امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

بررسی پلتفرم کومودو Komodo و کاربردهای آن

پلتفرم Komodo استاندارد جدیدی برای امنیت ارزهای رمزپایه و زنجیره های هوشمند است. در حقیقت، کومودو روشی نوین در برخورد با امنیت دارد. در اصل، این یک ارز رمزپایه اثبات شده با استخراج منظم است که دارای یک سیستم اثبات تأخیر در کار می باشد. سیستمی که قادر است هش ریت بیت کوین را بازیافت کند تا از تغییرناپذیری Komodo اطمینان حاصل کند.

لازم به ذکر است که دارندگان کومودو پنج درصد نرخ سالانه، درآمد APR دریافت می کنند. در واقع هر دارنده KMD آن را به صورت خودکار دریافت می کند، زیرا هیچ تنظیماتی برای فعال کردن یا رمزهای عبور برای باز کردن قفل وجود ندارد.

همچنین از طریق 64 گره اسناد رسمی از قبل انتخاب شده توسط جامعه، Komodo قادر به ثبت بلوک های خود در بلاکچین بیت کوین است تا باعث شود از هرگونه حمله جلوگیری شود. زیرا یک هکر، باید بلاکچین Bitcoin را تغییر دهد تا بتواند پلتفرم کومودو را دستکاری کند.

داده های بلوک از کومودو از طریق معاملات سفارشی که توسط گره های اسناد به هر دو بلاکچین متصل هستند، در بیت کوین معرفی می شود. بنابراین هرگونه مغایرت در هر دو بلاکچین توسط این گره ها تشخیص داده می شود.

اثبات تأخیر کار (dPoW)

این کاملا روشن است که در هر صنعتی، رقابت نوآوری به وجود می آورد. فضای بلاکچین نیز با جاه طلبی و با هدف بهترین بودن اشباع شده است. انبوهی از زنجیره های بلوک وجود دارند که بر اساس برخی از اصول اصلی رقابت می کنند. اصولی همچون امنیت، مقیاس پذیری، تطبیق پذیری و قابلیت همکاری که بیش از هر چیز دیگری، یک بستر قدرتمند حیاتی است. پلتفرم کومودو نیز در این میان به یک رقیب مناسب در میان زنجیره های مختلف تبدیل شده است.

Komodo کومودو چیست؟

Komodo یک پلت فرم بلاکچین و اکوسیستم امن، پایدار و قابل همکاری است که راه حل های فن آوری همتا به همتا را ارائه می دهد. با استفاده از کومودو، پروژه ها می توانند زنجیره بلوک های و فروش رمزهای میزبان خود را ایجاد کنند.

Komodo یک چنگال Zcash است، به این معنی که ویژگی هایی که در Zcash وجود دارد، در پلتفرم Komodo نیز قرار دارد. همچنین سکه کومودو واحد پول بومی است که با نشانگر KMD نشان داده می شود. آنچه باعث برجسته شدن کومودو می شود، نحوه برخورد با اصول اصلی مانند امنیت، مقیاس پذیری، سازگاری و قابلیت همکاری است که در اینجا آن ها را بررسی خواهیم کرد.

امنیت و اجماع :

کومودو از مکانیسم اجماع جالبی به نام تأخیر اثبات کار (dPoW) استفاده می کند که قدرت هش بیت کوین را برای امنیت بیشتر شبکه، افزایش می دهد. این کاملا منطقی است، زیرا بیت کوین بیشترین قدرت هش را در بین شبکه های بلاکچین دارد و آن را سخت ترین زنجیره عمومی برای سرقت تا کنون می کند.

هر ده دقیقه یک نسخه پشتیبان از زنجیره Komodo در شبکه Bitcoin ذخیره می شود. این فرایند توسط 64 سرور منتخب و اختصاصی که به عنوان گره های اسناد رسمی شناخته می شوند، مدیریت می شود. این قابلیت اطمینان می دهد که حتی اگر زنجیره Komodo ربوده شده و تغییر کند، تغییرات پذیرفته نخواهد شد. زیرا توسط نسخه پشتیبان تهیه شده در شبکه Bitcoin منعکس نمی شوند.

این روند، یک لایه امنیتی مهم دیگر را به وجود می آورد که اکثر پروژه های دیگر به سادگی از آن برخوردار نیستند. می توان گفت که در حال حاضر، پلتفرم کومودو پشتیبان های خود را در بلاکچین بیت کوین ذخیره می کند، زیرا بیشترین میزان هش ریت را داشته و سخت ترین بلاکچین برای هک شدن است. بنابراین، برای اینکه بلاکچین و dPoW محافظت شود یا خراب شده یا از بین برود، هر دو شبکه کومودو و شبکه بیت کوین باید همزمان با موفقیت تحت فشار قرار بگیرند. در شرایط فعلی، حمله به این ماهیت اساساً غیرقابل اجرا است.

مقیاس پذیری :

اگر زنجیره ای توانایی اداره تعداد زیادی از کاربران را نداشته باشد، تحت فشار قرار می گیرد. با Komodo ، مقیاس پذیری یک ویژگی اصلی است. تیم کومودو راه حل مقیاس پذیری را توسعه داده است که ادعا می کنند به طور قابل توجهی از همه رقابت ها بهتر است.

پیش بینی می شود راه حل مقیاس پذیری بتواند در هر ثانیه یک میلیون تراکنش را بدست آورد که با هر معامله ای که شامل 100 پرداخت باشد، کومودو می تواند در هر ثانیه تا 100 میلیون پرداخت را پردازش کند. نکته جالب در مورد پلتفرم Komodo این است که نتایج آزمون فن آوری و دستاوردهای مقیاس پذیری آن ها به طور عمومی قابل تأیید است.

به این فرآیند، همگام سازی چند زنجیره ای می گویند. این فرایند با گرفتن چندین زنجیره بلوک که تراکنش ها را همزمان پردازش می کنند و همگام سازی آنها برای دستیابی یکپارچه به قابلیت همکاری بلاکچین، کار می کند. البته محدودیتی در میزان زنجیرهایی که می توانند بخشی از این فرآیند همگام سازی چند زنجیره ای باشند، وجود ندارد. تمام این زنجیره ها به نام Smart Chains یاد می شود و همه آنها با زنجیره اصلی KMD ارتباط برقرار می کنند.

قابلیت همکاری :

هر زنجیره ای در اکوسیستم کومودو می تواند با زنجیره های دیگر کار کند و ارتباط برقرار کند. اما چرا این نکته مهم است. این پروژه ها با هم ارتباط برقرار کرده و اجازه می دهد نوآوری گسترش یابد و پروژه ها شکوفا شوند. همچنین قراردادهای هوشمند Cross-Chain نیز با دو هدف اصلی در پلتفرم کومودو وجود دارد.

در ابتدا، آنها اجازه می دهند پروژه ها به طور یکپارچه در زنجیره های اضافی گسترش یابند تا مقیاس پذیری را افزایش دهند. ثانیاً ، با تلفیق قراردادهای هوشمند چند زنجیره ای Komodo ، انتقال ارزش بین بلاکچین بدون انجام مبادله یا معامله امکان پذیر است.

بنابراین، هر پروژه ساخته شده بر روی Komodo می تواند از طریق زنجیره KMD با سایر Smart Chain ارتباط برقرار کند. این موضوع اهمیت دارد، زیرا به پروژه ها اجازه می دهد معاملات انجام شده در هرجای اکوسیستم را تأیید کنند.

مبادله اتمی :

کومودو AtomicDEX را ساخت که یک مبادله غیرمتمرکز است که مبادلات اتمی را تسهیل می کند. مبادله اتمی معاملات ارز رمزنگاری نظیر به نظیر است که دو سکه مختلف را مستقیماً از یک کاربر به کاربر دیگر و میان کیف پول ها مبادله می کنند.

پلتفرم Komodo اولین پروژه ای بود که شکاف بین سکه های مبتنی بر بیت کوین و نشانه های ERC-20 را از بین برد. پیش از این، کاربر باید یک آلت کوین مبتنی بر BTC را به بیت کوین و سپس با رمز ERC-20 معامله می کرد.

با استفاده از مبادله اتمی Komodo در AtomicDEX ، کاربر می تواند مستقیماً از یک آلت کوین مبتنی بر BTC به یک رمز ERC-20 مبادله کند. اکنون AtomicDEX از مبادله اتمی بیش از 95٪ از کل سکه ها و توکن ها پشتیبانی می کند. این سطحی از قابلیت همکاری است که هیچ مبادله دیگری ندارد.

تطبیق پذیری :

این کاملا روشن است که یک قطعه فناوری نمی تواند پاسخگوی هر نیازی باشد. اما کومودو با نیازهای یک پروژه سازگار است. هر پروژه می تواند بلاکچین قابل تنظیم و مستقل خود را داشته باشد. عرضه کل سکه، گزینه های قبل از استخراج، الگوریتم هش، پاداش بلوک، زمان نصف کردن بلوک، معاملات خصوصی اختیاری و موارد دیگر می توانند به صورت سفارشی انجام شوند.

فراتر از آن، پلتفرم کومودو دارای چندین ماژول پلاگین و بازی قدرتمند است که در صورت تمایل، هر پروژه ای می تواند از آنها استفاده کند. تمام فناوری های Komodo منبع باز است و کل صنعت بلاکچین می تواند در این نوآوری سهیم باشد. همچنین، هر کسی می تواند کد را بررسی کرده یک ممیزی امنیتی انجام دهد و مشاهده کند که چه خبر است.

رمز KMD چیست ؟

سودمندی رمز، چیزی است که برای یک سرمایه گذار مهم است. بنابراین، KMD چه منفعتی برای سرمایه گذاران دارد؟ برای مبتدیان، نشانه  KMD به دلیل مکانیسم اجماع dPoW ، به صورت یکپارچه در کل شبکه است و ذخیره آن در کیف پول می تواند برای کاربر یک پاداش با نرخ پنج درصد داشته باشد. البته با گسترش شبکه و ایجاد ابزارهای بیشتر بر روی آن ، استفاده از KMD رشد خواهد کرد. لازم به ذکر است که قیمت کومودو امروز 2.33 دلار آمریکا است و می توان گفت که کومودو در 24 ساعت گذشته 17.29٪ رشد کرده است.

تأمین ثابت کومودو

پلفترم کومودو در مجموع 200 میلیون سکه ثابت دارد که 100 میلیون آن از قبل استخراج و در ICO توزیع شده است. از این 100 میلیون ، 90 میلیون به سرمایه گذاران توزیع شد و 10 میلیون برای توسعه آینده و بازاریابی سیستم عامل کومودو کنار گذاشته شد.

پیش بینی می شود 200 میلیون سقف سخت تقریباً طی 14 سال بدست آید. از این تعداد، دارندگان کومودو که آدرس هایی با R دارند، 5 درصد نرخ سالانه (APR) پاداش را تا رسیدن به محدودیت 200 میلیونی دریافت می کنند. باید یادآور شویم که خرید مستقیم کومودو با ارز فیات کمی دشوار است. اما می توانید سکه های دیگر خود مانند BTC ، LTC یا ETH را در ازای رمزهای Komodo مبادله کنید. برای این کار می توانید از طریق صرافی صرافر اقدام کرده و همچنین راهنمایی های لازم را از کارشناسان حرفه ای صرافر دریافت نمایید.

همچنین می توانید پس از خرید Komodo آن را به آدرس کیف پول خود منتقل کنید. ضمن آنکه این امکان وجود دارد که از این کیف پول برای ذخیره سکه های KMD استفاده کنید تا سالانه 5 درصد سود کسب نمایید.

آینده کومودو

از دیدگاه سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده، پلتفرم Komodo از زمان ICO بازگشت قابل توجهی به سرمایه گذاران خود داده است. جدا از این، Komodo در حال توسعه چندین ابزار برای صنعت ارزهای رمزنگاری غیرمتمرکز است. هنگامی که کومودو را با سایر همتایان خود مقایسه می کنید، در خواهید یافت که این پلتفرم به سرعت توسعه یافته است و اکنون یک ارز رمزنگاری شناخته شده است که راه حلی کامل برای یک اقتصاد غیرمتمرکز را ارائه کرده است.

هدف این تیم، همیشه هدایت جریان اصلی پذیرش فناوری های غیر متمرکز بلاکچین بوده است. فناوری کومودو ، پشتیبانی و خدماتی را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان و شرکا کمک می کند تا به سرعت راه حل مناسب بلاکچین را برای خود مستقر کنند.

چشم انداز این پلتفرم، ایجاد یک اکوسیستم قوی از شرکا و توسعه دهندگان است، جایی که با یک محیط متحد ایجاد شود که پیمایش هر کسی به فناوری بلاکچین را تسریع می کند. افراد زیادی وجود دارند که احساس متفاوتی دارند و در میان آنها گروه بزرگی از توسعه دهندگان اولیه بلاکچین قرار دارند که تصمیم گرفتند فناوری بلاکچین را به سمت حفظ حریم خصوصی سوق دهند.

در صورتی که تصمیم دارید در این صنعت سرمایه گذاری کنید، می توانید پیش از هر اقدامی، مشاوره های کارشناسی را از صرافر دریافت نمایید.

سوالات متداول

 این یک پروژه رمز ارز آزاد است که از پروتکل zk-SNARK استفاده می کند. این یک پروتکل جدید برای اثبات دانش صفر رمزنگاری است که حریم خصوصی، ناشناس بودن و قابلیت استفاده از هر ارز رمزپایه را تضمین می کند. پلتفرم کومودو نیز از همان پروتکل برای انجام معاملات خصوصی و ناشناس استفاده می کند.

همچنین SuperNET سازمانی غیرمتمرکز است که در حال توسعه ابزارهای منبع باز و غیرمتمرکز برای بازار ارزهای رمزپایه مانند کیف پول های چند سکه، مبادلات غیرمتمرکز و محصولات ثبات قیمت است.

همانطور که از نام خود dICO به نظر می رسد، یک نسخه غیرمتمرکز از ICO یا فروش توکن است که توسط پلتفرم Komodo ساخته شده است. در پس زمینه ، مدل dICO از BarterDex و فن آوری مبادله اتمی برای دستیابی به صدور و توزیع کامل سکه و توکن غیرمتمرکز و ناشناس استفاده می کند.

تقریباً همه اعضای تیم کومودو به محافظت از حریم خصوصی اعتقاد دارند و از این رو از نام مستعار استفاده می کنند. این باعث می شود بسیاری از مردم تصور کنند که این عمل سایه دار است، اما واقعاً اینگونه نیست.

کومودو به عنوان یک سکه حریم خصوصی شروع به کار کرد ، به یک پلت فرم تبدیل شد و اکنون یک اکوسیستم در حال رشد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *