امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

بررسی شبکه OMNI و کاربرد آن

شبکه Omni یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز، نظیر به نظیر و توزیع شده است که در بالای بلاکچین بیت کوین ساخته شده است و خود را لایه Omni می نامد. این شبکه، به منظور تسهیل مبادلات بی دردسر دارایی و بدون درگیر شدن واسطه ها راه اندازی شده است.

Omni در اصل Mastercoin نامیده می شد که در سپتامبر 2013 ساخته شد. این شبکه پس از انتشار مقاله سفید توصیف فناوری Omni توسط موسس ارشد آن ، JR Willett ، راه اندازی شد. Mastercoin در ژانویه 2016 به Omni تغییر نام داد. این شبکه به عنوان ارز رمزپایه ایجاد نشده است، بلکه یک لایه پروتکل است که در بالای بیت کوین قرار داشته و برای ارائه ویژگی های پیشرفته معاملاتی به کاربران عرضه می شود.

مزایای Omni چیست؟

از آنجایی که شبکه Omni یک لایه پروتکل در بالای شبکه بلاکچین BTC است، باعث می شود که ویژگی های پیشرفته ای مانند تجارت غیرمتمرکز، ارزهای سفارشی و قراردادهای هوشمند را در اختیار کاربران قرار دهد. به جهت آن  که Omni به عنوان لایه ای از فناوری بیت کوین ساخته شده است، تمام سکه های آن از نظر فنی نشانه بلاکچین BTC هستند و با هر کیف پول یا تبادل، که از BTC پشتیبانی می کند، می تواند به صورت خودکار از سکه های OMNI پشتیبانی کند. این در حالی است که مبادلات بدون هیچ گونه تغییر به روز در تنظیمات انجام می شود.

این مفهوم مشابه رابطه بین HTTP وTCP یا  IP است، جایی که TCP یا IP برای ایجاد امکان انتقال داده از طریق HTTP ارتباط بین دو همتا را ایجاد می کند. شبکه Omni شبیه لایه HTTP بر روی Bitcoin’s TCP, IP است و این امکان را دارد که استفاده از قراردادهای هوشمند، تجارت دارایی های دیجیتال ، مبادله ارزش دیجیتال و حتی مبادله غیر متمرکز ارز رمزپایه را تسهیل کند. تمام معاملات OMNI در بلاکچین BTC انجام می شود و توسط شبکه BTC ثبت و تأیید می گردد. در حال حاضر، زمان تأیید حدود 10 بلوک است.

تبادل ارزش در امنیت و سرعت

دارایی های سفارشی شبکه Omni به عنوان رابط بین کاربر و بلاک چین اصلی بیت کوین عمل می کند. ایجاد و تجارت ارزهای رمزپایه سفارشی ایجاد شده توسط کاربر و یا نشانه هایی که ممکن است ارزش داشته باشند، مانند حقوق مالکیت معنوی یا حتی سایر ارزهای رمزپایه را تسهیل می کند.

این توکن های ایجاد شده توسط کاربر، می توانند به دلخواه و با تمرکززدایی و دیجیتالی کردن روند تبادل ارزش، بین افراد، با امنیت کامل و انکار ناپذیر بودن تراکنش های بلاکچین، خریداری و فروخته شوند. پروتکل Omni همچنین از یک پلتفرم تأمین منابع عمومی پشتیبانی می کند.

در اینجا ایده ها، رویدادها و اختراعات می توانند پول را به صورت ارز رمزنگاری شده به روش غیرمتمرکز، نظیر به نظیر، بی اعتماد و مطمئن بدون از عدم دخالت شخص ثالث در هر نقطه از معامله، جمع آوری کنند.

بنابراین رمزها و ارزهای ایجاد شده توسط کاربر می توانند آزادانه از طریق شبکه Omni به روشی غیرمتمرکز و غیر قابل اعتماد معامله شوند. فروشنده می تواند معامله درخواستی را با مبلغ یا کالای پیشنهادی به Omni صادر کند و مبلغی که در ازای آن انتظار می رود را دریافت نماید.

 هر کسی که بخواهد معامله انجام دهد و مبلغ مورد نیاز را در کیف پول خود داشته باشد، می تواند به راحتی معامله را در کوتاه ترین زمان،ً انجام دهد، بدون آن که مداخله فروشنده یا شخص ثالث را داشته باشد، امکان انتقال بی نظیر و کارآمد و تجارت ارزش را در سراسر اکوسیستم Omni خواهد داشت.

گسترش قابلیت های شبکه Omni

برخلاف اکثر سیستم عامل های رمزنگاری دیگر ،  شبکه Omni می تواند باعث گسترش قابلیت های شبکه های موجود باشد. این شبکه در واقع بلاکچین خاص خود را ندارد. در عوض، از قدرت هش کردن بسیار زیاد بلاکچین بیت کوین برای پیاده سازی ویژگی هایی که در حال حاضر در BTC در دسترس نیست، مانند قراردادهای هوشمند یا ارزهای سفارشی، استفاده می کند. این امر همراه با بهبود امنیت کاربران در هر دو شبکه Omni و Bitcoin است که از تأثیر مضر استخراج رمزنگاری بر منابع انرژی و محیط زیست می کاهد.

ثبات و سهولت پذیرش پیشرفته

شبکه بلاکچین بیت کوین احتمالاً بزرگترین شبکه ارز رمزنگاری شده از نظر قدرت هش است. شبکهOmni ، در زنجیره بلوک BTC اجرا می شود، بنابراین به طور خودکار از هشدار و ثبات بی نظیر شبکه BTC بهره مند می شود. از آنجا که گره های موجود در Omni به عنوان گره های بلاکچین بیت کوین طراحی می شوند، امنیت و ثبات کلی هر دو سیستم عامل بسیار افزایش می یابد که هم برای بیت کوین و هم برای کاربران Omni جذاب است.

این شبکه مبتنی بر فناوری Bitcoin است که به این معنی است که کیف پول هایی که از BTC پشتیبانی می کنند از قبل بدون هیچ گونه تغییر در تنظیمات گسترده، از Omni پشتیبانی می کنند.

نقش شبکه Omni در بیت کوین

برخی از افراد تصور می کنند که Omni یک شاخه از بیت کوین یا شبکه آن است. اما باید متذکر شویم که شبکه  Omni یک لایه متا در بالای بیت کوین است. Omni از فضای موجود در سازوکار Bitcoin OP-RETURN برای ایجاد یک دفترچه پروتکل Omni جهت نشانه ها و قراردادهای هوشمند به عنوان یک متا لایه روی دفتر Bitcoin استفاده می کند. به این ترتیب، Omni از قدرت هشدار و امنیت موجود در سیستم Bitcoin’s Proof of Work استفاده می کند.

با استفاده از لایه Omni و با استفاده از پیام هایی که معاملات بیت کوین به این دفتر غیر متمرکز می دهند، اتصال اینترنت به عنوان یک متا رمز در بالای شبکه بیت کوین صادر می شود. با این کار، کاربران دارایی حامل خود را دقیقاً مانند BTC ، با همان امنیت و تضمین های ارائه شده به بیت کوین در شبکه بیت کوین دارند.

روزانه ده ها میلیارد دلار در چندین صرافی خارج از زنجیره ای معامله می شود و روزانه صدها میلیون معامله با شبکه Omni ، روی زنجیره، مستقیماً با بیت کوین انجام می شود و این وجوه را بین کیف پول و مبادلات جابجا می کند. این نشان دهنده یک توانایی شگفت انگیز است.

از آنجایی که جوامع کاملا بر روی بیت کوین تمرکز کرده است، می توان پیام ها و قابلیت های داخلی بیت کوین را با فناوری هایی مانند Omni که به تغییرناپذیری سوابق دفتر کل بیت کوین در آن متکی هستند، گسترش داد.

تفاوت Omni با دیگر رمزنگاری ها

برخلاف اکثر ارزهای رمزنگاری شده دیگر ، Omni تلاش نمی کند تا یک پلتفرم بلاکچین دیگر را اجرا کند، بنابراین در نهایت هیچ تفاوتی با صدها ارز رمزپایه موجود در بازار نخواهد داشت. در عوض، فلسفه طراحی شبکه Omni این است که چرخ را دوباره اختراع نکنید، بلکه پروتکل های بلاکچین و سیستم عامل های رمزنگاری موجود را برای ارائه اقتصادهای مبتکرانه، غیرمتمرکز، امن و مقیاس پذیر با ارزهای رمزپایه ارتقا دهید.

این یک شبکه ناب، سریع و کارآمد است و به عنوان یک پروتکل لایه کاربردی در بالای پروتکل بلاکچین اصلی بیت کوین، Omni خود اثرات مخرب بسیار کمی بر محیط دارد. شبکه Omni ناشی از استفاده فشرده از منابع گنگ نیست. در حقیقت این شبکه با استفاده از قدرت هشدار موجود شبکه بلاک چین بیت کوین، به کاهش اثرات منفی بر محیط زیست و کاهش منابع انرژی کمک می کند.

شبکه ایمن Omni

لایه Omni ، از شبکه گسترده استخراج کنندگان BTC که به امنیت شبکه و حفظ هش ریت آن کمک می کنند، استفاده و بهره می برد. بنابراین یک بلاکچین بسیار پایدار و ایمن بدست می آورید که بتوانید پروتکل خود را از خارج اجرا کنید. لازم به ذکر است که گره های هر دو شبکه Omni و Bitcoin بطور جمعی به امنیت هر شبکه کمک می کنند، بنابراین برای هر دو ارز رمزپایه مفید هستند.

شبکه Omni چگونه کار می کند؟

شبکهOmni  دو دستور جدید را معرفی کرده است که به شما امکان می دهد تراکنش ایجاد شده توسط لایه Omni از طریق منابع مختلف، پرداخت و تأمین اعتبار شود. اولین دستورالعمل جدید omni,funded,send است که می تواند در انتقال مقدار مشخصی رمز هنگام پرداخت به Bitcoin ، از طریق یک منبع معاملاتی دیگر کمک کند.

مورد دیگر omni,funded,sendall می تواند تمام رمزهای یک اکوسیستم منفرد را جمع کند در حالی که از پرداخت هزینه معامله از طریق سیستم دیگر استفاده می کند. نشانه ها در اینجا به طور اساسی در دو اکوسیستم مجزا دسته بندی می شوند که به آن اکوسیستم اصلی و آزمایشی گفته می شود

اینها فقط برچسب هستند و به اختیار کاربر است که رمز را در هر کجا که احساس کند قرار دهد. با استفاده از دستور sendall ، رمز اکوسیستم مذکور، فقط در یک مرحله از موجودی توکن موجود منتقل می شود.

نحوه خرید Omni

در حال حاضر Omni در صرافی های مختلف از جمله Bittrex قابل معامله است. شما می توانید در این خصوص از طریق صرافی Sarafer اقدام نمایید. کارشناسان صرافر شما را در این حوزه راهنمایی کرده و برای سرمایه گذاری در این صنعت، مشاوره های لازم را ارائه خواهند نمود. همچنین برای تهیه کیف پول OMNI ، که می تواند برای ارسال و دریافت دارایی های لایه Omni و همچنین BTC استفاده شود، می توانید از طریق صرافر اقدام نمایید.

آینده Omni چیست؟

در حالی که شبکه Omni در ابتدا محبوبیت زیادی را تجربه می کرد، خیلی زود تحت فشار این صنعت قرار گرفت و مورد توجه زیادی واقع نشد. با این حال، با افزایش نگرانی در مورد طول عمر ارزهای رمزنگاری شده نسل اول مانند بیت کوین، برنامه هایی مانند Omni که توانایی پروتکل های موجود در بلاکچین را افزایش می دهند، می توانند محبوبیت مجدد خود را کسب کنند.

آیا باید در Omni سرمایه گذاری کنید؟

رویکرد منحصر به فرد Omni در مورد فناوری بلاکچین، آن را یک گام جلوتر از سایر آلت کوین های عمومی می کند که بیشتر اوقات هیچ کاربرد عملی واقعی ندارند. از آنجا که این یک برنامه کاربردی بیش از بیت کوین است، Omni این قابلیت را دارد که بلاکچین BTC را بسیار بالا برده و ویژگی هایی را که با بیت کوین قدیمی، به سادگی در دسترس نیست، مانند قراردادهای هوشمند یا نشانه های معاملاتی سفارشی، در اختیار کاربران خود قرار دهد و این امر می تواند باعث شود که مورد توجه افراد زیادی قرار گیرد.

در حالی که سرمایه گذاری در هر ارز رمزپایه منوط به ذات ناپایدار آن است، اما پیشرفت های منحصر به فردی که شبکه Omni در معماری موجود بیت کوین، همراه با محبوبیت روزافزون سکه ها با هدف خاص ارائه می دهد، Omni را به گزینه جالبی برای جستجوی آن و سرمایه گذاری تبدیل می کند.

شما می توانید برای سرمایه گذاری در این شبکه ، از طریق صرافر اقدام نمایید. سازمان صرافر با بهره مندی از تجربه طولانی مدت در بازارهای مالی، توانسته است با کسب اعتماد و اعتبار لازم، در سطح کشور و آسیا، به عنوان یکی از برترین صرافی های آنلاین شناخته شده و افتخارات زیادی را کسب نماید. از جمله خدمات این صرافی آنلاین، خدمات حساب ارزی، حواله سوئیفت، نقد کردن درآمد ارزی، پرداخت های بین المللی و خدمات حوزه رمز ارزها می باشد که می توانید در این خصوص، از مشاوره و خدمات صرافر استفاده نمایید.

سوالات متداول

Omni یک پلتفرم تجاری غیرمتمرکز است که در بالای بلاکچین بیت کوین قرار گرفته و به جهت تسهیل مبادلات بدون مداخله واسطه گران ایجاد شده است.

در بسیاری از کشورها، خرید بیت کوین کاملاً قانونی است. سرمایه گذاری در بیت کوین و استفاده از آن به عنوان روشی برای پرداخت قانونی امکان پذیر است.

Omni USDT توسط Tether بر اساس شبکه BTC صادر می شود. آدرس سپرده ارزی آن ، آدرس BTC است که در شبکه BTC واریز و برداشت صورت می گیرد. پروتکل مورد استفاده USDT-Omni پروتکل لایه Omni است که در شبکه بلاک چین BTC ساخته شده است.

بیت کوین گرانترین ارز رمزنگاری شده است و Ethereum با قیمتی بیش از 30 برابر کمتر در رده دوم قرار دارد.

از آنجایی که در حال حاضر در خصوص ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین نگرانی هایی وجود دارد، احتمالا پلتفرم هایی مانند Omni که قادر است پروتکل های موجود در بلاکچین افزایش دهند، می تواند آینده ای روشن داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *