امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

استخراج کننده ASIC چیست و چه مزیتی دارد؟

استخراج کننده ASIC ، وسیله ای است که فقط برای استخراج ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده است. به طور کلی، هر ماینر آی سیک، برای استخراج یک ارز دیجیتال خاص به کار گرفته می شود. بنابراین، یک استخراج کننده Bitcoin ASIC می تواند فقط بیت کوین را استخراج کند. به ASIC های بیت کوین به عنوان رایانه های تخصصی استخراج بیت کوین یا مولد بیت کوین پرداخته می شود.

همچنین ممکن است دستگاه های ASIC را شبیه تراشه های ریز پردازنده و حافظه دسترسی تصادفی RAM در رایانه شخصی بیابید. استخراج کنندگان ASIC بیت کوین فقط به جای مدارهای یکپارچه عمومی، مدارهای مجتمع خاصی هستند که برای حفظ بلاکچین بیت کوین طراحی شده اند و یک پایگاه داده عمومی که اطلاعات دیجیتالی را ذخیره می کند، می باشند.

توسعه و ساخت ASIC ها به عنوان دستگاه های استخراج، هزینه بر و پیچیده است. اما از آنجا که ASIC مخصوصاً برای استخراج ارز رمزپایه ساخته شده است، کار آنها سریعتر از رایانه های کم قدرت است. مارکهای مختلف استخراج کننده ASIC در دسترس هستند که بسته به قدرت و پیچیدگی آنها می توانند قیمت هایی متفاوت داشته باشند که در فروشگاه های معتبر جهانی می توان آن ها را تهیه نمود.

بلاکچین و ماینینگ

همانگونه که پیش از این نیز اشاره شده است، پروتکل بیت کوین بر روی بلاکچین ساخته شده است. بنابراین، با راه اندازی بیت کوین در سال 2009 به عنوان اولین ارز رمزنگاری شده، فناوری بلاکچین اولین کاربرد واقعی خود را داشته است. در بیت کوین هیچ سکه فیزیکی وجود ندارد، فقط مانده هایی که در یک دفتر عمومی در ابر نگهداری می شوند، همراه با تمام معاملات بیت کوین  با مقدار زیادی قدرت محاسباتی تأیید می شوند.

 بیت کوین توسط میلیون ها استخراج کننده ASIC در سراسر جهان تحت عنوان استخراج کنندگان پشتیبانی می شود. بنابراین می توان با استخراج کردن بیت کوین، به رمزارز دست یافت. ضمن آنکه این تنها راهی است که می توان بیت کوینی جدید را منتشر نمود.

اگرچه سرمایه گذاری در ارز رمزپایه سخت، پرهزینه بوده و فقط به صورت پراکنده پاداش دارد، اما برخی از سرمایه گذاران به سمت آن گرایش دارند. مردم ماینرهای آی سیک گران قیمت می خرند و هزینه برق زیادی می پردازند تا بیت کوین بیشتری بدست آورند که ممکن است با ارز واقعی عوض شود.

درک ASIC Bitcoin Miners

در اصل، خالق بیت کوین قصد داشت بیت کوین را در واحدهای پردازش مرکزی CPU  لپ تاپ یا رایانه رومیزی استخراج کند. با این حال، ASIC های بیت کوین از نظر کاهش مصرف برق و ظرفیت محاسباتی بیشتر از CPU و واحد پردازش گرافیک GPU پیشی می گیرند. پس از جلب توجه در اواسط سال 2013 ، هنگامی که سایر دستگاه های استخراج سخت افزار شروع به ضربه زدن به گلوگاه های خود در استخراج کردند، استخراج کننده ASIC برتری خود را حفظ کردند.

استخراج کنندگان بیت کوین محاسبات پیچیده ای را انجام می دهند که به هش معروف هستند و هر هش شانس تولید بیت کوین را دارد. هرچه هش بیشتری انجام دهید، شانس بیشتری برای کسب بیت کوین خواهید داشت. بیشتر افراد برای افزایش شانس خود در کسب بیت کوین به استخر استخراج می پردازند. استخرهای استخراج برای هش های با ارزش بالا سهام پرداخت می کنند.

استخراج بیت کوین ASIC چیست؟

استخراج فرآیند مدیریت بلاکچین است. کار ماینرهای بیت کوین ASIC ، بررسی و تأیید معاملات قبلی بیت کوین و ایجاد بلاک جدید است تا اطلاعات به زنجیره بلوک اضافه شود. فرآیند استخراج شامل حل مسائل پیچیده ریاضی با استفاده از توابع هش ذاتی است که به بلوکی که حاوی داده های معامله است، پیوند داده می شود. استخراج کنندگان مختلف بیت کوین برای حل یک معمای ریاضی ضروری به شدت با یکدیگر رقابت می کنند.

اولین استخراج کننده ASIC که می تواند راه حل معما را پیدا کند، قادر به معامله برای افزودن بیت کوین به بلاک است. هر برنده در قرعه کشی استخراج بیت کوین پاداش و مقدار مشخصی بیت کوین دریافت می کند. پاداش شامل تمام هزینه های معاملات مربوط به آن بلوک است که باعث استخراج می شود. تا آنان تا حد امکان تراکنش ها را در یک بلوک جمع کرده و پاداش خود را افزایش دهند.

ASIC vs GPU Mining

ارزهای رمزنگاری از زمان استخراج بیت کوین در سال 2009 تاکنون مسیری طولانی را طی کرده است. از آن زمان فناوری بلاکچین از فوریه سال 2020 به یک بازار جهانی با ارزش بیش از 280 میلیارد دلار تبدیل شده است. مزارع استخراج با استفاده از استخراج کننده ASIC تحت سلطه بیت کوین هستند اما صدها گزینه دیگر سکه هایی ساخته شده اند که به هر کسی که رایانه دارد، امکان شرکت در آن را می دهد.

البته لازم به ذکر است که بنیان بیت کوین در عدم تمرکز است. این خود قابلیتی بود که هرکسی با GPU می توانست استخراج کند، اما پس از آن ماینرهای ASIC آمدند و راه را برای عملیات استخراج گسترده Bitcoin هموار کردند. استخراج بیت کوین هزینه های زیادی برای راه اندازی دارد، اما این بدان معنا نیست که برای شروع کار استخراج ارز رمزپایه، فرد باید ثروتمند باشد.

بسیاری از شرکت ها در حال توسعه توکن هایی هستند که اجازه می دهد تمرکززدایی را دوباره در معادله قرار دهند و به هر کسی که پردازنده گرافیکی دارد، اجازه می دهد سکه های جدیدی را در یک بازار عادلانه ضرب کند. از زمان عملکرد هش Bitcoin’s SHA-256 الگوریتم های بسیاری توسعه یافته است.

وقتی بیت کوین وارد جریان اصلی شد، همه به دنبال استخراج کننده ASIC SHA-256  بودند. آن زمان بود که استخراج GPU از میان رفته و مزارع استخراج به وجود آمدند و مسابقه برتری رمزنگاری در حالی جریان داشت که سکه های جایگزین بازار را فرا گرفتند.

بنابراین از آنجا که اکنون استخراج سودآور Bitcoin با رایانه غیرممکن است، شما به سخت افزار تخصصی به نام ASIC نیاز خواهید داشت. امروزه تمام استخراج های جدی بیت کوین در ASIC سخت افزاری اختصاصی انجام می شود و معمولاً در مراکز داده با تنظیم حرارت با برق کم هزینه همراه است.

عملکرد ماینرهای آی سیک

به طور خلاصه، استخراج در جستجوی یک شماره خاص به همراه انجام محاسبات پیچیده است. خواه یک استخراج کننده ASIC باشد یا یک استخراج GPU ، سخت افزار استخراج باید قبل از پیدا کردن این تعداد  محاسبات زیادی را انجام دهد.

در اثبات سیستم های کاری مانند بیت کوین، اولین کسی که این تعداد را پیدا می کند پاداش می گیرد. افراد و سیستم های محاسباتی قدرتمند زیادی در تلاش برای استخراج بیت کوین هستند که گروه های استخراج کننده برای یافتن این تعداد و تقسیم سود تشکیل می شوند.

هرچه سرعت سخت افزار شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری نیز خواهید داشت. به همین دلیل افرادی که از پس هزینه های آن برمی آیند استخراج کننده ASIC را انتخاب می کنند. زیرا در ازای این سرمایه گذاری، بیشترین شانس را برای کسب ارز رمزپایه دریافت خواهند کرد.

هر ارز رمزنگاری شده، الگوریتم هش رمزنگاری مخصوص به خود را دارد و ماینرهای ASIC برای استخراج با استفاده از آن الگوریتم خاص طراحی شده اند. Bitcoin ASIC در واقع برای محاسبه الگوریتم هش SHA-256 طراحی شده اند و این در حالی است که در مورد Litecoin ، از Scrypt استفاده می شود. این بدان معناست که از نظر فنی آنها می توانند سکه دیگری را که مبتنی بر همان الگوریتم است، استخراج کنند.

چه چیزی یک ماینر ASIC را بهتر می کند؟

وقتی صحبت از استخراج ارزهای رمزپایه می شود، آنچه واقعاً مهم است این است که ارز رمزنگاری شده شما بیش از آنچه برای سخت افزار و برق هزینه می کنید، ارزش دارد. خرید سخت افزار می تواند هزینه زیادی داشته باشد و برای بسیاری از افراد دارای هزینه های بالای برق است.

هنگام انتخاب سخت افزار استخراج، داشتن سیستم های کارآمد فوق العاده مهم است. در اینجا است که استخراج کننده ASIC وارد می شوند. آنها با کارت گرافیک یا سیستم استخراج CPU متفاوت هستند که به اجزای طراحی شده برای انجام بیش از یک کار متکی است.

این در حالی است که این دستگاه ها به این جهت طراحی شدند که بتوانند محاسبات لازم برای الگوریتم هش در خصوص یک رمزنگاری خاص را که تنها با چند رمز ارز محدود استفاده می شود را انجام دهند.

دستگاه های برتر ASIC

نکته ای که باید به آن اشاره نمود این است که با وجود راهکارهای بسیاری که برای استخراج بین کوین ایجاد شده است، دستگاه های آی سیک به شکلی خاص، برای این کار در نظر گرفته شده و طراحی شده اند به طوری که دارای کارآیی بالاتری نیز هستند.

یک نکته مهم در هنگام خرید استخراج کننده ASIC مطرح است و آن این است که بازگشت سرمایه اصلی شما در کوتاه ترین زمان باشد. برای دست یافتن و آگاهی از این موضوع، می توان از قدرت هش دستگاه که تعیین کننده این امر است، استفاده نمود. این که چه تعداد سکه تولید می شود و میزان هزینه های موجود چگونه است.

ماینر Whatsminer M32-70 :

Whatsminer M32-70 توسط Whatsminer ، تولید کننده معروف تجهیزات استخراج در جهان تولید می شود. محصولات آنها همچنین به دلیل جمع و جور بودن قابل توجه هستند که به دلیل فضای کمتری که دارند، مقیاس بندی عملیات را آسان تر می کنند.

این یک دستگاه استخراج پرطرفدار است و برخلاف بیشتر رقبایش دارای قیمتی مقرون به صرفه است. یک مزیت این استخراج کننده ASIC این است که گرچه به برق 220 ولت اختصاصی نیاز دارد، اما با منبع تغذیه یکپارچه عرضه می شود. فن طراحی شده در این دستگاه نیز می تواند آن را در بیشترین قدرت هش نگاه دارد. استقرار در صورت وجود اتصال اترنت ساده بوده و پس از اتصال، هر استخراج کننده دارای یک آدرس IP است و از طریق رابط گرافیکی قابل کنترل است.

ماینر Antminer S7 :

ماینر Antminer S7 را Bitmain تولید کرده است. در حالی که قدرت هش S7 حدود یک سوم S9 جدید است، به دلیل هزینه کمتر و مزیتی که بسیاری از واحدهای دست دوم با PSU همراه دارند، اغلب شاهد بازگشت سریعتر سرمایه گذاری خود در مقایسه با S9  است. می توان گفت که این دستگاه ماینر در مقایسه با مدل قبلی دارای قدرت بالاتری است و میزان سروصدا و گرمای کمی دارد.

S7 حتی با یک PSU رده بالا نیز مانند S9 کم مصرف نیست، زیرا به طور متوسط ​​0.25 ژول نیرو در هر گیگا هش مصرف می کند. S9 جدیدتر بیش از دو برابر کارآمد است و به کمتر از 0.1 J نیاز دارد.

ماینر AvalonMiner 1246 :

دستگاه های استخراج کننده ASIC کاربردی و ارزان قیمت هستند. شرکت مستقر در چین Canaan Creative ادعا می کند شرکتی است که اولین ماینر ASIC در جهان را در سال 2013 تولید کرده است، بنابراین به راحتی می توان گفت که وقتی صحبت از سخت افزار استخراج Bitcoin می شود، این شرکت به راحتی می تواند بهترین عملکرد را ارائه کند. امروزه ، آنها دومین تولید کننده و طراح بزرگ ماشین آلات استخراج بیت کوین در سطح جهانی هستند.

AvalonMiner 1246 دارای بهره وری قابل توجه 38J / TH برای به حداکثر رساندن ظرفیت استخراج است. این دستگاه از چهار فن با میزان صدای 75 دسی بل برخوردار است و برای استقرار ساده، تعمیر و نگهداری آسان و تراشه AI داخلی تعبیه شده است.

سوالات متداول

این یک مدار مجتمع خاص برنامه است. در اصل این یک کامپیوتر کوچک است که به طور خاص برای یک سری فرآیندهای محدود ساخته شده است. این سیستمی روی تراشه است.

یک استخراج کننده ASIC معمولاً از یک تراشه، منبع تغذیه ، فن و نرم افزار استخراج ASIC تشکیل شده است.

اتفاق نظر کلی این است که دکل های Antminer از Bitmain و دکل های Innosilicon نیز انتخاب خوبی هستند. با این اوصاف ، می تواند با سکه تفاوت داشته باشد و با گذشت زمان بسیار متفاوت باشد

این به معنای حداقل دستگاهی مانند Antminer است، اما به طور بالقوه یک رک کامل از طرفداران، پردازنده ها ، استخراج کنندگان ASIC و غیره می باشد.

ساخت یک ماینر ASIC امکان پذیر است، اما شما باید نه تنها با نرم افزارهای برنامه نویسی بلکه با کنار هم قرار دادن سخت افزارها نیز سر و کار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *