امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

بررسی تأثیرات Covid-19 بر ارزهای رمزنگاری شده

ارزهای رمزپایه از سال 2008 به عنوان ابزاری برای پیشنهاد پرداخت ایجاد شدند. با این حال، آنها به دارایی های پیچیده و پر بازده تبدیل شده و برخلاف ابزارهای مالی سنتی، در مکان های سازمان یافته و قانون مدار معامله نمی شوند، بلکه در سیستم عامل های آنلاین، جایی که ناشناس بودن آنها حاکم است، صورت می گیرند. در اینجا نوسانات ارزهای رمزنگاری شده را در دوران قبل و بعد از Covid-19 بررسی خواهیم کرد و تاثیر کرونا بر رمز ارزها را بیان می کنیم.

تاثیرات کرونا بر رمز ارزها

در پی شیوع همه گیر COVID-19 ، تأثیر بی سابقه آن را در بازار ارزهای رمزپایه مشاهده کرده ایم. به طور خاص در این جا بررسی می کنیم که چگونه شدت تغییرات و شیوع این بیماری در سراسر جهان، بر بازده 10 ارز رمزپایه برتر با توجه به ارزش بازار تأثیر می گذارد.

نتایج حاصل از رویکرد (Quantile-on-Quantile Regression (QQR نشان می دهد که این تغییرات، بر بازار ارزهای رمزنگاری و صعودی به طور متفاوتی تأثیر می گذارد و به عبارتی به صورت نامتقارن است. علاوه بر این، تفاوت هایی بین این ارزها در پاسخ آنها به تغییر میزان شدت این همه گیر وجود دارد.

بیشتر ارزها با ثبت سود مثبت، شوک های کوچک در این شرایط خاص را جذب کردند، اما در برابر تغییرات عظیم و تاثیر کرونا بر رمز ارزها ، رمزارزهایی مانند بیت کوین، ADA ، CRO و تا حدودی اتریوم توانستند مقاومت کنند. نتایج این بررسی ها، پویایی جدید و نامتقارنی از این کلاس دارایی در حال ظهور را در برابر یک رویداد بسیار استرس زا و غیر قابل پیش بینی نشان می دهد.

آنچه که روشن است بازارهای مالی و کالایی در سراسر جهان به دلیل شیوع جهانی COVID-19 ، سقوط کرده است. به دلیل تقاضای کم سابقه و در دسترس نبودن ظرفیت ذخیره سازی بیشتر، نفت از تمام محدوده های پایین عبور کرد و بیکاری در بیشتر اقتصادهای جهان در بالاترین سطح تاریخی قرار گرفت و باعث ایجاد مسائل اجتماعی و روانشناختی متعددی شد. اما چنین آشوبی هر چند وقت یکبار موضوعی است که باید در تاریخ مدرن مشاهده شود.

رمز ارزها در شرایط خاص کرونا

جستجوی دارایی های مطمئن در تاثیر کرونا بر رمز ارزها و چنین وضعیت نامطمئن و فاجعه باری در بازار، برای بسیاری از سرمایه گذاران یک تقاضای طبیعی است. یکی از اشکال این دارایی های ایمن ارزهای رمزپایه دیجیتالی است. در جایی که به نظر می رسید همه دارایی های مالی سنتی، ارزش خود را از دست می دهند، بسیاری از سرمایه گذاران از نزدیک رفتار این ارزهای رمزپایه ، به ویژه بیت کوین را در این دوره پرفشار بررسی می کردند.

 ارزهای رمزنگاری شده که فقط به عنوان یک سیستم پرداخت همتا به همتا کار می کنند، اخیراً به عنوان یک کلاس دارایی مهم ظاهر شده اند. این دارایی ها اخیراً به دلیل بازده هنگفتی که در کوتاه ترین زمان ارائه شده، مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته اند.

دستاوردهای بی سابقه این دارایی ها و افزایش چشمگیر تقاضای آنها توجه محققان را نیز به خود جلب کرده است. تعداد مطالعاتی که برای مدل سازی مکانیسم قیمت گذاری، نوسانات و حباب های این بازار تلاش می کنند، به منظور بهبود درک مربوط به دارایی های رمزنگاری، در حال افزایش است.

 از آنجا که بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه به طور کلی به عنوان یک کلاس دارایی مهم در حال ظهور هستند، مهم است بدانید که این کلاس دارایی در زمان استرس شدید و متفاوت تاثیر کرونا بر رمز ارزها چگونه رفتار می کند و برای چه مقدار می تواند در برابر بازارهای سهام سنتی محافظت کند. همه گیری COVID-19 فرصتی برای بررسی و ارزیابی رفتار ارزهای رمزنگاری شده در دوره های بسیار استرس زا را فراهم می کند.

تاثیرات منفی ارزهای کاغذی در شیوع کووید 19

ارز کاغذی به دلیل تغییر مداوم در یک وضعیت همه گیر مانند وضعیتی که اخیراً با آن روبرو هستیم، به عنوان وسیله ای برای انتشار ویروس های مسری در نظر گرفته شده است. نیاز به سیستم پرداخت بدون تماس و جایگزینی پول کاغذی قبلاً هرگز به این شکل، احساس نشده است.

با این وجود، عدم کنترل نظارتی و هک دیجیتالی احتمالی، تنها برخی از نگرانی های مربوط به استفاده گسترده از این نوع پرداخت های دیجیتال است. با توجه به پیچیدگی زیاد مرتبط با سازوکار عملیاتی این بازار، ارزیابی کارایی بازار با اطمینان مناسب، دشوار است.

یک مطالعه اخیر به مدیریت احتمالی بازار Bitcoin-Tether از چند گره بسیار تأثیرگذار در سیستم یا شبکه تجارت اشاره دارد. الگوهای سازگار و قابل پیش بینی تجارت در بیت کوین و صدور تتر توسط این تحقیق مشخص می شوند. نگرانی دیگر در تأثیر کرونا بر رمز ارزها ، توانایی آن برای مقابله با یک وضعیت نامشخص مانند کاهش سریع اعتماد یا شکست بازار است که ممکن است منجر به سقوط کامل قیمت ها در غیاب یک سیستم نظارتی متمرکز شود.

ارتباط نامتقارن ارزهای رمزنگاری با بازار سهام سنتی

طبق برخی مطالعات اخیر، ارتباط Bitcoin با بازارهای سهام سنتی متقارن نیست. علاوه بر این، تفاوت هایی در همبستگی توسط ویژگی های داخل بازار در مورد ارزهای رمزپایه مختلف وجود دارد. بنابراین، به طور منطقی می توان استنباط کرد که بازار ارزهای رمزپایه ممکن است یک ارتباط غیر خطی و نامتقارن با شیوع اخیر COVID-19 را نشان دهد.

در حالی که در مورد تأثیر کرونا بر رمز ارزها در بازارهای ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان بحث شده است، اکثر محققین، احتمال وجود ماهیت نامتقارن چنین ارتباطی، همانطور که در مطالعات قبلی مربوط به ارزهای رمزپایه مشخص شده است، را می دهند. از این رو، ممکن است که تغییرات کوچک و بزرگ در شدت COVID-19 (عفونت و مرگ و میر) بر روی بازده ارزهای رمزپایه دیجیتال، در مقادیر مختلف بازده، تأثیر متفاوتی بگذارد.

علاوه بر این، بیشتر این مطالعات فقط در بیت کوین متمرکز هستند و از پویایی ارزهای رمزپایه دیگر که بخش قابل توجهی از کل بازار را تشکیل می دهند، چشم پوشی می کنند. به این ترتیب، قصد داریم نه تنها تأثیر نامتقارن مقادیر مختلف COVID-19 بر بازده ارزهای رمزنگاری شده را کشف کنیم، بلکه تغییر این تأثیر را نسبت به بازده سطح پایین و بازده سطح بالای قبل را در نظر بگیریم.

آینده ارزهای رمزنگاری در شرایط بعد از کرونا

تصمیم اخیر بانک چین برای راه اندازی RMB دیجیتال خود در سطح محدود، اهمیت بررسی این موضوع را بیشتر می کند. این تصمیم دولت چین، نشان دهنده این است که آینده ممکن است به ارزهای رمزنگاری شده تعلق داشته باشد و پول کاغذی به تدریج با ارز دیجیتال جایگزین شود.

در بررسی تأثیر کرونا بر رمز ارزها ، اگرچه ارز دیجیتال چینی در مقایسه با سیستم غیرمتمرکز ارزهای رمزپایه امروزی به صورت مرکزی اداره می شود، اما باز هم هر دو دیجیتال هستند و دارای ویژگی های مشابه خاصی می باشند. در پی استفاده و اهمیت فزاینده ارزهای دیجیتال، ضروری است که ادبیات موجود در این بازار غنی شود تا درک پویایی آن را در طی شرایط متغیر و بی ثبات بازار، به ویژه در حوادث شدید افزایش یابد.

از این رو، هر مطالعه مربوط به رفتار ارزهای رمزپایه دیجیتال، به ویژه در شرایط بحرانی مانند همه گیری کرونا، باید از نظر سیاست گذاران، سرمایه گذاران و تنظیم کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این بررسی، از سه طریق به ادبیات موجود در زمینه ارتباط بین COVID-19 و ارزهای رمزپایه کمک می کند. در این جا چگونگی بازگشت اصلی ارزهای رمزنگاری شده در حال تغییر بیماری همه گیر را شناسایی می کنیم و به دنبال تغییرات کوچک و بزرگی در این شرایط با توجه به بازده های پایین، متوسط ​​و زیاد قبلی ارزهای رمزنگاری شده بوده و تفاوت های موجود در الگوی این ارتباط را بررسی می کنیم. در نهایت، تفاوت در پاسخ ارزهای رمزپایه برتر را شناسایی می کنیم.

کووید 19 آزمایشی برای بازارهای جهانی در شرایط استرس

همه گیری اخیر COVID-19 و تأثیر کرونا بر رمز ارزها ، نوعی آزمایش استرس شدید برای بازارهای جهانی است. از آنجا که این بیماری همه گیر از طریق بازدهی منفی، افزایش عدم اطمینان و نوسانات بیشتر در بازار سهام و کالاهای سراسر دنیا باعث آسیب شده است، بازارهای ارزهای رمزنگاری نیز تحت تأثیر این بیماری تحت تأثیر قرار می گیرند.

دوره های استرس شدید مالی می تواند باعث ایجاد اثرات سرریز در بازارهای ارزهای رمزپایه شود. استرس در بازارهای مالی جهانی می تواند تغییرات قابل توجهی در توزیع بالا و پایین بازده ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ایجاد کند که توسط مدل های کوانتولی مبتنی بر کوپولا به نمایش گذاشته شده اند.

مطالعه بر روی یک هزار نوع ارز رمزنگاری شده و سی شاخص مختلف نشان می دهد که ویژگی امن ارزهای رمزنگاری شده مخصوص بازار و منطقه است و به عنوان یک پناهگاه امن در بازارهای پیشرفته بهتر عمل می کند که البته ظرفیت محافظت از آن بسیار محدود است.

در روزهای ابتدایی همه گیر شدن، بیت کوین ارتباط زیادی با بازارهای سهام داشت و همزمان با سایر بازارهای مالی به دلیل عدم تقاضا برای دارایی های خطرناک در یک موقعیت کاملا نامشخص، ارزش آن را کاهش داد. علاوه بر این، ارزهای رمزپایه واکنش زیادی در مواجهه با اخبار منفی در مقایسه با سهام سنتی دارند.

از طرف دیگر، رفتار ارزهای رمزنگاری شده در مقایسه با دارایی های سنتی متفاوت است و اشتیاق سرمایه گذاران در شرایط تأثیر کرونا بر رمز ارزها ، باعث افزایش بازده بازارهای رمزنگاری می شود و دارای عملکردی بی سابقه هستند.

عملکرد ارزهای رمزپایه در مقایسه با ارزهای سنتی

با برررسی تاثیر این شیوع در بازده بیت کوین، نشان داده شده است که در این وضعیت عملکرد ضعیفی داشته و ارتباط زیادی با بازارهای سهام نشان داده است. حتی برخی از آنها آن را با طلا مقایسه کرده و نتیجه می گیرند که بیت کوین طلای دیجیتال نیست و بدین ترتیب طلا یکبار دیگر، در برابر فجایع بازار مانند همه گیری کنونی، پیروز شد. برخی معتقدند که در این زمینه انتظار زیادی از بیت کوین نداشته باشند و با آن به عنوان یک پرچین در برابر پول فیات و نه سقوط و شکست بازارهای بزرگ رفتار کنند.

جایی که به نظر می رسد همه بیت کوین را یک شکست کامل در طی آشفتگی بازار اخیر می نامند، فقط تعداد کمی از آنها به تجزیه و تحلیل دقیق وضعیت توجه کرده اند. برای این منظور، از یک روش رگرسیون QQR که اخیراً توسعه یافته استفاده شده تا ارتباط نامتقارن بین متغیرها مطالعه شود.

پذیرش رمزارزها در شرایط خاص و استرس

تقاضا برای بیت کوین از ابتدای شیوع ویروس کرونا در سطح جهانی در حال افزایش است، اگرچه خالی از لطمه های احتمالی نیست، اما اقتصادهای در حال ظهور به طور فزاینده ای به دنبال ارزهای رمزپایه هستند که راهی برای بازگرداندن بهبودی شرایط خود از اقتصاد همراه ویروس است.

در تأثیر کرونا بر رمز ارزها ، در اوایل 2021، شرکت آمریکایی تسلا اعلام کرد که معادل 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است و خود را در صف مقدم موج علاقه مندان به ارز رمزپایه قرار داد. علاوه بر این، این شرکت گفت که قصد دارد پذیرش بیت کوین را به عنوان پرداخت محصولات خود آغاز کند. تنها پس از چند روز بیت کوین با افزایش سود چشمگیری روبرو شد.

با این حال، بیت کوین به طرز مشهوری مستعد نوسان است، عاملی که می تواند سرمایه گذاران بالقوه را از خود دور کند. با وجود این بی ثباتی، شکی نیست که در دوره های اخیر رشد چشمگیری داشته است. این افزایش عمودی تا حدود زیادی ناشی از تأثیرات اقتصادی Covid-19 است. به عنوان مثال، همانطور که مردم موظف به خرید آنلاین شده اند، از پول نقد فیزیکی دور شده و مزایای ارز دیجیتال مشخص شده است.

این افزایش همچنین به سرمایه گذارانی مربوط می شود که قصد دارند، در برابر تورم مقاومت کنند، زیرا دولت ها هزینه های خود را افزایش می دهند و بانک های مرکزی برای تحریک فعالیت های اقتصادی، پول بیشتری چاپ می کند. در این میان تخمین ها در مصرف انرژی مرتبط با استخراج بیت کوین، روند ایجاد بیت کوین جدید با حل معماهای محاسباتی را متفاوت خواهد کرد.

با این وجود، در شرایط تأثیر کرونا بر رمز ارزها ، این نوع از دارایی ها ، بدون شک طیف وسیعی از مزایای اقتصادی بالقوه را به سرمایه گذاران و مصرف کنندگان ارائه می دهند. در حالی که بسیاری از این مزایا در تمامی دنیا یکسان هستند، برخی از آنها به ویژه در زمینه کشورهای در حال توسعه اهمیت دارند.

اگر تصمیم دارید که در رمزارزها سرمایه گذاری کنید، توصیه می شود که با صرافی صرافر به عنوان یکی از معتبرترین و شناخته شده ترین صرافی داخل کشور و منطقه آسیا، مشورت نموده و سپس با کسب آگاهی مناسبی در این حوزه، اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

سوالات متداول

ارزهای رمزپایه می توانند سودآورترین روش برای انتقال وجوه در سطح بین المللی باشند.

نکته بسیار مهم این است که ارزهای رمزپایه از طریق دستگاه های تلفن همراه قابل خرید و فروش است، به این معنی که در مناطقی با زیرساخت ICT محدود یا توسط افرادی که به کامپیوتر دسترسی ندارند قابل معامله است. شیوع بیماری کووید 19 و پرداخت مبتنی بر موبایل و نظیر به نظیر، همان چیزی است که بسیاری از کشورها را وادار به کشف ارزهای رمزپایه کرد.

ارزهای رمزنگاری شده توسط فریلنسرها به طور فزاینده ای برای دریافت هزینه های خارج از مرز برای کارهای خارج از منزل استفاده می شود. از این لحاظ، افزایش معاملات دیجیتال می تواند به سرعت گسترش بیت کوین و فناوری های مرتبط کمک کند.

در شرایطی از بی ثباتی سیاسی یا اقتصادی و در میان ترس ناشی از کاهش ارزش پول، بیت کوین یک دارایی نسبتاً ایمن است. بنابراین، برای سرمایه گذاران در اقتصادهای نوظهور در واقع گزینه قابل اطمینان تری نسبت به ارز سنتی است.

به عنوان روشی برای پرداختن به پتانسیل رمزنگاری، کشورهای مختلف در حال توسعه ارزهای دیجیتال ملی مبتنی بر بلاک چین هستند که به آنها ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نیز می گویند.برخلاف ارزهای رمزپایه ، CBDC یک نوع کاملاً جدید ارز نیست بلکه یک شکل دیجیتالی از ارز فیات است که توسط بانک مرکزی پشتیبانی و صادر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *