امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

بررسی صرافی بیت هامب Bithumb و کاربردهای آن

صرافی Bithumb به شما امکان خرید، فروش و تجارت انواع ارزهای رمزپایه را می دهد. آنها در سال 2013 توسط شرکتی به نامBTC Korea  ایجاد شده اند و دفتر مرکزی آنها در کره جنوبی و در سئول مستقر است. می توان گفت که آنها یکی از ثابت ترین مبادلات در صنعت هستند که از زمان راه اندازی به یکی از بزرگترین مراکز مبادله در جهان برای حجم معاملات روزانه تبدیل شده اند.

این صرافی در حالی که بیت کوین را به عنوان ارز رمزنگاری شده اصلی مورد معامله قرار می دهد، همچنین مجموعه ای از altcoins را نیز ارائه می کند. حجم معاملات به دست آمده توسط صرافی بیت هامب ، یکی از بالاترین میزان معاملات ارزهای رمزنگاری شده در کره است. این صرافی در خصوص حجم معاملات بیت کوین، به عنوان یکی از بهترین صرافی های جهان محسوب می شود.

 لازم به ذکر است که وب سایت بیت هامب، در کنار زبان کره ای، به زبان های دیگری همچون انگلیسی، چینی و ژاپنی نیز ترجمه شده است. بنابراین اگر تصمیم دارید از طریق صرافی Bithumb اقدام کنید، می توانید با کارشناسان صرافر مشورت کرده و برای سرمایه گذاری مطمئن تر قدم بردارید.

معرفی صرافی بیت هامب

بستر تجارت bithumb مبتنی بر وب است و استفاده از آن بسیار ساده می باشد. ویژگی های این پلت فرم کاملاً قابل توضیح است و از این رو برای معامله گران مبتدی ایده آل خواهد بود. فقدان ویژگی های پیشرفته در سیستم عامل تضمین می کند که هیچ سردرگمی از طرف کاربران سیستم عامل وجود نخواهد داشت.

در صرافی بیت هامب ، سه حالت گزینه تجارت وجود دارد، تجارت آسان، تجارت عمومی و در نهایت تجارت اختصاصی. این گزینه های مختلف در bithumb به معامله گران فضای کمی برای تصمیم گیری در مورد نحوه خرید یا فروش ارزهای رمزنگاری شده می دهد.

همچنین این صرافی به غیر از ارزهای رمزپایه، کوپن هدیه بیت کوین نیز ارائه می دهد. می توان این کوپن های صرافی را به میزان معادل آن ها در Bitcoin تبدیل نمود. حداقل مبلغ جهت این کوپن ها 10،000 KRW می باشد که تقریباً 9 دلار است. در حال حاضر، می توانید با ارزهای رمزپایه همچون بیت کوین، بیت کوین کش، دش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، مونرو و لایت کوین در صرافی bithumb معامله کنید.

واریز و برداشت در بیت هامب

واریز و برداشت در bithumb فقط از طریق امتیازات KRW و ارزهای رمزپایه در دسترس است. امتیازات KRW را می توان از طریق سرویس KB escrow خریداری کرد و به صورت یک به یک تبدیل می شود. هنگامی که KRW را به حساب خود سپرده گذاری کردید، معاملات تقریباً 30 تا 45 دقیقه طول خواهد کشید تا در کیف پول bithumb شما منعکس شود.

شما می توانید برای عضویت عمومی در بیت هامب اقدام کرده و با وارد کرده نام خود و آدرس ایمیل و شماره تلفن، عضویت آن را بدست آورید. این درحالی است که برای برای عضویت در شرکت، باید آدرس کسب و کار، نام شرکت، آدرس ایمیل و شماره تلفن را ثبت نمایید.

حریم خصوصی و امنیت

از نظر حفظ حریم خصوصی، bithumb به دلیل مقررات دولت کره جنوبی و نیاز به تأیید هویت برای تجارت ارزهای رمزپایه، هیچ نامی ارائه نمی شود. از این رو، افراد و شرکت ها ملزم به ارائه اسناد مختلف تأیید به bithumb هستند. لازم به ذکر است که برای برداشت، باید در سطح 2 احراز هویت شوید.

انتقال از احراز هویت سطح یک به سطح دو مستلزم آن است که یک نسخه از گذرنامه و سند تأیید آدرس خود را ارائه دهید. روند احراز هویت ممکن است 24 ساعت تا 48 ساعت طول بکشد. همچنین صرافی بیت هامب ، در جهت ایجاد امنیت لازم در این صرافی و محافظت از دارایی ها از اقداماتی همچون احراز هویت دو عاملی، رمزگذاری SSL و نظارت تمام وقت بر سرورها استفاده می کند.

پشتیبانی مشتری

اکثر مبادلات ارزهای رمزپایه از پشتیبانی مشتری برخوردار بالایی نیستند اما می توان گفت که پشتیبانی مشتری در bithumb قابل ستایش است. خدمات این صرافی به صورت تمام وقت در تمام ساعات شبانه روز و در تمام مدت هفته به زبان انگلیسی و در سطح بین المللی پشتیبانی خود را ارائه می کند. می توانید از طریق ایمیل یا با تلفن مستقیم با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

پیشنهاد خرید بیت هامب توسط شرکت های معتبر

در سال 2018 ، صرافی بیت هامب قرار بود با هزینه ای بالغ بر 400 میلیارد وون و معادل آن 365 میلیون دلار، توسط BK Group مستقر در سنگاپور خریداری شود. با این حال، گروه BK قادر به جمع آوری بودجه برای تکمیل معامله نبود.

در همان سال، bithumb توکن های BXA را فروخت و به سرمایه گذاران گفت که پس از خریداری BK Group ، Bithumb نشان های BXA را در بورس درج می کند. با این حال، این خرید هرگز اتفاق نیفتاده است که باعث شود سرمایه گذاران رمز BXA در سرمایه گذاری رمز BXA تجربه ای داشته باشند.

دو سال پس از اولین تلاش ناموفق برای خرید صرافی بیت هامب ، در نوامبر سال 2020 ، شایعه شد که Huobi به خرید این صرافی علاقه دارد. با این حال، پس از انتشار این شایعه در بازار  هیچ اطلاعاتی مبنی بر تایید یا رد توافق بین Huobi و Bithumb وجود نداشت.

نقض امنیت در صرافی Bithumb

بیت هامب در سال 2017 دو بار هک شد و اطلاعات شخصی بیش از 30،000 مشتری به سرقت رفت. در ژوئن 2018 دوباره هک شد و حدود 30 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده دزدیده شد. کمتر از یک سال بعد، یک سرقت دیگر اتفاق افتاد و در مارس 2019 نیز 20 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده از این مبادله به سرقت رفت.

هزینه های صرافی

همیشه مهم است که قبل از ثبت نام، کنترل نمایید که صرافی از روش های پرداخت ارزهای رمزپایه پشتیبانی کند، زیرا ممکن است گزینه مورد نظر شما را نداشته باشد. اما صرافی Bithumb امکان پردازش سپرده ها و برداشت های ارزی فیات را دارد که البته این فقط برای ساکنان کره جنوبی با استفاده از KRW در دسترس است.

در مورد هزینه های صرافی bithumb ، باید اشاره کنیم که در این صرافی، 15٪ کمیسیون پایه برای هزینه سازنده و 0٪ الی 0.075٪ برای معاملات کوپن با مبلغ ثابت منظور می شود. برای برداشت، نیز مطابق با رمز ارزی که معامله می کنید هزینه های متفاوتی قابل اعمال است. به عنوان مثال برای بیت کوین 0.003 بیت کوین و جهت اتریوم 0.01 اتریوم منظور می شود.

هزینه های سپرده بستگی به نوع سکه ای دارد که می خواهید حساب خود را با آن تأمین کنید. بنا به دلایلی، ارزهای رمزپایه مانند Ethereum ، Ripple و EOS رایگان هستند، در حالی که برخی دیگر مانند Bitcoin ، Dash و Litecoin هزینه بسیار کمی دارند. به عنوان مثال، سپرده بیت کوین 0.001 BTC هزینه خواهد داشت. حداقل محدودیت های واریزی نیز وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید، به عنوان مثال، حداقل سپرده Litecoin LTC 0.1 و حداقل سپرده Ethereum Classic نیز 0.1 ETC است.

هزینه های برداشت در حالت مقایسه

در مورد زمان برداشت ارزهای رمزنگاری شده خود از صرافی بیت هامب ، هزینه ها به نوع سکه ای که می خواهید خارج کنید نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، هزینه اتریوم 0.01 ETH و بیت کوین 0.001 BTC است. این صرافی ادعا می کند که آنها کمترین هزینه را در این صنعت دارند.

هزینه بازرگانی پایه ای که می گیرد 0.15٪ از کل مبلغی است که در حال خرید یا فروش هستید. به عنوان مثال، اگر ریپل 1000 دلاری را خریداری می کنید، 0.15 درصد از این مبلغ را که 1.50 دلار است، پرداخت خواهید کرد. از نظر فنی، این کمترین میزان در میان دیگر مبادلات نیست، زیرا Binance فقط نرخ ثابت 0.1٪ را در نظر می گیرد.

کوپن های حساب بیت هامب را می توانید در حساب خود بیابید و اگر از کوپن این صرافی استفاده کنید، می توانید از نرخ های ارزان تری استفاده کنید. بنابراین میزان کارمزد در Bithumb  میان 0.01٪ -0.07٪ برای معاملات کاهش خواهد داشت. می توان گفت که در این صورت، می توانید حداکثر تخفیف را در معاملات بزرگ در این صرافی داشته و آن را به یکی از ارزان ترین صرافی ها در این صنعت تبدیل می کند.

قیمت سکه ها در صرافی

جالب اینجاست که در صرافیBithumb  مانند اکثر صرافی های کره جنوبی، قیمت سکه های معروف مانند بیت کوین در واقع گران تر از صرافی های مستقر در کشورهای دیگر است. افراد فکر می کنند به این دلیل است که صرافی های کره جنوبی بسیار حرفه ای تر از بقیه هستند که شامل برداشت سریع و امنیت بالا می شود.

علاوه بر این، از آنجا که تجارت ارز رمزنگاری شده در چین اکنون ممنوع است، بسیاری از تجار چینی برای دور زدن قوانین از مبادلات در کره جنوبی استفاده می کنند. اگرچه بیت هامب یکی از بزرگترین صرافی های جهان است، اما مقدار سکه های موجود در مقایسه با بقیه بسیار کمتر است. به عنوان مثال، صرافی هایی مانند Binance و Cryptopia صدها ارز رمزپایه مختلف برای تجارت دارند که همواره به لیست آنها اضافه می شود.

از طرف دیگر، صرافی بیت هامب در سکه هایی که لیست می کنند، انتخاب بیشتری دارد. Bithumb فقط تمایل دارد از پروژه هایی پشتیبانی کند که به نظر آنها قانونی هستند. این بدان معناست که وقتی ارزهای رمزپایه جدید پس از ICO برای اولین بار منتشر می شوند، ممکن است زمان طولانی طول بکشد تا سکه در Bithumb درج شود. با این حال، تاریخ حاکی از آن است که وقتی سکه در نهایت به این صرافی اضافه می شود، ارزش آن ها افزایش پیدا می کند.

ثبت نام در Bithumb

ثبت نام در صرافی بیت هامب ، در یازده کشور محدود شده است. برای آن که بتوانید در این صرافی ثبت نام کنید، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که به وب سایت رسمی Bithumb وارد شده و سپس، بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

برای بخشی از ثبت نام، لازم است که اطلاعات مهمی را ثبت نمایید. در این صرافی در مقایسه با دیگر مبادلات، جزئیات بیشتری را از شما درخواست می کند. دلیل آن نیز این است که می خواهند مطمئن شوند که مطابق با مقررات کره اقدام خواهد شد.

 همچنین باید آدرس ایمیل خود را وارد کنید و سپس بر روی Check Duplicate کلیک کنید. پس از آن لازم است که ملیت خود را وارد نمایید. همچنین باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. مهم است که شماره صحیحی را وارد کنید.

هنگامی که شماره تلفن همراه خود را وارد کردید، روی درخواست پیامک کلیک کنید. سپس یک کد 6 رقمی برای شما ارسال می شود که باید آن را در کادر شماره تأیید تلفن همراه ثبت نمایید. در مرحله بعدی سایت صرافی بیت هامب ،  باید اطلاعات شخصی خود را وارد کنید که شامل نام کامل، تاریخ تولد و جنسیت شما است. همچنین باید آدرس محل سکونت خود را کامل وارد نمایید.

ادامه روند ثبت نام

در این مرحله از ثبت نام، باید یک رمز عبور قوی ایجاد کنید. باید بین 8 تا 12 نویسه باشد و دوباره آن را در کادر بعدی وارد نمایید. همچنین لازم است یک شماره پین ​​4 رقمی انتخاب کنید. باید یادآوری کنیم که این رمز نبایستی قابل حدس از سوی دیگران باشد. پس از آن با مطالعه شرایط، آن را تایید کرده و بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید. سپس با دریافت ایمیل تأیید، می توانید در زمان ورود، روی آن کلیک کرده و به حساب وارد شوید.

اکنون در صرافی Bithumb حساب کاربری دارید. شما اکنون در سطح یک در این حساب، طبقه بندی شده اید، این بدان معناست که شما می توانید بلافاصله بدون نیاز به انجام کار دیگری تجارت کنید. با این حال، اگر می خواهید مبالغ بسیار زیادی را معامله کنید، باید حساب خود را به سطح بعدی ارتقا دهید. برای این کار باید مدارک هویتی مانند گذرنامه و مدارک اقامت را بارگذاری کنید.

لازم به ذکر است که فقدان ویژگی های پیچیده در صرافی bithumb ، آن را به یک بستر بسیار کاربرپسند مخصوصاً برای معامله گران مبتدی ارزهای رمزپایه تبدیل کرده است. علاوه بر این، هزینه های کم و طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه ای که از طریق bithumb پشتیبانی می شوند، مطمئناً آنرا به گزینه ای ایده آل تبدیل می کند.

سوالات متداول

برای اولین برداشت 72 ساعت تأخیر به عنوان اقدام امنیتی در نظر گرفته شده است.

می توانید معاملات سپرده و برداشت خود را در بخش معامله من در وب سایت bithumb بررسی کنید.

می توانید اسناد را از طریق آدرس ایمیل global@bithumb.com ارسال کنید.

به عنوان یک اقدام امنیتی ، IP شما بعد از 5 تلاش ناموفق برای ورود به حساب محدود می شود. محدودیت پس از تأیید هویت شما برداشته خواهد شد.

برای اینکه بتوانید برداشت کنید، باید حساب شما در سطح 2 تأیید شود. احراز هویت سطح 2 با تأیید آدرس ایمیل شما و ارسال یک نسخه از گذرنامه انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *