امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره EOS و تاریخچه آن

EOS سیستمی مبتنی بر بلاکچین است که غیرمتمرکز بوده و یکی از برنامه هایی است که دارای زیرساخت هایی قدرتمند در خصوص اجرای برنامه های غیرمتمرکز می باشد تا با استفاده از آن بتواند در مقیاس تجاری dApps ، امکان ایجاد توسعه و میزبانی را در سیستم های عامل ایجاد نماید.

این ارز رمزپایه از کلیه عملکردهای اصلی مورد نیاز پشتیبانی می کند تا به مشاغل و افراد، این امکان را بدهد تا بتوانند برنامه مبتنی بر بلاکچین را همانند برنامه های وب فراهم نماید. همچنین توسط یک جعبه ابزار وب برای توسعه رابط پشتیبانی می شود ، و آن را به یک پیشنهاد کامل برای توسعه برنامه بدون دردسر تبدیل می کند. در اصل به روشی مشابه Google Play Store و Apple’s App Store کار می کند.

این پروژه با هدفی ساده راه اندازی شده است. بنابراین با استفاده از فناوری بلاکچین، نسبت به دیگر رقبا ارائه می شود تا برنامه نویسان با استفاده از ابزارهای لازم و منابع آموزشی بتوانند برنامه های خود را بسازند. همچنین این پلتفرم مقیاس پذیری را بیش از دیگر بلاکچین ها ارائه نموده است. ایاس تصمیم دارد در جهت ایجاد تجربه بهتر کاربران عمل نماید و با ایجاد اصطاک کمتر و امنیتی بالاتر برای مشاغل، سعی بر آن دارد که انطباق و انعطاف پذیری را برای کسب و کارها باز نماید.

بنیانگذاران EOS

پلتفرم EOS را کمپانی Block.one ایجاد کرده است و بنیانگذاران آن Daniel Larimer و Brendan Blumer می باشد که اعضای تیم اجرای این شرکت نیز هستند. بلومر را می توان کارآفرینی موفق نامید که کارهای زیادی را صورت داده است و فروش دارایی های مجازی گیم ها از اولین فعالیت های او بوده است. لاریمر نیز برنامه نویسی موفقی است که فعالیت خود را در صنعت ارزهای رمزپایه شروع کرد.

متمایز بودن EOS

این گونه به نظر می رسد که هدف ایاس، به وجود آوردن ارتباط و آشنایی میان کاربرانش است. این درحالی است که EOS.IO نسبت به سیستم عامل هایی مانند ویندوز یا iOS بهتر عمل می نماید. در حقیقت ایاس ارز دیجیتالی است که می تواند هدایت شبکه را در دست داشته باشد. بنیانگذاران این پلتفرم، مدعی هستند که نمی توانند صدها تقاضا را حتی در شرایطی که میزان درخواست زیاد باشد را ندارند. در این برنامه رویکردی مدولار و به صورت موازی در جهت بهره وری بهتر اجرا می شود.

در فرآیندی خاص، کسانی که توکن دارند، خواهند توانست به تولید کنندگان بلوک ها رای دهند و باعث ارتقاء پروتکل شوند. این درحالی است که منتقدان این ارز رمزپایه دخالت گسترده این شرکت را در پروژه در حکم متمرکز بودن آن دانسته و آن را مخالف اهداف بلاکچین ها می دانند.

سکه ها در گردش EOS

به طور کلی تعداد 1.02 میلیارد توکن عرضه خواهد شد که تا کنون 936 میلیون سکه EOS در گردش است. در سال 2017 کمپانی Block.one اولین سکه را پیشنهاد نموده و عرضه آن یک سال زمان برد که زمانی طولانی بوده است.

در همان زمان توکن ها توزیع شد که ده درصد آن به بنیانگذاران اختصاص گرفت و نود درصد آن نیز میان سرمایه گذاران توزیع گردید. این درحالی است که توزیع این سکه ها در یک فرآیند ده ساله صورت خواهد گرفت.

نحوه خرید این ارز دیجیتال

خرید ایاس روندی مشابه خرید دیگر رمزهای بلاکچین است. در حال حاضر قیمت EOS 2.76 دلار آمریکا می باشد و برای خرید آن می توانید ابتدا کیف پول را انتخاب و تنظیم کنید. این مکانی است که می توانید کدی را که به شما امکان دسترسی به نشانه های این ارز رمزپایه را می دهد ذخیره کنید.

شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید، اما به طور کلی دو گزینه در پیش رو دارید که ذخیره رمز علامت گذاری در یک دستگاه آفلاین یا یک حساب آنلاین است. همچنین می توانید از صرافی های آنلاین استفاده نمایید. برای این کار و خرید ایاس و دیگر ارزهای رمزپایه ، می توانید از خدمات صرافی صرافر استفاده نمایید.

نشانه های EOS.IO و EOS

اکوسیستم این ارز رمزنگاری شده، شامل دو عنصر اصلی است که نشانه های EOS.IO و EOS را شامل می شود. برای ترسیم موازی، EOS.IO شبیه سیستم عامل رایانه عمل کرده و شبکه زنجیره بلوک EOS را مدیریت و کنترل می کند. EOS.IO از معماری بلاکچین استفاده می کند که برای امکان مقیاس گذاری عمودی و افقی برنامه های غیرمتمرکز ساخته شده است.

یک توسعه دهنده نیاز به نگه داشتن سکه های ایاس دارد تا واجد شرایط استفاده از منابع شبکه و ساخت و اجرای dApps باشد. همچنین یک دارنده رمز که هیچ برنامه ای را اجرا نمی کند، می تواند پهنای باند خود را به سایر شرکت کنندگان که ممکن است به آن نیاز داشته باشند اختصاص دهد یا اجاره دهد.

چگونگی تفاوت EOS

در حالی که تعدادی شبکه مبتنی بر بلاکچین مانند Ethereum وجود دارد که برنامه های غیرمتمرکز را تسهیل می کند، EOS بر نقاط حساس زنجیره بلوک متمرکز است و تلاش می کند تا مشکل سرعت، مقیاس پذیری و انعطاف پذیری را حل کند که اغلب به گلوگاه چنین زنجیره بلوکی تبدیل می شود.

با افزایش هر روز اندازه اکوسیستم dApps در یک شبکه بلاکچین خاص، محدود بودن منابع موجود در شبکه مساله ساز شده است. مشکلاتی از قبیل محدود شدن شبکه توسط تعداد زیادی از معاملات نادرست و درخواست های مشابه، برنامه های اسپم، سرعت پایین اجرا و قدرت محاسباتی محدود موجود در شبکه است.

در این میان، EOS.IO سعی دارد این مشکلات را حل کرده و از راه حل هایی مانند انعطاف پذیری، مقیاس پذیری، استفاده بالاتر از مکانیسمی منحصر به فرد خود، استفاده می نماید. این پلتفرم می تواند از طریق استفاده از اجرای موازی و روش ارتباط غیر همزمان در سراسر شبکه، از هزاران dApp در مقیاس تجاری پشتیبانی کند.

با جداسازی ماژول های مختلفی که در کار dApps نقش دارند، کارایی بیشتر افزایش می یابد. ساختار مالکیت آن باعث استفاده رایگان توسط کاربر می شود و هزینه های معامله را از بین می برد. زیرا به توسعه دهندگان اجازه داده می شود متناسب با سهام خود از منابع به جای مدل استاندارد پرداخت به ازای هر معامله استفاده کنند. این امر پیش بینی هزینه میزبانی را برای توسعه دهندگان برنامه آسان می کند و به آنها امکان می دهد تا استراتژی های موثر درآمدزایی را ایجاد کنند.

EOS.IO از مفهوم مجوز اثبات سهام و مفهوم مجوزهای مبتنی بر نقش استفاده می کند و به کاربر امکان انعطاف پذیری برای تصمیم گیری فوری در سطح بالا را می دهد که همراه با ویژگی های کلیدی قابل استفاده، جعبه ابزار وب برای توسعه ارتباط، رابط های توصیف خودکار می باشد.

اقتصاد مبتنی بر تورم

تنظیمات EOS هیچ مفهوم استخراجی ندارد. اما تولیدکنندگان بلوک وجود دارند که تعداد بلوک مورد نیاز را تولید می کنند و با ایجاد نشانه های جدید برای هر بلوک جدید، پاداش می گیرند. تولیدکنندگان بلوک می توانند رقم مطلوبی را برای میزان دستمزد مورد انتظار خود منتشر کنند. همچنین تعداد توکن هایی که ایجاد می شوند براساس میانگین ارزش پرداخت پیش بینی شده توسط همه تولیدکنندگان بلوک محاسبه می شود.

از آنجایی که تولیدکنندگان بلوک تمایل به پرداخت بیشتر دارند، به راحتی می توان از این ویژگی استفاده کرد. برای مهار این مسئله، سازوکاری برای محدود کردن جوایز تولیدکننده وجود دارد که کل افزایش سالانه در عرضه توکن از 5٪ فراتر نمی رود. دارندگان توکن، که رأی دهنده چنین مواردی هستند، صلاحیت رأی دادن به تولیدکنندگان بلوکی را دارند که تقاضای تورم بیشتری را دارند.

هرچه فضای ذخیره سازی بیشتری مورد نیاز باشد، بلوک های بیشتری از سازندگان درخواست می شود. در صورت کاهش تقاضای ذخیره سازی، تورم کمتر خواهد شد و در نتیجه منجر به تخریب کمتری در ارزش توکن های EOS می شود.

اهداف EOS

هدف ایاس ساخت شبکه ای است که قادر به پردازش میلیون ها تراکنش در ثانیه باشد. ICO عرضه اولیه سکه آن به چند دلیل بسیار جالب بوده است. در مرحله اول عرضه، ICO در طی 350 روز انجام شد که آن را به طولانی ترین ICO در تمام زمان ها تبدیل می کند. تیم EOS این کار را انجام داد تا مطمئن شود همه فرصت درگیر شدن و خرید مقداری EOS را دارند.

البته اگرچه ICO هنوز ادامه دارد، اما در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار سرمایه جمع کرده است و آن را به یکی از موفق ترین ICO در تمام دوران تبدیل نموده است. شرکتی که پشت نرم افزار ایاس است، Block نامیده می شود که در بسیاری از پروژه های مختلف بلاکچین و تجاری دخیل است.

EOS با موفقیت در حال فعالیت است، این شرکت موفق شده است تمام اهداف اصلی خود و حتی بیشتر را برآورده کند. هدف آنها ساخت یک بلاکچین غیرمتمرکز است که بتواند تراکنش های سریع و رایگان را پردازش کند. همچنین اجازه می دهد قراردادهای هوشمند در بالای آن ساخته شود که به توسعه دهندگان اجازه می دهد dApp ها را منتشر کنند. در کنار اینها، این ارز رمزپایه می خواهد یک پلتفرم ایجاد کند که عملکرد آن مانند یک سیستم عامل باشد و استفاده از آن را واقعاً آسان خواهد کرد.

دیگر اهداف و راه حل های EOS

هدف دیگر ایاس این است که بتواند میلیون ها تراکنش را در ثانیه پردازش کند. این موضوع می تواند یک مشکل بزرگ را حل کند، زیرا سایر بلاکچین ها می توانند قراردادهای هوشمند را تشخیص دهند، اما هیچ یک از آنها نمی توانند به این سرعت عمل کنند. به عنوان مثال، اگرچه Ethereum محبوب ترین بلاکچین قرارداد هوشمند است، اما فقط می تواند 15 معامله در ثانیه را مدیریت کند.

راه حل دیگری که EOS به دنبال حل آن است، مسئله قابلیت استفاده است. از آن جایی که درج توابع اساسی مانند بازیابی حساب و برنامه ریزی کار برای توسعه دهندگان واقعاً دشوار است، با استفاده از یک پروتکل سیستم عامل، ایاس تمام این توابع اصلی را در درون خود دارد و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بهترین کارها را انجام دهند.

EOS چگونه کار خواهد کرد؟

از EOS مانند بسیاری از زنجیره های قرارداد هوشمند، اغلب به عنوان رقیب اتریوم یاد می شود. این ارز رمزنگاری شده می تواند همه کارهای اتریوم را حتی فراتر انجام دهد. Ethereum و EOS هر دو می توانند میزبان dApp باشند که توسط قراردادهای هوشمند پشتیبانی می شوند. با این حال، تفاوت کلیدی این است که هر شبکه می تواند در زمانی خاص پردازش کند که مقیاس پذیری نامیده می شود و یکی از مهم ترین مواردی است که باید هنگام تجزیه و تحلیل پتانسیل بلاکچین مورد توجه قرار گیرد.

اتریوم فقط قادر به پردازش حدود 15 معامله در هر ثانیه است که برای دستیابی به پذیرش جهانی بسیار کم است. با این حال، ایاس امیدوار است که این تعداد را به بیش از یک میلیون نفر برساند. Ethereum ، به دلیل نحوه مدیریت، قادر به پردازش بسیاری از تراکنش ها نیست. هر بلوک فقط می تواند مقدار مشخصی از اطلاعات را ذخیره کند.

اثبات کار نوعی مدل اجماع است و مدل های اجماع مناسبی وجود دارد که توسط EOS استفاده می شود. این در حالی است که تیم Ethereum برای حل این مسئله چیزهای مختلفی مانند معاملات خرد یا خارج از زنجیره را امتحان می کند.

سوالات متداول

مقیاس پذیری، مدل نگه داشتن نشانه، کیت توسعه، احراز هویت، اثبات سهام، تورم

یک ارز رمزنگاری شده است که جهت پشتیبانی از برنامه های در مقیاس بزرگ طراحی شده است و هیچ هزینه ای برای ارسال یا دریافت آن وجود ندارد. در این پروتکل به اشخاصی که به طور دوره ای شبکه را با EOS جدید اداره می کنند پاداش می دهد.

Ethereum در حال حاضر با 15 معامله در ثانیه گیر کرده است، در حالی که EOS در حال برنامه ریزی برای افزایش سطح و مقیاس میلیون ها تراکنش EOS در ثانیه است.

پیش بینی ها اظهار می دارد که EOS یک سرمایه گذاری بلند مدت است که ممکن است در سال 2021 به 10 دلار افزایش یابد.

اگر می خواهید EOS را در قیمت پایین بخرید، اکنون انتخاب مناسبی است. با این کار شما نه تنها می توانید پس انداز زیادی کنید بلکه می توانید در این راه سود بالایی کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *