باشد.

علاوه بر این، در زمان افزایش نوسانات در بازارهای رمزنگاری، USDC می تواند یک دارایی پایدار برای معامله گران باشد، زیرا بعید است قیمت آن بیش از چند درصد از دلار دور شود. USDC همچنین می تواند پذیرش پرداخت با ارزهای رمزپایه را برای مشاغل آسان تر کرده و از بخش های مختلف مانند امور مالی و سرگرمی غیرمتمرکز پشتیبانی کند.

سکه USD با سایر Stablecoins چه تفاوتی دارد؟

ارزهای رمزپایه را می توان در سه دسته قرار داد:

وثیقه فیات :  اینها شامل سکه های ثابت می باشند که به ارزش فیات ذخیره شده متصل می شوند. کلیه سکه های وثیقه فیات با طراحی متمرکز می شوند. وثیقه رمزگذاری شده اینها سکه های پایدار هستند که ارزش آنها به دارایی های رمزنگاری شده اختصاص یافته مربوط می شود.

الگوریتمی بدون وثیقه : مدل های اقتصادی مبتنی بر نرم افزار هستند که به دنبال ایجاد ثبات قیمت بدون دارایی وثیقه ای هستند.

ترکیبی : سکه های پایدار که به ترکیبی از رویکردهای ذکر شده در بالا متکی هستند.

USD Coin در اولین دسته سکه های وثیقه ای قرار می گیرد. به طور کلی، تمام پروژه های یک گروه به روشی مشابه کار می کنند و فقط تفاوت های جزئی دارند. برجسته ترین آنها Tether (USDT) است که به دلیل امتناع از انجام یک ممیزی کاملاً شفاف شناخته می شود و Digix Gold (DGX)که ارزش آن به طلا وابسته است.

بقیه پول های ثابت وثیقه دار گواهی های منظمی را منتشر می کنند و با دلار آمریکا پشتیبانی می شوند. تفاوت های اصلی بین آنها حول سیاست های هزینه و سازمان های شریک آن ها می باشد. اما مدل کسب و کار در بیشتر موارد، ثابت مانده است.

وضعیت فعلی پروژه

USD Coin یک پروژه در حال توسعه با سرعت زیاد است و نهادهای معتبری پشت آن قرار دارند. به طوری که از سال  2018 ، این شبکه دارای شصت شریک شده است. از طرفی، در صورت وجود سوء استفاده در بهره گیری از سکه های USD  در جهت فعالیت های غیرقانونی، توسعه دهندگان حق دارند لیست های سیاه را در آدرس ها قرار دهند و وجوه را مسدود کنند. با این حال، اکثر سکه های ثابت دیگر نیز بندهای مشابهی دارند. USD Coin یکی از پرکاربردترین و پربازده ترین سکه های ثابت از نظر سودآوری در DeFi است، بنابراین بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که آن را در یک حساب پس انداز رمزنگاری قرار دهید.

پول های پایدار چیست؟

USDC در دسته ارزهای رمزنگاری شده قرار می گیرد که به عنوان پول های ثابت شناخته می شوند. این ارزهای رمزپایه از یک جنبه عمده با بقیه متفاوت هستند. قیمت آنها به دارایی دیگر وابسته است و ارزش ارز دیجیتال، در رابطه با آن دارایی حفظ می کند، به جای این که توسط عرضه و تقاضای بازار تعیین شود. پول های ثابت را می توان به دارایی های مختلف از ارزهای فیات، طلا و حتی سایر ارزهای رمزپایه مرتبط کرد. USDC به دلار آمریکا متصل است.

Stablecoins نه مانند بیت کوین استخراج می شود و نه مانند اتر در اتریوم ضرب می شود و نه بطور یکباره یا به صورت دوره ای مانند XRP صادر می گردد. وقتی نوبت به USD COIN می رسد، واحدهای جدیدی به ازای تقاضای کاربران صادر می شود که یک موسسه مالی معتبر با قفل کردن همان مقدار دلار ذخیره سازی، از آنها پشتیبانی می کند.

USDC چگونه صادر می شود؟

فرآیندی که دلار آمریکا طی آن به USDC تبدیل می شود، توکن سازی نامیده می شود. اگر می خواهید مقداری از این ارز رمزنگاری را دریافت کنید ، ابتدا باید مبلغ دلار مربوطه را برای صدور یو اس دی کوین، به حساب بانکی یکی از موسساتی که مرکز تأیید کرده اند، ارسال کنید. صادر کننده با استفاده از یک قرارداد هوشمند مقدار معادل آن را ایجاد می کند. سپس سکه USD تازه صادر شده به شما تحویل داده می شود، در حالی که دلار آمریکا در ذخیره صادر کننده نگهداری می شود.

هنگامی که دلار آمریکا ذخیره می شود ارزش USD COIN را تضمین می کند و از ثبات یکپارچه آن اطمینان می یابد. درست مانند استاندارد طلا که در گذشته از دلار آمریکا پشتیبانی می کرد، شما همواره می توانید USDC خود را با آزاد کردن آن از محل ذخیره به دلار تبدیل کنید. از نظر فنی، محدودیت سختی در تعداد سکه های دلار وجود دارد که یو اس دی کوین، برخلاف بیت کوین و ارزهای رمزپایه اثبات کار مشابه حداکثر عرضه ندارد.

USDC با سایر پایدارها مانند Tether تفاوت دارد. زیرا صادرکنندگان آنها موسسات مالی تحت نظارت با استانداردهای بالای حاکمیت شرکتی هستندکه موظف به ارائه شفافیت کامل بوده و به طور منظم مورد بازرسی قرار می گیرند. این موضوع تضمین می کند که ذخایر با نسبت یک به یک، با معادل ارز فیات نگهداری می شوند.

USDC چگونه به دلار متصل است؟

هنگامی یک رمز یو اس دی کوین ایجاد می شود که کسی یک توکن را از یک ناشر تأیید شده خریداری کند. به ازای دریافت هر دلار آمریکا، صادر کننده قرارداد هوشمند ERC-20 را برای ایجاد مقدار معادل USD COIN اعمال می کند. سپس برای خریدار اصلی ارسال می شود.

دلار آمریكا كه در ابتدا برای ناشر ارسال شده بود، به عنوان وثیقه در ذخیره نگهداری می شود. خریدار ارز رمزنگاری شده خود را دارد که در برابر ناشر با ارزش معادل فیات دلار آمریکا قابل بازخرید است. این تضمین می کند که هر رمز USDC با دلار آمریکا پشتیبانی می شود و قابل بازخرید است.

آنچه USDC انجام می دهد، علامت گذاری دلار آمریکا و قرار دادن آنها در بلاکچین است. این امر انتقال آنها را آسان تر می کند، بنابراین می توان آنها را فوراً به هر کجای دنیا منتقل کرد. توکن سازی دلار آمریکا همچنین قابلیت های اضافی را فراهم کرده و برنامه ریزی و استفاده در dApps را آسان می کند.

سوالات متداول

ارزش هر سکه USD 1 دلار است و می توان آن را به صورت نقدی خریداری کرد. سکه نیز مانند ارز رمزپایه کار می کند و بدون هزینه می تواند به هرجایی ارسال شود.

طبق پیش بینی ها، قیمت USDC در حال افزایش است. اکنون قیمت دلار سکه 1.0 دلار است، اما انتظار می رود که تا پایان سال 2021، قیمت متوسط سکه 1.2دلار باشد.

سکه های ثابت با پشتوانه فیات پایدارترین سکه ها محسوب می شوند، اما این ثبات آنها را به یک سرمایه گذاری طولانی مدت و بسیار سودآور تبدیل نمی کند و عمدتا ارزش آنها با گذشت زمان افزایش نمی یابد.

حساب بانکی را که می خواهید از آن برداشت کنید انتخاب کرده ومبلغی را که می خواهید بازپرداخت کنید وارد کنید تا تأیید شود که در حد بازخرید شما می باشد. سپس گزینه Redeem to Bank را کلیک کنید.

Tether (USDT)  و سکه USD (USDC) که به ارزش دلار متصل هستند از شناخته شده ترین پایدار در دنیای رمزنگاری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *