امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

بررسی صرافی Bittrex بیترکس و کاربردهای آن

صرافی Bittrex یک صرافی ایمن و آسان با قابلیت انتخاب بالای سکه است که می توان آن را یکی از صرافی های درجه یک دانست  که در حال حاضر وجود دارد. بیترکس معتقد است که برای دستیابی ارزهای رمزپایه به پتانسیل کامل جهانی، مردم باید بتوانند به آنها اعتماد کنند.

در همین راستا این صرافی تمام تلاش خود را برای ایجاد امنیت بالا و پلتفرمی با کاربری آسان، کرده است. در صورتی که می خواهید با این صرافی و عملکرد آن بیشتر آشنا شوید، می توانید در کنار مطالعه این بررسی، با کارشناسان صرافر نیز در تماس باشید.

تاریخچه بیترکس

بیترکس توسط چهار نفر از نخبگان این حوزه در سال 2014 تأسیس شد. آن ها محل استقرار خود را در سیاتل واشنگتن قرار دادند. می توان گفت که این تیمی است که بیش از نیم قرن تجربه را در راستای ایجاد امنیت و توسعه در شرکت های معتبری همچون، آمازون، مایکروسافت و کوالایزر ارائه کرده است. بنابراین، در صنعت رمز ارزها، می توان به تجربه و تخصص این تیم اعتماد نمود.

در حقیقت امنیت برای Bittrex نکته کلیدی است. این گروه در صرافی Bittrex تصمیم گرفتند با استفاده از مهارت های خود بستری را بسازند كه سرمایه گذاران بتوانند به آن اعتماد كنند. از سال 2021 ، Bittrex امکان خرید سکه های دیجیتال با ارزهای فیات را به کاربران ارائه می دهد. البته لازم به ذکر است که برای انجام این کار باید مراحل تأیید بانکی کامل آنها را پشت سر بگذارید.

معاملات در صرافی

شاید بتوان گفت که Bittrex یک بورس تجاری رمزنگاری به رمزنگاری است. در صرافی معاملات میان رمزنگاری ها، فقط می توانید با ارزهای رمزپایه معامله کنید. بنابراین این امکان وجود ندارد که بتوانید رمز ارزها با استفاده از ارزهای فیات خریداری نمایید. با این وجود می توانید در استفاده از USDT سرمایه گذاری کنید.

ویژگی های Bittrex

بیش از 190 ارز رمزنگاری شده مختلف برای تجارت در صرافی Bittrex ذکر شده است. این سایت همچنین 284 جفت تجاری منحصر به فرد ارائه می دهد. در حقیقت دو ارزی که دارای نرخ مشخصی می باشند، جفت های معاملاتی گفته می شود. البته باید یادآور شویم که رمزارزهایی که قدیمی تر و شناخته شده تر هستند، از جفت معاملاتی به شمار می آیند که بیشتر در دسترس هستند. به عنوان مثال، بیت کوین در بیترکس دارای بیش از چهارصدو پنجاه جفت معاملاتی است.

مزیت های صرافی

بنابراین می توان یادآور شد که مزایای Bittrex شامل موارد زیر است.

هزینه ها : Bittrex در هر معامله نرخ ثابت 0.25٪ را دریافت می کند. این کمی بالاتر از حد متوسط ​​است اما کار را برای تازه کارها بسیار ساده تر می کند. شاید با برخورداری از یک هزینه در تمامی معاملات، به خاطر سپردن هزینه ها بتواند برای کاربران ساده تر باشد.

تنوع : صرافی Bittrex انتخاب زیادی از ارزهای رمزپایه دارد. این به کاربران اجازه می دهد تا با سکه های معروف قدیمی و همچنین سکه های جدیدتر مانند Loopring و Tron تجارت کنند. این صرافی هر روز این لیست را بررسی کرده و آن ها را بروزرسانی می کند و سکه های جدید را هر چند وقت می افزاید.

تأیید صحت : این فرایندی است که طی آن صرافی بیترکس ، مشخصات شما را بررسی می کند، پیش از اینکه اجازه شروع تجارت داشته باشید. Bittrex قصد دارد ضمن حفظ ایمنی سیستم عامل از آسیب، اطلاعات کاربر را تا حد ممکن کم کند.

بنابراین با استفاده از سرویس های خاص، بررسی سوابق محلی را انجام می دهند که قادر است به سادگی یکصد میلیون نفر را در حدود دویست کشور، بررسی کرده و تایید نماید. سپس بایستی مشخصات هویتی و آدرس خود را ذکر نمایید. بنابراین بازرگانان در تمامی دنیا می توانند از صرافی با خیالی آسوده استفاده کنند.

سرعت : صرافی Bittrex با استفاده از محاسبات قابل انعطاف ساخته شده است این پلتفرم قادر است بلافاصله پس از وقوع معاملات آنرا پردازش نماید.

توجه : محاسبات منعطف، بدین گونه است که این سیستم برای مقابله با افزایش حجم کار طراحی شده است. بنابراین این پلتفرم، حتی در مواقع شلوغی، یک سرویس سریع است.

مسائل موجود در صرافی بیترکس

وقتی صحبت از برخی جنبه های مثبت Bittrex می شود، برای تصمیم گیری صحیح تر در خصوص این صرافی، لازم است که تمامی جنبه های آن حتی موارد منفی نیز در نظر گرفته شود که اکنون به این نکات می پردازیم.

معاملات فیات : صرافی Bittrex در حال حاضر، به کاربران اجازه تجارت با ارزهای فیات را نمی دهد. تا زمانی که این اتفاق نیفتد، کاربران باید قبل از شروع معامله، مالک بیت کوین، یا تتر باشند. صرافی های دیگر مانند Coinbase و Kraken به کاربران اجازه می دهند ارز رمزنگاری شده را با ارزهای فیات خریداری کنند. با این حال، به نظر می رسد که با شروع سال 2021 ، این موضوع مورد توجه قرار گرفته است و پرداخت های فیات در سیستم عامل پشتیبانی شوند.

قابلیت دسترسی : Bittrex به داشتن یک بستر ایمن، شناخته شده است، اما این یک نقطه ضعف دارد. به نظر می رسد این پلتفرم، بیش از حد ایمن باشد و حساب های برخی از کاربران قفل شده است. شاید بتوان گفت که نکته اصلی این است که روش تایید کاربران در این صرافی سخت گیرانه است. بیترکس در حال حاضر در تلاش است تا بین امنیت و دسترسی آسان کاربر تعادل لازم را ایجاد کند.

خدمات مشتری : برخی از کاربران از نحوه برخورد پلتفرم ناراضی هستند زیرا هفته ها منتظر پاسخ مانده اند.

امکان کلاهبرداری

صرافی Bittrex ارزهای رمزنگاری شده زیادی را به کاربران خود ارائه می دهد. بعضی اوقات از ارزهای رمزپایه جدیدتر برای کلاهبرداری استفاده می شود. نحوه کار آنها بدین گونه است که گروهی از سرمایه گذاران سکه ارزان قیمت را انتخاب می کنند. آنها تعداد زیادی از آنها را خرید کرده و سپس قیمت آن که بالا می رود، دیگر گروه سرمایه گذاران آنها را خریداری می کنند.

بنابراین با خرید حجم بالایی از سکه هایی که دارای قیمت بالایی بودند، قیمت شکسته شده و پایین می آید. چنین کلاهبرداری امکان دارد در هر پلتفرمی اتفاق افتد که بیترکس لازم است در این خصوص و انتخاب سکه ها دقت لازم را داشته و احتیاط کند تا با چنین حوادثی روبرو نشود.

امنیت Bittrex

Bittrex امن ترین صرافی ارز رمزنگاری شده در بازار است. تیم آن متشکل از متخصصان حرفه ای است که با بسیاری از شرکت های بزرگ در جهت تحقیق و توسعه فعالیت داشته است. در سیستمی که صرافی Bittrex از آن استفاده می کند، حدود هشتاد تا نود درصد از کل ارز آفلاین است. باید اشاره کنیم که تاکنون Bittrex هک نشده است و هیچ یک از سرمایه های مشتریان خود را از دست نداده است.

این صرافی، جهت ایجاد امنیت بالاتر، برای معاملات انجام شده، از ابزار احراز هویت دو عاملی بهره می برد. همچنین به جهت استقرار این پلتفرم در سیاتل، به شکل سختگیرانه ای از قوانین حاکم بر آمریکا تبعیت می کند. ضمن آن که این برنامه به گونه ای از ابتدا طراحی شده است تا بتواند از کلاهبرداری و دیگر جرائم مالی جلوگیری کند. اما مساله ای که بسیاری از کاربران با این برنامه دارند، روند امنیتی بسیار سخت و دشوار آن است که برخی بر این اعتقاد هستند که بیترکس، از این مراحل تایید سخت گیرانه به بهانه قفل کردن حساب های کاربران استفاده می کند.

آیا Bittrex قانونی است؟

صرافی بیترکس، تقریباً تا آنجا که ممکن است از حواشی دنیای رمز ارزها دور است. Bittrex بسیار سخت کار می کند تا سیستم عامل خود را ایمن نگه دارد. همانطور که قبلاً اشاره شد، همه چیز در مورد یافتن تعادل مناسب است. Bittrex بسیار قانونی است. فقط به کمی کار در زمینه دسترسی کاربر و مقابله سریعتر با بازخورد نیاز دارد.

نحوه تجارت در BITTREX

اگر علاقه مند به خرید اولین altcoins خود هستید و در مرحله افتتاح صرافی ارز رمزنگاری شده می باشید، توصیه می شود که در خصوص صرافی Bittrex بررسی های کامل را انجام دهید. شاید برای بسیاری از مبتدیان، پیچیدگی خرید رمزنگاری کمی نگران کننده باشد.

در اینجا در خصوص کسب مهارت های لازم برای خرید و فروش ارزهای رمزپایه به میان خواهد آمد و خواهیم گفت که چرا صرافی Bittrex برای استفاده انتخاب شده است. شاید این نکته بسیار حائز اهمیت باشد که این صرافی در حال حاضر بزرگترین صرافی پذیرنده رمزنگاری است که بیش از یک میلیارد دلار حجم معاملات روزانه دارد.

برای آن که بتوانید رمز ارزهایی مانند بیت کوین و اتریوم را در این صرافی خرید یا فروش کنید، لازم است که ابتدا یک حساب Bittrex افتتاح کنید. بیت کوین و اتر بزرگترین سکه هایی هستند که ارزش بالای ارز رمزپایه را برای دنیای رمزنگاری نشان می دهند. خرید هر یک آلت کوین های موجود نیاز به استفاده از BTC  یا  ETH دارد. زیرا شما معمولاً نمی توانید altcoins را با استفاده از ارز محلی خود خریداری کنید.

از آنجایی که Ethereum می تواند تراکنش های بسیار بیشتری نسبت به بیت کوین پردازش کند، بنابراین انتقال و تایید را بسیار سریعتر انجام می دهد. به طور متوسط​​، برای انتقال ETH معمولاً چند دقیقه صبر می کنید، در حالی که انتقال BTC ممکن است ساعتها طول بکشد. علاوه بر این، هزینه های انتقال با استفاده از ETH بسیار کمتر از BTC است.

افتتاح حساب Bittrex

با ثبت نام و ایمیل خود یک حساب در صرافی Bittrex باز کنید و مطمئن شوید که احراز هویت 2 عاملی را فعال می کنید تا حساب خود را در برابر هک ها بیشتر حفظ کنید. در مرحله بعدی، باید حساب خود را با ارائه اطلاعات شخصی و اسناد رسمی شناسایی خود تأیید کنید.

این تأیید به شما امکان می دهد تا حد برداشت خود را از 0.4 BTC به 100 BTC افزایش دهید و در نتیجه محدوده زیادی برای برداشت در آینده خواهید داشت. اکنون می توانید بیت کوین یا اتر را که از صرافی خریده اید به حساب Bittrex تازه افتتاح شده خود واریز کنید.

به عنوان مرحله بعدی، لازم است که بازار رمز ارز خود را انتخاب کنید. در صرافی بیترکس، سه بازار وجود دارد که به نام های بازار بیت کوین، بازارهای اتریوم،  بازارهای USDT می باشند. این بازارها با ارزهای رمزپایه مشترک، جهت استفاده برای خرید طیف گسترده ای از آلت کوین های موجود ارائه می شوند.

به عنوان مثال، اگر BTC را به عنوان رمز ارز خود در صرافی Bittrex واریز کرده اید، به بازار بیت کوین بروید و یک altcoin که می خواهید با استفاده از بیت کوین خریداری کنید، را انتخاب نمایید. سپس لازم است که جزئیات سفارشات خرید خود را در جعبه خرید در بخش تجارت وارد کنید.

خرید ارزهای رمزنگاری شده

نکته ای که باید به آن اشاره شود این است که خرید دقیقاً یک واحد ارز رمزپایه اجباری نیست زیرا بسیار قابل تقسیم است. بسته به بودجه خود می توانید مقادیر دلخواه خود را خریداری کرده یا بفروشید. شما باید جزئیات سفارشات فروش خود را در جعبه خرید در بخش تجارت وارد کنید.

مقدار سکه هایی که می خواهید بفروشید، در ازای ارز رمزپایه  BTCرا تعیین کنید و قیمتی که مایلید برای فروش هر واحد بفروشید، مشخص نمایید. نکته مهمی که در اینجا مطرح است این است که قیمت سکه ای که می خواهید در صرافی بیترکس بخرید یا بفروشید، با یک ارز رمز پایه که می تواند USD ، BTC یا ETH باشد، نشان داده می شود.

همچنین می توانید برای معاملات خود از صرافی Sarafer استفاده کنید. این صرافی با بهره مندی از سال ها تجربه و تخصص در داخل کشور و منطقه آسیا، دارای پیشینه ای معتبر و قابل اعتماد است.

سوالات متداول

Bittrex را می توان مبادله ای عالی برای مبتدیان و بازرگانانی دانست که به دنبال بستری امن و مستحکم برای تجارت چندین ارز رمزپایه هستند، اما عدم پشتیبانی مشتری و مسدود کردن حساب ها ، آن را به گزینه ای سوال برانگیز تبدیل کرده است.

می توان گفت که در مقایسه این دو صرافی، بینانس دارای هزینه معاملاتی کمتری است و تجارت زیادتری را در روز انجام می دهد.

برنامه تلفن همراه بیترکس، این امکان را برای شما ایجاد می کند تا با همراه داشتن کیف پول آنلاین خود، بتوانید بیشترین اقدامات امنیتی را در اختیار داشته باشید.

کوین بیس هزینه های بالاتری نسبت به بیترکس دریافت می کند. هرچند هر دو سیستم عامل ایمنی لازم را برای تجارت دارا هستند.

بله Polkadot (DOT) در Bittrex قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *