امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

پیشنهاد اولیه سکه ICO چیست و چگونه کار می کند ؟

پیشنهاد اولیه سکه ICO شکل دیگری از ارز رمزنگاری شده است که مشاغل به منظور جذب سرمایه از آن استفاده می کنند. از طریق سیستم عامل های تجارت ICO ، سرمایه گذاران در ازای سرمایه گذاری پولی خود در تجارت، رمزهای ارز رمزپایه منحصر به فردی دریافت می کنند. این وسیله ای برای سرمایه گذاری جمعی از طریق ایجاد و فروش توکن دیجیتال جهت تأمین بودجه برای توسعه پروژه است.

این توکن منحصر به فرد مانند واحدی از ارز عمل می کند که به سرمایه گذاران امکان دسترسی به ویژگی های خاص پروژه ای را که توسط شرکت صادر کننده اجرا می شود، می دهد. این نشانه ها منحصر به فرد هستند زیرا به روند مالی پروژه های نرم افزاری منبع باز کمک می کنند زیرا در غیر این صورت تأمین مالی با ساختارهای سنتی دشوار است.

کاغذ سفید یا White Papers چیست؟

هنگامی که یک شرکت تازه کار در ارزهای رمزپایه می خواهد از طریق ICO پول جمع کند، معمولاً برنامه های خود را روی کاغذ سفید قرار می دهد تا اطلاعات مهم را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. این اطلاعات شامل مواردی به شرح زیر است :

هدف های این پروژه پس از اتمام چیست ؟ چه مقدار پول برای انجام این کار لازم است؟صادر کنندگان چند علامت مجازی برای خود نگه می دارند؟ چه نوع ارز پذیرفته می شود؟کمپین ICO برای چه مدت ادامه خواهد یافت؟تیم پشت کاغذ سفید چه کسی است؟

شرکت صادر کننده پیشنهاد اولیه سکه ICO ، مقاله سفید را قبل از راه اندازی ارز آماده می کند. این یکی از اجزای اصلی ICO است، زیرا بسیاری از سرمایه گذاران قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، خواستار تهیه پیش نویس سفید هستند.

ICO در مقابل سهام IPO

بیشترین تفاوت بین ارز رمزنگاری شده ICO و عرضه اولیه سهام IPO سیستم نظارتی است. ابتدا به عنوان بخشی از الزامات اجباری ثبت نام در سازمان تنظیم مقررات، هر شرکتی که به دنبال صدور IPO است باید سند قانونی به نام دفترچه ایجاد کند.

دفترچه اعلامیه قانونی مشخص می کند که قصد دارد سهام خود را برای عموم منتشر کند و باید استانداردهای مشخصی برای شفافیت داشته باشد. از جمله موارد دیگر، این باید شامل اطلاعات کلیدی در مورد شرکت و IPO آینده آن باشد تا به سرمایه گذاران در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

برعکس، پیشنهاد اولیه سکه ICO فقط در صورت داشتن مقررات امنیتی به جای توکن های سودمند، الزامات قانونی دارند. با این حال، از آنجا که چنین فعالیت نظارتی اخیراً ایجاد شده است، انجام ارزیابی سرمایه گذاران و دقت لازم دشوارتر است، به ویژه در مقایسه با ارزیابی IPO سهام که از طریق فرآیندهای دقیق تنظیم می شود و توسط شرکت های حسابداری و بانک های سرمایه گذاری نظارت می شود.

نشانه های کمکی

توکن های کمکی، توکن های کاربر یا سکه های برنامه نیز نامیده می شوند و نشان دهنده دسترسی آینده به محصول یا خدمات کسب و کار است. از طریق توکن های سودمند، شرکت های نوپای پیشنهاد اولیه سکه ICO می توانند سرمایه خود را برای تأمین بودجه توسعه پروژه های بلاکچین در ازای دسترسی آینده کاربران به این سرویس جمع کنند.

با ایجاد توکن های سودمند، یک شرکت تازه تاسیس می تواند کوپن دیجیتال را برای سرویس در حال توسعه بفروشد، مانند آنچه خرده فروشان الکترونیکی در پیش خرید سفارشات بازی های ویدیویی قبول می کنند که ممکن است برای چندین ماه منتشر نشود.

یکی از نمونه های توکن سودمند Filecoin است که با فروش توکن هایی به کاربران، امکان دسترسی به برنامه ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز خود را داده و 257 میلیون دلار درآمد کسب کرد. مشاغل ارائه دهنده این نشانه های سودمند تمایل دارند از اصطلاح ICO اجتناب کنند و اصطلاحاتی مانند رویدادهای تولید رمز و رویدادهای توزیع رمز را مورد استفاده قرار دهند تا اطمینان حاصل کنند که در ارائه اوراق بهادار ظاهر نمی شوند.

رمزهای امنیتی

برخلاف توکن های سودمند، اگر توکن ارزش خود را از یک دارایی خارجی و قابل معامله بدست آورد یا بر اساس تلاش دیگران ارزش آن افزایش یابد، ممکن است به عنوان یک رمز امنیتی طبقه بندی شود و مشمول مقررات اوراق بهادار فدرال شود.

عدم رعایت این مقررات می تواند منجر به مجازات های پرهزینه ای شود و ممکن است تهدیدی برای از بین بردن یک پروژه باشد. بنابراین، یک تجارت باید تمام تعهدات نظارتی خود را انجام دهد. به محض اینکه توکن به درستی طبقه بندی شود، طیف گسترده ای از برنامه ها مجاز می شود که امیدوار کننده ترین آنها امکان انتشار توکن هایی است که نمایانگر سهام شرکت هستند.

ICO چگونه کار می کند؟

از طریق مدل جمع آوری کمک مالی پیشنهاد اولیه سکه  ICO، شرکت های نوپا می توانند با صدور رمز در بلاکچین و سپس توزیع توکن در ازای دریافت کمک مالی، سرمایه جمع کنند. این توکن ها که می توانند از طریق شبکه منتقل شده و در صرافی های ارز رمزنگاری شده معامله شوند، می توانند توابع مختلفی را از اعطای دسترسی دارنده به یک سرویس خاص تا حق سود سهام شرکت را در اختیار شما قرار دهند. متناسب به عملکرد آن، توکن ها ممکن است به عنوان توکن های سودمند یا رمزهای امنیتی طبقه بندی شوند.

 

هنگامی که یک شرکت مبتنی بر ارز رمزنگاری می خواهد از طریق ICO پول جمع کند، معمولاً نامه سفید ایجاد می کند که مشخص می کند پروژه چیست. این سکه ها توسط خریداران به عنوان توکن خرید شده و شبیه سهام شرکت است که در IPO به فروش می رسد.

در صورتی که پولی که جمع می شود نتواند بودجه مربوطه را تامین نماید، پول بازگردانده خواهد شد که در این حالت پروژه و ICO موفق ارزیابی نمی شود. در صورت تأمین نیازهای بودجه در بازه زمانی مشخص، پول جمع شده برای پیگیری اهداف پروژه هزینه می شود.

 از آن جایی که پیشنهاد اولیه سکه ICO تنظیم نشده اند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار SEC می تواند دخالت کند. به عنوان مثال، سازنده تلگرام 1.7 میلیارد دلار در یک ICO در سال 2018 و 2019 جمع آوری کرد، اما SEC اقدام فوری وارد شد و به دلیل ادعای فعالیت غیرقانونی از سوی تیم توسعه، دستور بازدارندگی موقت را صادر کرد. در مارس 2020، دادگاه ناحیه جنوب نیویورک رای را صادر كرد و تلگرام مجبور شد 1.2 میلیارد دلار به سرمایه گذاران برگردانده و 18.5 میلیون دلار جریمه مدنی بپردازد.

مزایای پیشنهادهای اولیه سکه ICO

در یک IPO ، یک سرمایه گذار در ازای سرمایه گذاری خود سهام یک شرکت را دریافت می کند. در مورد پیشنهاد اولیه سکه ICO ، فی نفسه سهامی وجود ندارد. در عوض، شرکت هایی که از طریق ICO سرمایه جمع می کنند بلاکچینی معادل یک سهم رمز ارز رمزپایه ارائه می دهند. در بیشتر موارد، سرمایه گذاران با یک رمز موجود رایج مانند بیت کوین یا اتریوم پرداخت می کنند و در ازای آن تعداد متناسبی از توکن های جدید را دریافت می نمایند.

شایان ذکر است که راه اندازی ICO برای ایجاد توکن جهت یک شرکت آسان است. خدمات آنلاین، امکان تولید ارزهای رمزپایه را در عرض چند ثانیه فراهم می کند. سرمایه گذاران باید این نکته را به خاطر داشته باشند که تفاوت بین سهام و توکن را در نظر بگیرند. یک توکن هیچ ارزش ذاتی یا ضمانت قانونی ندارد. مدیران ICO با توجه به شرایط آن توکن تولید می کنند، آنها را دریافت نموده و سپس با انتقال به سرمایه گذاران منفرد، آنها را طبق برنامه خود توزیع می کنند.

سرمایه گذاران اولیه در یک عملیات پیشنهاد اولیه سکه ICO معمولاً انگیزه خرید توکن را دارند و امید دارند که این طرح پس از اجرا موفقیت آمیز باشد. اگر این اتفاق واقعاً رخ دهد، ارزش توکن هایی که آنها در طول ICO خریداری کرده اند از قیمت تعیین شده در طول ICO بالاتر خواهد رفت و به سودهای زیادی دست خواهند یافت. این مزیت اصلی ICO است که پتانسیل بازده بسیار بالایی را دارد.

ICO ها در واقع بسیاری از سرمایه گذاران را به میلیونر تبدیل کرده اند. به عنوان مثال، در سال 2017 ، چهارصد و سی و هفت ICO موفق وجود داشت که هرکدام به طور متوسط ​​12.7 میلیون دلار درآمد کسب کردند. بنابراین، کل مبلغ جمع آوری شده در سال 2017 مبلغ 5.6 میلیارد دلار بود که 10 پروژه بزرگ 25 درصد از این کل را جمع آوری کرده بودند. علاوه بر این، توکن های خریداری شده در ICO به طور متوسط ​​12.8 بار بابت سرمایه گذاری اولیه بر حسب دلار، بازده داشتند.

معایب ICO

همانطور که ICO ها در صنعت ارزهای رمزپایه و بلاکچین پیشتاز شده اند، چالش ها، خطرات و فرصت های پیش بینی نشده را نیز به همراه آورده اند. بسیاری از سرمایه گذاران به امید بازگشت سریع و قدرتمند سرمایه های خود، پیشنهاد اولیه سکه ICO را خریداری می کنند. موفق ترین ICO ها طی چندین سال گذشته منشأ این امید هستند، زیرا در واقع بازدهی چشمگیری داشته اند. این اشتیاق سرمایه گذار می تواند مردم را به بیراهه ببرد.

از آنجا که آنها تا حد زیادی تنظیم نشده اند، مملو از کلاهبرداری می باشند که به دنبال طعمه سرمایه گذاران کم اطلاع هستند. و از آنجا که توسط مقامات مالی مانند SEC کنترل نمی شود، وجوهی که به دلیل تقلب یا بی کفایتی از بین رفته اند، هرگز قابل بازیابی نیستند.

افزایش سریع ICO در طی سال 2017 با واکنش های گسترده ای از نهادهای دولتی و غیردولتی در اوایل سپتامبر 2017 روبرو شد. هیچ تضمینی وجود ندارد که یک سرمایه گذار در هنگام سرمایه گذاری در ICO در معرض از دست دادن آن ها طی کلاهبرداری نباشد.

پیشگیری از کلاهبرداری در ICO

برای جلوگیری از کلاهبرداری ICO ، بایستی اطمینان حاصل کنید که توسعه دهندگان پروژه می توانند اهداف خود را به روشنی مشخص کنند. ICO های موفق معمولاً دارای کاغذهای سفید ساده و قابل فهم با اهداف روشن و مختصر هستند. توجه داشته باشید که توسعه دهندگان را بشناسید. سرمایه گذاران باید شفافیت کامل شرکتی که پیشنهاد اولیه سکه ICO را راه اندازی می کند، ایجاد کنند.

به دنبال شرایط و ضوابط قانونی تعیین شده برای ICO باشید. از آنجا که تنظیم کننده های خارجی به طور کلی بر این فضا نظارت ندارند، اطمینان از قانونی بودن هر ICO به عهده سرمایه گذار است. اطمینان حاصل کنید که وجوه ICO در کیف پول مطمئنی ذخیره شده است. این می تواند محافظت مفیدی در برابر کلاهبرداری است.

مشخصات اصلی ICO

برخی از ویژگی های اصلی پیشنهاد اولیه سکه ICO به شرح ذیل است :

مشارکت در یک پروژه، سازمان خودمختار غیرمتمرکز DAO یا یک اقتصاد مشارکت می کنند. همچنین ICO های سکه ای به طور کلی مشارکت در اقتصاد را به فروش می رسانند، در حالی که ICO های توکن حق مالکیت یا حق امتیاز را به یک پروژه یا DAO می فروشند.

داشتن توکن به سرمایه گذار حق رأی دادن در مورد انجام پروژه یا DAO را نمی دهد، با اینكه حقوق سرمایه گذار در ساختار ICO تعبیه شده است. از سویی دیگر اکثر ICO ها شامل ایجاد تعداد مشخصی سکه قبل از فروش است که قیمت آن ها معمولاً توسط سازندگان اقتصاد ، پروژه یا DAO تعیین می شود.

ICO ها ممکن است چندین مرحله جمع آوری کمک مالی داشته باشند، با سکه ها یا توکن های پیشنهادی، ارزش آنها تا تاریخ انتشار افزایش یابد. به احتمال زیاد سرمایه گذاران اولیه پاداش بیشتری را به عنوان یک انگیزه در رمزهای خود جاسازی می کنند.

سرمایه گذاری در ICO

سرمایه گذارانی که قصد خرید ICO را دارند ابتدا باید به طور گسترده تری با فضای ارزهای رمزپایه آشنا شوند. در مورد اکثر ICO ها ، سرمایه گذاران باید نشانه هایی با ارزهای رمزپایه موجود خریداری کنند. این بدان معناست که یک سرمایه گذار ICO باید قبلاً یک کیف پول ارز رمزنگاری شده برای ارزی مانند بیت کوین یا اتریوم تنظیم کرده باشد و همچنین کیف پول توانایی نگهداری هر کدام از ارزهای مورد نظر خود را داشته باشد.

البته هیچ دستورالعملی برای آگاهی از آخرین پیشنهاد اولیه سکه ICO وجود ندارد. بهترین کاری که یک سرمایه گذار علاقه مند می تواند انجام دهد مطالعه آنلاین پروژه های جدید است. در خصوص ICO ها مکان های متعددی به صورت آنلاین وجود دارد که در آن سرمایه گذاران برای بحث در مورد فرصت های جدید جمع می شوند. سایت های اختصاصی وجود دارد که ICO ها را جمع می کند و به سرمایه گذاران اجازه می دهد ICO های جدید را کشف کنند و پیشنهادات مختلف را با یکدیگر مقایسه کنند.

در عین حال، شما می توانید در این خصوص با کارشناسان صرافر مشورت کرده و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول

پیشنهاد اولیه سکه ICO معادل صنعت ارز رمزنگاری شده با عرضه اولیه IPO است. می توان پیشنهادات خود را خریداری کرده و رمز ارز جدید را دریافت کرد.

برای ICO از طریق وب سایت پروژه ثبت نام کنید. سپس رمز ارز خود را ردیافت کرده و آن را به کیف پول منتقل کنید. توکن ICO را خریده با ارسال رمزنگاری به آدرس آنها در ICO شرکت کنید. بنابراین شما رمزهای ICO را به آدرس خود دریافت می کنید.

طبق نظارت SEC فروش گسترده ارزهای رمزپایه در قالب پیشنهاد اولیه سکه ICO قانونی است.

اگر در حال پردازش اطلاعات شخصی به عنوان کنترل کننده هستید، باید هزینه ای را پرداخت کنید.

یک رمز ICO در صرافی ارز رمزپایه می تواند بین 1 تا 3 میلیون دلار هزینه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *