امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره مونرو Monero و تاریخچه آن

در سال 2014 Monero XMR راه اندازی شد. مونرو یک رمزنگاری منبع باز و حریم خصوصی است که بر اساس مفهوم بلاکچین ساخته شده و کار می کند. این بلاکچین ها، فناوری زیربنایی ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهند. این در حالی است که دفتر عمومی فعالیت های شرکت کنندگانی است که تمام تراکنش های موجود در شبکه را نشان می دهد.

بلاکچین Monero به طور عمدی به صورت مات تنظیم شده است. در این شبکه هویت فرستنده و گیرنده و میزان معامله با استفاده از مخفی نمودن آدرس های به کار گرفته شده، به صورت ناشناس باقی می ماند. همراه با ناشناس بودن، فرآیند استخراج برای این ارز رمزنگاری شده، بر اساس یک مفهوم برابری طلبانه است.

در این اصل که همه شرکت کنندگان برابر هستند و لیاقت فرصت های برابر را دارند. از همین رو توسعه دهندگان مونرو هنگام راه اندازی آن، سهمی را برای خود نگاه نداشته و توانستند برای توسعه این ارز دیجیتالی، حمایت های جامعه را دریافت کنند.

این ارز رمزپایه دارای فرآیند استخراج می باشد که در آن افراد با پیوستن به استخرهای استخراج، پاداش فعالیت های خود را می گیرند یا می توانند XMR های خود را به صورت جداگانه استخراج کنند. این امکان وجود دارد که مونرو را در رایانه های استاندارد نیز استخراج نمود و احتیاجی به استفاده از سخت افزار ASIC نیست.

این ارز دیجیتالی روی همه سیستم عامل ها از جمله ویندوز، مک، لینوکس و اندروید قابل اجراست. برای دریافت اطلاعاتی کامل تر در خصوص ارز رمزنگاری شده مونرو، می توانید از کارشناسان صرافر یاری بگیرید.

Monero XMR چیست ؟

مونرو ارز رمزپایه پیشرو با تمرکز بر معاملات خصوصی و مقاوم در برابر سانسور است. اکثر ارزهای رمزپایه موجود، از جمله بیت کوین و اتریوم ، دارای بلاکچین های شفاف هستند و معاملات توسط هر کس در جهان آشکارا قابل تأیید و ردیابی است. علاوه بر این، ارسال و دریافت آدرس برای این معاملات به طور بالقوه می تواند با هویت دنیای واقعی فرد ارتباط داشته باشد.

مونرو از جهت محافظت کردن از آدرس ها و میزان تراکنش ها از رمزنگاری استفاده می کند. بنابراین می توان گفت معاملات Monero محرمانه و غیرقابل ردیابی است. در این حریم خصوصی فعالیت هر کاربر، حریم خصوصی سایر کاربران را افزایش می دهد.

Monero یک جامعه مردمی است که بهترین محققان ارز رمزنگاری شده و استعدادهای مهندسی جهان را به خود جلب می کند. بیش از پانصد توسعه دهنده در این پروژه مشارکت داشته اند. از نگاه محققان، مونرو پول نقد الکترونیکی است که امکان پرداخت سریع و ارزان به هرجای دنیا را دارد.

بنیانگذاران Monero

در سال 2013 ، نیکلاس ون صابرهاگن CryptoNote مونرو را معرفی کرد.  این مقاله در جامعه رمزنگاری مورد توجه قرار گرفت و توسعه دهندگان مشهور بیت کوین، نظر خود را در زمینه پیامدهای آن برای ارزهای رمزپایه نوشتند. این ارز رمزنگاری، در آوریل 2014 با عنوان Bitmonero راه اندازی شد. با این حال، توسعه دهندگان مجبور شدند نام رمز ارز را به کلمه Monero، کوتاه کنند.

مونرو توسط یک تیم توسعه دهنده اصلی متشکل از هفت توسعه دهنده هدایت می شود که پنج نفر از آنها ناشناس باقی مانده اند و دو نفر دیگر، دیوید لاتاپی و ریكاردو اسپاگنی به صورت علنی حضور دارند .

سکه های در گردش Monero XMR

روال در مونرو کمی متفاوت است. زیرا توکنی برای XMR اجرا نشده و هیچ علامتی نیز ارائه نگردیده است. این رمز ارز، به شکلی طراحی گردیده است که مقاومت لازم را در مقابل مدارهای مجتمع مخصوص برنامه داشته باشد. بنابراین استخراج کردن این ارز رمزپایه با تجهیزات محاسباتی روزمره ممکن می شود.

می توان گفت بیشترین میزان سکه در گردش Monero XMR  حدود هجده و نیم میلیون می باشد که مطابق با پیش بینی ها تا انتهای سال 2022 محقق می شود. این ارز رمزنگاری شده، در حال حاضر به قیمت 138.99 دلار آمریکا رسیده است.

چگونه Monero حریم خصوصی را بهبود می بخشد؟

مونرو با استفاده از مفاهیم امضاهای دیجیتال ناشناس و آدرس های پنهان، نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را کاهش می دهد. این باعث می شود یک شرکت کننده هویت خود را از سایر شرکت کنندگان در یک گروه پنهان کند. امضاهای دیجیتال ناشناس توسط یکی از اعضای گروه است، اما نشان نمی دهد کدام عضو، معامله را امضا کرده است.

برای تولید این امضاها، پلتفرم monero از کلیدهای حساب فرستنده استفاده می کند و آن را با کلیدهای عمومی در بلاکچین ادغام می کند، که آن را منحصر به فرد و همچنین خصوصی می کند. این سیستم، شرایط را برای مخفی کردن هویت فرستنده فراهم می کند، زیرا محاسبه اینکه کدام کلید اعضای گروه برای تولید امضای پیچیده استفاده شده است، غیرممکن است.

از سوی دیگر آدرسهای مخفی، حریم خصوصی بیشتری را ایجاد می کنند، زیرا این آدرس های ایجاد شده بصورت تصادفی برای یک بار استفاده در هر معامله از طرف گیرنده ایجاد می شوند. علاوه بر این، معاملات محرمانه Ring ، مخفی کردن مبلغ معامله را امکان پذیر می کند. پس از دستیابی به موفقیت در پنهان کردن هویت فرستندگان و گیرنده ها ، عملکرد RingCT در ژانویه 2017 معرفی شد و برای کلیه تراکنش های انجام شده در شبکه مونرو اجباری شد.

تفاوت های میان بیت کوین و مونرو

بیت کوین، محبوب ترین ارز رمزنگاری شده، بر روی پروتکلی کار می کند که سعی دارد با استفاده از آدرس های که به صورت تصادفی، ترکیبی از اعداد و حروف هستند، از هویت شرکت کننده محافظت کند.

با این حال، این روش حریم خصوصی محدودی را در اختیار شما قرار می دهد زیرا هم آدرس بیت کوین و هم معاملات در بلاکچین ثبت شده است و دسترسی عمومی باز است و حتی آدرس های مستعار کاملاً خصوصی نیستند. برخی معاملات انجام شده توسط یک شرکت کننده در یک بازه زمانی می تواند به همان آدرس مرتبط باشد، این امکان را برای دیگران فراهم می کند تا از روند صاحب آدرس و از این رو از هویت او مطلع شوند.

یکی از مزیت های monero نسبت به بیت کوین قابلیت انعطاف پذیری آن است، به این معنی که دو واحد پول می توانند به طور متقابل جایگزین شوند و هیچ تفاوتی بین این دو وجود ندارد. در حالی که ارزش دو اسکناس یک دلاری برابر است، اما قابل اغماض نیستند، زیرا هر یک از آنها یک شماره سریال منحصر به فرد دارند.

از آن جایی که ثبت تاریخچه معامله در هر Bitcoin انجام می شود، این امکان را می دهد تا واحدهای بیت کوین را که ممکن است به وقایع خاصی مانند کلاهبرداری، قمار ، یا سرقت مرتبط بوده اند، شناسایی کنید، که این امر زمینه را برای مسدود کردن، تعلیق یا بسته شدن حساب هایی که چنین واحدهایی را در اختیار دارند، فراهم می کند.

Monero با سابقه معاملات غیرقابل ردیابی خود، شبکه ای بسیار ایمن را به شرکت کنندگان ارائه می دهد که در آنها خطر رد شدن یا قرار گرفتن در لیست سیاه توسط واحدهای نگهداری شده آنها وجود ندارد.

چالش های مونرو

در حالی که این مزایای حفظ حریم خصوصی به تصویب سریع مونرو کمک کرده است، اما چالش هایی را نیز به همراه داشته است. ویژگی های غیر قابل ردیابی و حفظ حریم خصوصی monero این امکان را برای آنها فراهم می کند که برای مقاصد بی اعتبار و در بازارهای مشکوک از جمله مواردی مانند مواد مخدر و قمار استفاده شوند.

گزارش های اخیر به مواردی اشاره می کند که هکرها نرم افزار مخربی را ایجاد کرده اند که کامپیوترها را برای استخراج مونرو آلوده کرده و به بازار می فرستد. اساساً ، مونرو برای استفاده در فعالیت های غیرقانونی و فرار از اجرای قانون باز است، زیرا خارج از کنترل سرمایه و بدون ردیابی است.

مونرو چگونه کار می کند؟

گذشته از ویژگی های حفظ حریم خصوصی، Monero مانند سایر ارزهای رمزپایه اصلی کار می کند، با استفاده از استخراج اثبات کار، کنترل صدور XMR و تشویق ماینرها برای افزودن بلوک به بلاکچین را انجام می دهد. بلوک های جدید تقریباً هر دو دقیقه اضافه می شوند.

ممکن است شرکت کنندگان دریافته اند که استخراج XMR نسبت به ارزهای رمزپایه دیگر آسان تر است، زیرا الگوریتمی که بر این فرآیند حاکم است برای جلوگیری از سخت افزارهای تخصصی طراحی شده است.

این بدان معناست که کاربران ممکن است هنگام استخراج با لپ تاپ CPU یا کارت گرافیک GPU ، فرم های سخت افزاری کم هزینه ای که به طور گسترده تری در دسترس هستند،  XMR Monero تولید کنند.

ویژگی های خاص Monero XMR

چه چیزی در مورد مونرو وجود دارد که آن را بسیار محبوب و پر تقاضا می کند. خصوصیات منحصر به فردی که الگوریتم CryptoNote به آن می دهد بشرح ذیل است.

مونرو واحد پول شماست :

شما کنترل کاملی بر معاملات خود دارید و مسئول پول خود هستید. از آنجا که هویت شما خصوصی است، هیچ کس نمی تواند ببیند که پول خود را برای چه چیزی خرج می کنید.

Monero قابل انعطاف است :

یکی دیگر از مزیت های جالب توجهی که به لطف حفظ حریم خصوصی خود به دست می آورد، منعطف بودن است. این بدان معناست که کالا یا دارایی قابل تعویض با سایر کالاها یا دارایی های مشابه از همان نوع است. از آنجا که تاریخ معاملات آن هرگز قابل شناسایی نیست، پی گیری معامله نیز وجود ندارد.

مقیاس پذیر بودن  مونرو مطرح است :

Monero از مکانیزم اندازه بلوک رایگان و بدون محدودیت اندازه از پیش تعیین شده استفاده می کند. با این حال، استخراج کنندگان مخرب می توانند سیستم را با بلوک های نامتناسب زیادی مسدود کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، یک جریمه پاداش بلوک در سیستم تعبیه شده است.

مقاومت در برابر ASIC وجود دارد :

لازم به ذکر است Monero دقیقاً در برابر ASIC مقاوم نیست، اما هزینه ساخت ASIC برای Monero آنقدر زیاد است که به صرفه نخواهد بود. Cryptonight برای ساخت یک سیستم ارزی منصفانه و غیرمتمرکز ایجاد شده است که برای کار کردن به 2 مگابایت حافظه سریع نیاز دارد. این بدان معناست که موازی سازی هش ها با توجه به میزان حافظه مملو از تراشه و در عین حال ارزان نگه داشتن ارزش آن، محدود می شوند.

کلید های متعدد در مونرو وجود دارد :

یکی از جنبه های متفاوت Monero کلیدهای متعدد آن است. در بیت کوین، اتریوم و دیگر ارزهای رمزپایه فقط یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی دارید. در سیستمی مانند Monero ، کار به این سادگی ها نیست. کلید عمومی برای تولید آدرس های یکبار جهت پنهان کاری که در آن وجوه به گیرنده ارسال می شود، استفاده می شود. کلید خصوصی نیز جهت مشاهده توسط گیرنده برای اسکن بلاکچین برای یافتن وجوه ارسال شده به آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

XMR را از کجا می توان خرید؟

XMR به دلیل ماهیت آن به عنوان یک سکه مخفی، در برخی از مبادلات عمده ذکر نشده است. به عنوان مثال، اگرچه می توانید XMR را در Binance خریداری کنید ، اما توسط Coinbase پشتیبانی نمی شود. در نتیجه، ممکن است لازم باشد فیات خود را به بیت کوین تبدیل کرده و از یک بستر تجاری کوچکتر استفاده کنید. شما به آسانی می توانید در صرافی Sarafer در این خصوص راهنمایی های لازم را دریافت کنید. کارشناسان صرافر توضیح می دهند که چگونه می توانید ارزهای فیات را به راحتی به رمزنگاری تبدیل کنید.

سوالات متداول

این یک ارز دیجیتال امن، خصوصی، غیرقابل ردیابی، بدون اتصال و قابل استفاده است. با توجه به این ویژگی ها، مونرو سرمایه خوبی است و می توانید با خیالی آسوده در Monero سرمایه گذاری کنید تا پول خود را ایمن تر کرده و ارزش آن را بدون هیچ گونه تلاشی افزایش دهید.

Monero  با استفاده از تجزیه و تحلیل فنی، در سال 2020 رشد قابل توجهی داشته است که سرمایه گذاری در آن می تواند منافع خوبی را در پیش داشته باشد.

معاملات Monero محرمانه و غیرقابل ردیابی است. حریم خصوصی فعال به این معنی است که فعالیت هر کاربر Monero ، برخلاف دیگر ارزهای دیجیتالی مانند Zcash ، می تواند باعث افزایش حریم خصوصی سایر کاربران شود.

مونرو در برنامه خود ممانعت از تمرکز را گنجانده است. مکانیزم اجماع در این شبکه مورد استفاده قرار می گیرد که مبتنی بر اثبات کار عمل می کند. بنابراین مزارع بزرگ استخراج دارای نیروی مسلط بر بازار نخواهند شد.

زمان انسداد Monero به طور متوسط ​​2 دقیقه است، به این معنی که تقریباً 720 بلوک در روز وجود دارد. پاداش مورد انتظار شما متناسب با سهم شما از هش ریت شبکه است.

سکه های حریم خصوصی مانند مونرو، دش، زد کش،  امکان انجام معاملات کاملاً ناشناس را دارند. در مقابل ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین وجود دارند که ناشناس نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *