امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره ریپل Ripple و XRP

XRP نشانه ای است که برای انتقال ارزش در شبکه Ripple استفاده می شود. هدف اصلی این ارز واسطه بودن در مبادلات دیگر  ارزهای رمزنگاری شده و فیات است. در واقع ایکس آر پی ارزی است که بر روی برنامه پرداخت RippleNet  کارکرده و اداره آن از طریق کمپانی ریپل می باشد. در این جا درباره ریپل Ripple و XRP که به عنوان یک ارز با منبع باز است صبحت به میان خواهیم آورد.

RippleNet چیست؟

Ripple فناوری است که هم به عنوان ارز رمزپایه و هم به عنوان شبکه پرداخت دیجیتال برای معاملات مالی عمل می کند. اولین بار در سال 2012 منتشر شد و کریس لارسن و جد مک کالیب بنیانگذار آن بودند. در حقیقت ریپل پس از بیت کوین و اتریوم، سومین ارز رمزنگاری شده است. این فناوری را عمدتا به عنوان شبکه دیجیتال پرداخت می شناسند که با ارز ایکس آر پی عرضه شده است.

روند اصلی ریپل یک سیستم مبادله دارایی و تسویه حساب است که مشابه سیستم سوئیفت برای انتقال پول در سطح بین المللی توسط بانک ها و واسطه های مالی استفاده می شود و به جای استفاده از استخراج بلاکچین، از مکانیزم اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تأیید معاملات استفاده می کند.

RippleNet شبکه پرداختی است که با استفاده از روش هایی توسعه یافته از طریق ریپل، انتقال پول در تمامی دنیا را بدون هیچ مخاطره ای ممکن ساخته است. همچنین، این پلتفرم امکان پرداخت با هر ارز از جمله بیت کوین را دارد و کمترین نرخ کارمزد معاملات داخلی 0.00001 دلار را دارد که به صفر بسیار نزدیک است.

XRP چگونه کار می کند؟

ارز XRP که توسط ریپل ایجاد شده است، راه حلی در صنعت ارز دیجیتال است  تا یک گزینه سریع، کم هزینه و مقیاس پذیر را جهت سیستم عامل هایی مانند سوئیفت و دیگر دارایی های دیجیتالی ایجاد نماید. بنابراین دفتر RippleNet توسط انجمن XRP  حفظ و نگهداری می گردد، در حالی که کمپانی Ripple خود عضوی فعال در این شبکه است. لازم به ذکر است که سرعت پردازش ایکس آر پی در معاملات بین سه تا پنج ثانیه می باشد.

چگونه XRP خریداری می کنید؟

شما می توانید برای خرید ارز رمزپایه XRP از طریق صرافی های دیجیتالی اقدام نمایید. این امکان وجود دارد که ایکس آر پی خود را در صرافی نگهداری کرده و یا آن را در کیف پول های سرد و گرم ذخیره کنید. قیمت این ارز رمزنگاری شده امروز 0.231386 دلار آمریکا می باشد. برای خرید این ارز با ارزش، می توانید از طریق صرافر اقدام کرده و مشاوره های لازم را نیز در خصوص ارزهای دیجیتال از کارشناسان آن دریافت نمایید.

بنیانگذاران رپیل و ارز ایکس آر پی

این پروتکل به عنوان نمونه اولیه در سال 2004 ایجاد شد. اما تاریخ فعالیت واقعی آن از سال 2013 آغاز می شود، زمانی که مک کالب، گروهی از سرمایه گذاران جهانی را برای حضور در Ripple دعوت کرد. این کارآفرین مشهور که برنامه نویسی خبره نیز بوده است، چندین استارتاپ ارز رمزنگاری از جمله ریپل، استلار و همچنین صرافی ارز رمزنگاری شده را تاسیس کرد و در دوران اوج فعالیت خود، سهمی بسیار زیادی از معامله های بیت کوین را در تمامی دنیا به انجام می رسانید.

کریس لارسن یک سرمایه گذار بزرگ و بازرگان حرفه ای است که ثروتمندترین فرد در صنعت ارزهای رمزپایه محسوب می شود. وی به دلیل تاسیس چندین شرکت در زمینه خدمات مالی آنلاین شناخته شده است، شروع این کار با وام الکترونیکی در سال 1996 است.

ریپل چگونه کار می کند؟

XRP یک ارز دیجیتال است که توسط Ripple  صادر شده و تا حدی مدیریت می شود، ریپل فروش XRP را در سال 2012 آغاز کرد و در سال های اخیر توجه خود را به ارز دیجیتال و شبکه پرداخت خود بیش از گذشته معطوف کرده است.

برخلاف بیت کوین یا اتریوم، ریپل به یک شبکه بلاکچین با دارایی رمزنگاری اشاره نمی کند. در حقیقت، شرکت Ripple ، سابقه تغییر قالب XRP در مدل کسب و کار خود را دارد. در اواخر سال 2019، xCurrent ، xRapid و xVia به RippleNet تغییر نام دادند و یک شبکه پرداخت متمرکز بر انتقال سریع و مرزی بین موسسات مالی شکل گرفت.

مانند سایر ارزهای رمزپایه، ایکس آر پی ، بدون در نظر گرفتن مرزهای بین المللی از یک کیف پول دیجیتال قابل ارسال است. هنگامی که در سال 2012 راه اندازی شد، XRP را به عنوان گزینه سریع تر و ارزان تری برای بیت کوین به بازار عرضه کرد، زیرا معاملات در چند ثانیه انجام می شود. این شبکه به این سرعت پردازش داشته باشد، زیرا زیرساخت های آن متمرکز است و از اثبات کار، برای پردازش معاملات استفاده نمی کند.

ایکس آر پی چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

کمیته ای از اعتبارسنجان با حفظ دفتر معامله هم مانند استخراج کنندگان و هم عملگرهای کامل گره برای XRP عمل می کنند. آن ها در زمان هایی میان سه تا پنج ثانیه به توافق رسیده و از دفتر معامله ها، نسخه های نوینی را مطابق با آخرین معاملات به انتشار می رسانند.

اگر چه هرکسی می تواند کد را به عنوان یک اعتبارسنج ایکس آر پی  اجرا کند، اما به این معنی نیست که دیگران در شبکه به هر اعتبارسنجی اعتماد کنند. لازم است که اعتبارسنج ها از گره های خاص و منحصر به فرد ریپل، لیستی را تهیه و ایجاد کنند.

لازم به ذکر است که مانند بیت کوین، سکه های XRP استخراج نمی شوند. ریپل هنگام راه اندازی شبکه، کل تأمین سکه را ضبط کرده و به طور متناوب بخش هایی از آن را از یک سپرده خارج می کند و در بازار آزاد می فروشد. از مجموع سکه های مورد عرضه ایکس آر پی، بیش از چهل و پنج میلیارد، در حال حاضر در گردش است.

از آنجا که ریپل سازوکار اجماع اثبات کار بیت کوین را کنار گذاشته است، مسلماً شبکه از امنیت کمتری برخوردار است. اما می تواند تراکنش ها را سریع تر از بیت کوین انجام دهد زیرا تمرکز گره های اعتبارسنج ها بسیار بالا است، بنابراین آنها می توانند در مورد اجماع آن با یکدیگر توافق کرده و اطلاعات را سریع تر از انتظار انتقال دهند.

سرعت در معاملات با ایکس آر پی

این ارز رمزنگاری شده ریپل، می تواند معاملات را سریع تر تسهیل کند، زیرا در روند معامله هیچ استخراجی وجود ندارد. به جای اینکه ماینرها در طول این فرآیند برای جوایز بلوکی رقابت کنند و معاملات را در دفتر ثبت کنند، عتبارسنجان معاملات را بدون وعده پاداش تأیید می کنند. این اعتبارسنج ها توسط Ripple مورد تأیید و اعتماد قرار می گیرند و این اعتماد برای طراحی XRP برای جلوگیری از هزینه های مضاعف ضروری است.

در نهایت، تمرکز ایکس آر پی  آن را نسبت به سایر بلاکچین های منبع باز مانند بیت کوین و اتریوم کمتر در برابر سانسور، مقاوم و غیرمجاز می کند. هر کسی می تواند گره Bitcoin را اجرا کرده و در اجماع شبکه مشارکت کند، اما فقط گره های UNL که توسط ریپل تأیید شده اند می توانند در اجماع این ارز رمزنگاری شده مشارکت داشته باشند.

به همین ترتیب، اعتبارسنجان XRP ، از نظر تئوری، می توانند برای سانسور معامله به راحتی درگیر شوند، در حالی که سیستم اثبات کار بیت کوین، تبانی در معاملات سانسور را برای ماینرها غیرمعمول می کند.

الگوریتم اجماع پروتکل ریپل چیست؟

برخلاف بیت کوین یا اتریوم ، Ripple بلاکچین ندارد. شاید ارزهای دیجیتال را نتوان بدون حضور بلاکچین ها متصور شد و از نگاه بسیاری از افراد قابل درک نباشد. اگر بلاکچین نداشته باشد، چگونه تراکنش ها را تأیید می کند و مطمئن می شود همه چیز خوب است. برای این منظور رپیل، دارای فناوری اختراع شده اختصاصی به نام الگوریتم اجماع پروتکل است. کلمه اجماع به این معنی است که اگر هر گره با بقیه موافق باشد، هیچ مشکلی وجود ندارد.

مورد استفاده و کاربرد ریپل چیست ؟

ارزهای بسیاری با کارمزد کم وجود دارند که نمی توانند مستقیماً به یکدیگر تبدیل شوند. بنابراین، بانک ها باید از دلار به عنوان واسطه استفاده کنند که یک کمیسیون مضاعف وجود دارد. در اینجاست که ایکس آر پی رپیل، می تواند باعث معاملات سریع بین المللی شود. میانگین زمان معامله 4 ثانیه است که به آسانی با مدت زمان پردازش بیت کوین و یا سیستم های بانکی قابل مقایسه است. کاربران می توانند ارز خود را برای معاملات، سریع و ارزان صادر کند.

مزایایXRP Ripple چیست؟

Ripple در اصل به عنوان سیستم پرداخت روزانه طراحی شده است، بنابراین قدرت آن بسیار بیشتر از بیت کوین است و معاملات بسیار سریعتر و ارزان تر انجام می شوند.

ریپل به عنوان یک سازمان رسمی آغاز به کار کرده است، زیرا تمرکز اصلی آن استفاده از بانک ها است. ریپل توانایی تبدیل به هر ارز یا ارزشی مانند طلا را با کمیسیون حداقلی دارد.

معایب استفاده از ریپل

اگر چه ریپل توانسته است تحولات زیادی را در صنعت ارزهای دیجیتالی ایجاد نماید، اما شیوه های اجرایی این کمپانی از سوی برخی از منتقدان، زیر سوال رفته است. مطابق با ادعاهای مطرح شده توسط Ripple بخش بزرگی از XRP به عنوان ارز رمزنگاری شده آن برای کاربران شبکه ریپل، انتقال داده شده است. این درحالی است که شواهد نشان می دهد تنها میزان کمی از این ارز دیجیتالی راهی بازار شده و انتقال یافته است.

از سوی دیگر، ریپل، بخش اعظمی از ایکس آر پی های شبکه را نزد خود حفظ کرده است تا بتواند ارزش آن را برای خود نگاه دارد. این ارز ریپل، از ویژگی متن باز برخوردار است و با وجود این که شبکه ای بسیار هوشمند محسوب می شود، اما هنگامی که کدهای آن قابل دسترسی قرار گیرند، به آسانی توسط افراد سودجو قابل هک شدن خواهد بود.

نگهداری ارز رمزنگاری شده XRP در صرافر

در صورتی که قصد دارید XRP ریپل خود را نگهداری و ذخیره نمایید، می توانید از طریق پلتفرم هایی مانند بایننس این کار را انجام دهید و یا آن که ارزهای رمزنگاری شده خود را در صرافی صرافر نگهداری نمایید. برای این کار می بایست با کارشناسان مجرب Sarafer تماس گرفته و هماهنگی های لازم را در این خصوص انجام دهید.

همچنین برای دریافت مشاوره در خصوص تمامی ارزهای رمزپایه و راه اندازی مزارع ماینینگ ارزهای دیجیتال، می توانید مشاوره های لازم را از گروه صرافر دریافت کرده و سرمایه گذاری مناسبی را در این خصوص داشته باشید.

اما برای خرید ایکس آر پی Ripple در ایران، می توانید از طریق سایر ارزها و یا ریال، این کار را در صرافی آنلاین صرافر انجام دهید. به این ترتیب حتی با پرداخت ریال می توانید ارز رمزنگاری شده XRP را در کیف پول خود دریافت نمایید.

همچنین درصورتی که ارز دیجیتالی ریپل را داشته و قصد دارید آن را به سایر ارزهای دیجیتالی تبدیل نمایید، می توانید در صرافر این کار را به سادگی انجام دهید. به خاطر داشته باشید این ارز معتبر و کاربردی نیز، همانند دیگر ارزهای رمزنگاری شده دارای نوسانات قیمتی زیادی است. از همین رو بهتر است هنگام معاملات و خرید آن، از مشاوره های کارشناسان استفاده کرده و احتیاط لازم را به جا آورید.

سوالات متداول

مطابق با پیش بینی های انجام شده در صنعت ارزهای رمزنگاری شده، صعود ریپل بسیار زیاد خواهد بو زیرا XRP بالاترین پتانسیل را در میان سایر رمزنگاری ها دارد.

ارزش ریپل ممکن است تا سال 2030 تا 200 تا 300 دلار باشد. تجزیه و تحلیل فنی نشان می دهد علاقه به این ارز رمزپایه در چند سال آینده کاهش نخواهد یافت و دارای پایداری مناسبی خواهد بود. بر اساس پیش بینی های فعلی، بیشتر افراد در این تجارت موافقند.

مانند سایر ارزهای رمزپایه ، ایکس آر پی بدون هیچ مرز بین المللی ، قابل نقل و انتقال از یک کیف پول دیجیتال است.

پاسخ به این سوال منفی است زیرا کل سرمایه یکصد میلیارد تومان است در حالی که برای رسیدن به قیمت هزار دلار نیاز است که سرمایه تا یکصد تریلیون دلار افزایش یابد.

پیش بینی ها نشان می دهد که این ارز دیجیتالی به ده دلار نمی رسد. اما مبلغ پنج دلار برای آن می تواند مبلغی قابل قبول باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *