امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره ویزاکارت Visacard

ویزا شبکه پرداختی برتری در سرتاسر دنیاست که اکنون در حدود دویست کشور جهان از سوی کسب و کارهای متفاوتی مورد پذیرش قرار گرفته است. دیگر شرکت های پردازشی پرداخت شامل مسترکارت، امریکن اکسپرس و دیسکاور هستند. در واقع ویزا سیستم پرداختی است که هنگام خرید، پرداخت الکترونیکی  را از بانک شما پردازش می نماید. در اینجا همه چیز درباره ویزاکارت Visacard را آورده ایم. همچنین برای خرید و شارژ ویزاکارت می توانید از خدمات صرافر استفاده کنید.

تاریخچه ویزا

فعالیت های ویزا در سال 1958 و هنگامی که بانک مرکزی آمریکا کارت اعتباری BankAmericard را راه اندازی کرد، شروع شد. این اولین برنامه کارت اعتباری مصرف کننده بود و موفقیت بزرگی را برای شرکت به ارمغان آورد و در سال 1974 فعالیت های بین المللی خود را گسترش داد.

در 1976 ، BankAmericard به Visa تبدیل شد. با ادغام مشاغل منطقه ای در سراسر جهان در Visa ، در سال 2007 ، ویزا همچنان به رشد خود ادامه داد. امروزه، ویزا در بیش از 200 کشور و منطقه فعالیت می کند و به عنوان بهترین راه پرداخت، شناخته شده است.

شبکه پرداخت تخمین می زند که تا پایان سال 2020 ، تعداد کارت های بدون تماس در ایالات متحده سه برابر شودویزا به عنوان بزرگ ترین شبکه پرداخت، تنها در سه ماهه دوم سال 2019 مبلغ خیره کننده 2.1 تریلیون دلار از کل پرداخت را برای 43.2 میلیارد معامله پردازش کرد. همچنین این غول  و به 300 میلیون برسد.

استفاده از کارت اعتباری ویزا

البته، کسانی که در حال خرید کارت اعتباری هستند، اغلب ترجیح می دهند که کارتی را تهیه کنند که در بیشترین مراکز مورد قبول واقع شود. هرچه ویزا بر صنعت شبکه پرداخت جهانی تسلط بیشتری داشته باشد، مصرف کنندگان و بازرگانان جدید بیشتری جذب آن می شود.

ویزاکارت،  کارت است که از سیستم ویزا استفاده می کند. اگرچه کارت های ویزا، علامت ویزا را دارند، اما توسط خود مجموعه ویزا صادر نمی شود. آنها توسط موسسات مالی صادر و ارائه  می شوند.

با داشتن کارت اعتباری ویزا ، شما می توانید برای خریدهای خود، سفرهای طولانی یا فقط پس انداز مالی استفاده کنید. هر چقدر هم با دقت برنامه ریزی کنید، هر از چند گاهی ممکن است مجبور شوید یک پرداخت غیرمنتظره انجام دهید. با کارت های اعتباری ویزا این امکان برای شما فراهم می شود تا بتوانید از پیشنهادهای خرید هیجان انگیز به موقع بهره ببرید.

صادرکننده Visacard

موسسات مالی عمدتا برای تمامی کارت های پرداخت خود با یک ارائه دهنده شبکه پردازش همانند ویزا سهیم می شود. هر صادر کننده شرایط و ضوابط خاص خود را برای کارت های ویزا ارائه می دهد و درباره مشتریانی که ویزاکارت به آنها ارائه می دهد تصمیم می گیرد. این کارت ها از طریق تعداد زیادی از همکاری ومشارکت موسسات مالی برای مشتریان فردی و تجاری در دسترس است.

در این میان توافق نامه های خدمات شامل هزینه های معاملات بانکی و هزینه های شبکه ویزا است. ویزا همچنین با بازرگان ها از طریق انواع توافق نامه  با بازرگانان همکاری خود را صورت می دهد. تاجرانی که پذیرش کارت ویزا را دارند، به عنوان بخشی از هزینه خدمات پردازش شبکه ای که شرکت ارائه می دهد، برای هر معامله مشتری هزینه معامله کمی به ویزا می پردازند.

هر ویزاکارت برای انجام معاملات به شبکه پردازش ویزا متکی است. مشارکت با Visa به عنوان یک شبکه پردازش اولیه پرداخت، اجازه می دهد پرداخت ها به صورت الکترونیکی انجام شود و از حساب صاحب کارت، بابت بازرگانانی که کارت ویزا را می پذیرند، دریافت شود.

تمام کارت های ویزا با یک شماره 16 رقمی منحصر به فرد همراه هستند که در جلوی آن به همراه یک ریز تراشه چاپ یا برجسته می شود که دارنده کارت را در برابر تقلب کارت مراقبت می نماید. در پشت کارت نوار مغناطیسی واقع شده است که به همراه صفحه ای جهت امضای صاحبت کارت می باشد.

شبکه پرداخت در مقابل صادر کننده کارت

علی رغم محبوبیت ویزا  اغلب در مورد نقش کارت ویزا و مزایای کارت اعتباری سردرگم هستند. برخلاف American Express و Discover ، ویزا مستقیما کارت اعتباری صادر نمی کند. در عوض، کارت های اعتباری توسط بانک هایی مانند Chase ، Capital One و Wells Fargo صادر می شوند که نقش صادر کننده داشته و به جای شبکه پرداخت، شرایط وام گرفتن از جمله نرخ بهره ، کارمزد و مدیریت برنامه های پاداش و هدیه کارت اعتباری را تعیین می کنند. بنابراین اگرچه بسیاری از کارت های اعتباری دارای نشان ویزا هستند ، اما مزایا و شرایط کاملاً متفاوتی از طرف صادر کننده تعیین شده است.

مقایسه ویزاکارت و مسترکارت

می توان گفت که در عمل، مسترکارت نیز به اندازه Visacard پذیرفته شده است. می توان اختلاف آن ها را در مزایای ثانویه ای که به دارندگان کارت اعتباری ارائه می شود، دانست. به طور کلی، مزایای ویزا در سفر و محافظت متمرکز است، در حالی که مسترکارت تمرکز بیشتری بر تخفیف و تبلیغات دارد.

ویزا سه طبقه از مزایای سنتی، امضا و بی نهایت را ارائه می دهد. مزایای سنتی شامل مسئولیت تقلب ، تعویض کارت اضطراری یا پرداخت وجه نقد، معافیت از آسیب ناشی از برخورد اجاره اتومبیل است. مزیت Signature شامل کلیه مزایای سنتی، به اضافه سفر 24 ساعته و کمک اضطراری و 12 ماه ضمانت تمدید می شود.

ردیف Infinite شامل مزایای سایر طبقات، همچنین محافظت از حوادث سفر، لغو سفر و محافظت در برابر وقفه، بازپرداخت تأخیر سفر، از دست رفتن پوشش چمدان تا 3000 دلار در هر سفر بازگشت حفاظت از خرید خواهد بود.

ویزاکارت ها ممکن است دارای مزایای بی شماری از جمله نرخ سالانه صفر درصد، جوایز برگشت نقدی و مزایای ویژه هنگام خرید در یک خرده فروشی خاص باشند. کارت های ویزا سنتی خدمات اساسی و مزایای کمتری را به دارندگان کارت ارائه می دهند. کارت های Signature Visa جوایز و مزایای بیشتری دارند، در حالی که کارت های Infinite Visa خدمات و مزایای برتر را به معتبرترین دارندگان کارت ارائه می دهند.

شرایط استفاده از ویزاکارت

ویزا بدون شک یکی از بزرگ ترین و شناخته شده ترین شبکه های پرداخت در جهان است. اگر این موضوع برای شما مهم است، ویزاکارت را به یک کارت ایمن تبدیل می کند. به خاطر داشته باشید که ویزا برنامه های پاداش را اجرا نمی کند، نرخ بهره یا هزینه کارت اعتباری را تعیین نمی کند. بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد کارت مناسب برای خود، بسیار مهم است که بدانید صادرکننده کارت چگونه عمل می نماید.

هزینه سالانه هزینه است که صادرکنندگان کارت اعتباری، از جمله بانک ها و موسسات مالی، از مشتریان برای استفاده از کارت های اعتباری خود می گیرند. شبکه های پرداخت مانند Visa و Mastercard این هزینه را تعیین نمی کنند.

هزینه های کارت ویزا

وام دهندگان، نرخ سالانه را بر اساس هزینه تمام شده یک وام در صندوق های وام ارائه می کند که این نرخ از طریق ویزا معین نخواهد شد. در زمان انتقال مانده نیز بدهی ها درمیان حساب ها انتقال داده می شود. بنابراین افرادی که در کارت اعتباری خود بدهی دارند، عمدتا از این نوع روش استفاده کرده و از کارت اعتباری ویزا از نوع انتقال مانده استفاده می کنند تا بتوانند بدهی خود را پرداخت کنند.

در خصوص امتیاز بندی اعتباری  که به شکل تعیین نمره می باشد، می توان به توانمندی کاربر در خصوص تعهدات مالی و بازپرداخت آنو درامد ایشان آن ها را منظور نمود. این درحالی است که نرخ متغیر نیز به بهره هایی گفته می شود که در خصوص کارت های اعتباری به کار گرفته شده و ابلاغ آن به شکل سالیانه می باشد که در هر سال نیز دارای تغییرات خاص خود است.

انواع کارتهای ویزا

پیش از این نیز اشاره شده که کارت های پردازشی و پرداختی متفاوتی وجود دارد که به نام ویزا صادر و ارائه می شوند و از سیستم ویزا بهره می گیرند. کارت هایی مانند کارت ویزای نقدی، کارت ویزای اعتباری و کارت هدیه می باشند.

کارت  ویزای اعتباری: در بسیاری از موارد موسسه های مالی مطابق با گزارش های دریافتی و اعتبارگیری از مصرف کنندگان، برای آن ها کارت های اعتباری صادر می کنند.این نوع از Visacard دارای امنیت بالایی بوده و استفاده از آن ها به آسانی خواهد بود. می توان برای خرید از فروشگاه های خرده فروشی و یا دستگاه های ای تی ام از آن ها استفاده نمود.

این نوع از کارت دارای کد اعتبار سنجی است که دارای سه رقم بوده و امنیت کارت را تضمین می کند. همچنین نام صاحب کارت و شماره حساب ایشان نیز روی کارت ثبت شده است.

کارت ویزا نقدی : این نوع از ویزاکارت نقدی، برای استفاده از حساب های بانکی مانند پس انداز، چک و… مناسب بوده و مانند کارت اعتباری ویزا، جهت خرید از فروشگاه ها و یا نقل و انتقال در دستگاه های ای تی ام استفاده می شود. 

هنگامی که کاربران می خواهند از این نوع از کارت استفاده کنند، لازم است که پین کارت را به کار گیرند. در این کارت، نام صاحب کارت و شماره حساب ایشان ثبت شده و قابل رویت است.

کارت ویزا هدیه : در سیستم ویزا می توانید تعداد زیادی از کارت های هدیه را مشاهده نمایید. در این نوع از کارت ها شماره حساب ثبت شده است اما شارژ این کارت های هدیه با مبلغ مشخصی بوده و محدودیت پرداخت خواهند داشت. بنابراین صاحبان کارت، تنها مطابق با موجودی کارت می توانند در زمان خرید و پرداخت هزینه ها استفاده نمایند.

بهترین کارت اعتباری سفر ویزا

کارت Chase Sapphire Preferred یک کارت Visa Signature است که برای کسانی که عاشق سفر هستند مناسب است. این ویزاکارت، شامل کسب دو امتیاز به ازای هر دلار هزینه برای سفر و ناهار بوده و همچنین امکان کسب 60 هزار امتیاز، پس از صرف چهار هزار دلار خرید در سه ماه اول زمان افتتاح حساب، می باشد.

هنگامی که از طریق Chase Ultimate Rewards استفاده می کنید، هفتصد پنجاه دلار برای سفر منظور می شود. این امتیازات برای کسانی که عاشق سفر هستند عالی است، زیرا می توانند به یکی از برنامه های شرکت های هواپیمایی از جمله Southwest  منتقل شوند.

از طریق این Visacard، اعضای آن، می توانند مزایای دیگری مانند لغو سفر ، قطع و تأخیر بیمه را دریافت کنند. اگر چمدان شما بیش از 6 ساعت به تأخیر بیفتد، این شرکت همچنین می تواند برخی از خریدهای ضروری مانند لوازم بهداشتی و پوشاک را تا 100 دلار در روز و به مدت 5 روز به شما بازپرداخت کند.

بهترین کارت اعتباری ویزا برای دانشجویان

کارت اعتباری سفر Bank of America برای دانشجویان، یکی از کارت های اعتباری است که در اختیار دانشجویان، به ویژه کسانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، بسیار مناسب است. این کارت در ازای خرید 1.5 امتیاز را در اختیار شما قرار می دهد. در تمام خریدهای خود نرخ پاداش 1.5٪ دریافت می کنید. این سود خوبی به ویژه برای کارت اعتباری دانشجویی است. اگر در 90 روز اول افتتاح حساب خود حداقل یکهزار دلار خرید انجام دهید، بیست و پنج هزار امتیاز پاداش آنلاین دریافت خواهید کرد.

این یک ویزاکارت استاندارد است، بنابراین از مزایای عالی که معمولاً از شبکه استفاده می شود بهره مند خواهید شد. نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که اگر به خارج از کشور سفر می کنید ویزا بیشتر از سایر شبکه های کارت، از جمله امریکن اکسپرس یا Discover ، در مکان های تجاری در سراسر جهان پذیرفته می شود.

بهترین کارت اعتباری بدون اعتبار ویزا

اگر اعتبار ندارید و کارت اعتباری ویزا می خواهید، SDFCU Savings Secured Visa Platinum Card گزینه خوبی است. هنگام اعمال درخواست، تأیید درآمد یا چک اعتباری در حساب شما انجام نمی شود. در عوض، شما به راحتی سپرده حداقل 250 دلار را می گذارید و تمام مزایای داشتن کارت اعتباری ویزا را دریافت می کنید.

همچنین  APR نسبتاً کم  دارد. این خصوصاً هنگامی خوب است که آن را با سایر کارت های اعتباری ایمن مقایسه کنید که معمولاً از کاربران خود 20٪ یا بیشتر هزینه می گیرند.

سوالات متداول

کارت های نقدی ویزا امکان دسترسی به حساب های بانکی روزمره از جمله حساب های چک و پس انداز را برای مصرف کنندگان فراهم می کند. مانند کارت اعتباری، می توان از آنها برای خرید در خرده فروشی ها یا انجام معاملات بانکی معمول در شعبه یا خودپرداز استفاده کرد.

برای درخواست کارت اعتباری ویزا ، از طریق Sarafer اقدام نمایید. کارشناسان صرافر شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

تفاوت بسیار کمی بین VISA و Mastercard وجود دارد. هر دو مجموعه ای مشابه از ویژگی های اساسی را ارائه می دهند.

شما می توانید انواع کارت های اعتباری بصورت آنلاین پیدا کنید که می توانند در سطح بین المللی مورد استفاده قرار گیرند. در این خصوص می توانید با کارشناسان صرافر صحبت کنید.

در این نوع از ویزا کارت هزینه سالانه ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *