امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

دستگاه ماینر چیست و چگونه کار می کند ؟

ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای فیات در نحوه تولید و انتشار پول جدید، ساختاری متفاوت دارند. ارزهای فیات در پاسخ به دستورات مستقیم یک مقام دولتی توسط ضرابخانه های تحت حمایت دولت چاپ می شوند، در حالی که رمز ارز توسط یک شبکه بلاکچین بر اساس مجموعه ای از الگوریتم های از پیش تعیین شده صادر می شوند. شبکه های بلاکچین که بر اساس طرح های اثبات کار توکن ایجاد می کنند، طی روندی پیچیده، نیاز به استخراج دارند. در اینجا خواهیم گفت که دستگاه ماینر چیست و چگونه کار می کند. در صورتی که در مورد دستگاه ماینر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید با Sarafer همراه باشید.

دستگاه ماینر چیست ؟

دستگاه ماینر ، رایانه ای در شبکه است که تراکنش ها را جمع آوری کرده و آنها را به صورت بلوک سازمان می دهد. هر زمان تراکنش انجام شود، همه گره های شبکه آنها را دریافت می کنند و اعتبار آنها را تأیید می کنند. سپس، گره های ماینر این تراکنش ها را از حافظه جمع کرده و شروع به ذخیره آنها در یک بلوک (بلوک نامزد) می کنند.

دستگاه ماینر چگونه کار می کند ؟

اولین مرحله استخراج یک بلاک، هش کردن هر معامله از حافظه است که به صورت جداگانه انجام می شود، اما قبل از شروع فرآیند، گره استخراج، یک معامله را اضافه می کند که در آنها پاداش استخراج  یا بلوک پاداش را برای خود ارسال می کنند. این معامله coinbase گفته می شود که در بیشتر موارد، اولین معامله ای است که در یک بلوک جدید ثبت می شود.

بعد از هش شدن هر معامله، آنها به چیزی بنام درخت مرکل یا درخت هش سازمان می یابند که با سازماندهی هش های مختلف معامله، به دو جفت تبدیل شده و سپس هش کردن آنها شکل می گیرد. پس از آن خروجی ها به صورت جفت سازمان یافته و یکبار دیگر هش می شوند و فرآیند تا رسیدن به بالای درخت تکرار می شود. بالای درخت را هش ریشه یا ریشه مرکل می نامند و در واقع یک هش منفرد است که نمایانگر همه هش های قبلی است که برای تولید آن استفاده شده است.

در دستگاه ماینر ریشه هش،  همراه با هش بلوک قبلی و یک عدد تصادفی به نام nonce در هدر بلوک قرار می گیرد. سپس تولید خروجی بر اساس آن عناصر که شامل هش ریشه، هش بلوک قبلی و nonce و چند پارامتر دیگر است، هش می شود. خروجی حاصل از هش بلوک است و به عنوان شناسه بلوک ایجاد شده جدید یا بلوک نامزد عمل خواهد کرد.

اعتبار هش بلوک

استخراج از دستگاه ماینر، نیاز دارد که هدر بلوک را بارها و بارها با تکرار از طریق nonce هش کنند تا اینکه یکی از ماینرهای شبکه در نهایت یک هش بلوک معتبر تولید کند. برای اینکه معتبر باشد، خروجی هش بلوک باید کمتر از یک مقدار خاص باشد که توسط پروتکل تعیین می شود. به عبارت دیگر، هش بلوک باید با تعداد مشخصی صفر شروع شود. مقدار هدف به عنوان دشواری هش کردن شناخته می شود که به طور منظم توسط پروتکل تنظیم می شود تا اطمینان حاصل شود که سرعت ایجاد بلوک های جدید ثابت و متناسب با مقدار هش اختصاص داده شده به شبکه باقی می ماند.

بنابراین ، هر بار که دستگاه ماینر جدید به شبکه بپیوندد و رقابت افزایش یابد، دشواری هش کردن افزایش می یابد و از کاهش زمان بلوک جلوگیری می کند. در مقابل، اگر ماینرها تصمیم به ترک شبکه بگیرند، مشکل هش کردن کاهش می یابد و زمان بلوک را حتی اگر توان محاسباتی کمتری به شبکه اختصاص یابد، . ثابت نگه می دارد.

دستگاه های ماینر در بلاکچین

در حالت کلی، شرکت کنندگان از سخت افزار برای اجرای الگوریتم های نرم افزار خاص و در جهت بررسی معاملات در بلاکچین، افزودن آن تراکنش ها به دفتر عمومی و گرفتن پاداش سکه تازه ایجاد شده، استفاده می کنند. مراحل استخراج در دستگاه ماینر را گام به گام شرح خواهیم داد.

هنگامی که یک تراکنش از طریق بلاکچین انجام می شود، اطلاعات تراکنش باید ثبت شود و بنابراین در یک بلوک قرار می گیرد. این بلوک به امنیت و رمزگذاری احتیاج دارد و همه ماینرهای مشارکت کننده در شبکه مورد استفاده قرار می گیرند.

برای رمزگذاری این بلوک، استخراج کنندگان باید یک معمای رمزنگاری را از طریق روش حدس و بررسی ریاضی حل کنند تا هش، رمزنگاری مناسب برای بلوک را پیدا کنند. ماینرها معمولاً به دستگاه های قدرتمند، قابل اعتماد و خاص برنامه نیاز دارند تا در واقع اولین شانس تأیید و ایمن سازی بلوک را داشته باشند.

هنگامی که یک  دستگاه ماینر بلوک را ایمن کرد، آن بلوک به زنجیره بلوک ها اضافه می شود و باید توسط فرایند معروف به اجماع توسط سایر رایانه ها در شبکه تأیید شود. اگر یک ماینر بلوک را با موفقیت تأیید و امنیت آن را تأیید کند، ماینر با یک سکه تازه ایجاد شده پاداش می گیرد. این فرایند پاداش کار اثبات کار نامیده می شود.

 با این حال، گاهی اوقات اتفاق می افتد که دو  دستگاه ماینر همزمان یک بلوک معتبر را پخش می کنند و در پایان شبکه با دو بلوک رقابت می کند. ماینرها بر اساس بلوکی که ابتدا دریافت کرده اند، شروع به استخراج بلوک بعدی می کنند. رقابت بین این بلوک ها ادامه خواهد یافت تا بلوک بعدی بر اساس هر یک از بلوک های رقابت استخراج شود. بلوکی که متروک شود ، توسط ماینرهای این بلوک دوباره به استخراج زنجیره بلوک برنده برمی گردند.

نگرانی از سودآوری رمز ارز

به استخراج رمز ارز از دستگاه ماینر، می توان استخراج معدن گفت، زیرا این فرآیندی است که در آن شرکت کنندگان، تلاش زیادی را به امید دریافت پاداش انجام می دهند. منطقی است که بیشتر  کسانی که مایل به کمک به بلاکچین ها هستند برای کسب سود در این فرآیند وارد شده اند.

 بزرگ ترین نگرانی آنان همیشه افزایش سخت افزاری و معمای محاسباتی مربوط به ایمن سازی بلوک ها بوده است. برای سودآوری استخراج، شرکت ها سرمایه گذاری زیادی در تحقیق و توسعه الگوریتم هایی با راه حل های پیشرفته تر و سخت افزارهایی کارآمدتر انجام داده اند. برخی از آن ها تا آنجا پیش رفته اند که تعدادی زیادی از دستگاه ماینر خود را به محیط های روستایی و کشورهایی که منبع تغذیه برق ارزان تر است، منتقل کرده اند.

در روزهای اولیه استخراج بیت کوین، ماینرها می توانستند فقط با استفاده از واحد پردازش کامپیوتر خانگی یا CPU سود کسب کنند. CPU برای جابجایی چندین محاسبات به طور همزمان مانند اجرای همزمان چندین برنامه بر روی صفحه رایانه طراحی شده اند. متأسفانه استفاده از CPU معمولی در اکثر زنجیره های بلوکی دیگر سودآوری ندارد.

اهمیت استفاده از طرح های اثبات کار

مهم است که توجه داشته باشید اکثر سکه ها در زنجیره های بلوکی موفق که از طرح های اثبات کار استفاده می کنند، فقط درصورتی سودآور خواهند شد که افراد مایل به سرمایه گذاری کلان در سخت افزار و دستگاه ماینر، منبع تغذیه برق یا ترکیبی از این دو باشند.

اغلب شرکت ها پیش از این کاملا آگاه بوده اند و با کمال قدرت وارد میدان استخراج رمز ارز شده تا بتوانند سود زیادی را کسب کنند در کنار آنها افرادی با توان پایین تر نیز در این محیط در تلاش هستند تا بتوانند موفقیت هایی را کسب کنند.

الگوریتم های استخراج پیچیده تر با دستگاه ماینر

مسئله مهم در اینجا این است که اگر روند ایجاد سکه کاملاً توسط تعداد انگشت شماری از قدرت های متمرکز کنترل شود، پس چگونه بلاکچین به ارائه راه حل های غیرمتمرکز برای کاربران ادامه می دهد. در پاسخ به این نگرانی ها با تمرکز استخراج، بلاکچین های جدید و altcoins در حال اتخاذ الگوریتم های استخراج پیچیده تر و طرح های اثبات کننده برای محدود کردن تأثیرات ASIC ها و شرکت های بزرگ هستند.

برخی از سرمایه گذاران در فناوری بلاکچین که در اوایل استخراج معادن موفقیت زیادی کسب کرده اند، بودجه های استخراج را در جهت حمایت از شرکت کنندگان کوچک بین المللی ایجاد کرده اند. این تلاش برای عدم تمرکز فرآیند استخراج بلاکچین هایی است که به اثبات کار نیاز دارند.

استخرهای استخراج

در حالی که پاداش بلوک به هر دستگاه ماینر ی اعطا می شود که ابتدا هش معتبر را کشف می کند، با این وجود، احتمال یافتن هش برابر با کل قدرت استخراج در شبکه است. شرکت کنندگانی که درصد کمی از توان استخراج دارند، شانس بسیار کمی برای کشف بلوک بعدی نیز خواهند داشت.

 استخرهای استخراج برای حل این مشکل ایجاد شده اند. این به معنای تجمع منابع توسط دستگاه ماینر ی است که قدرت پردازش خود را از طریق یک شبکه مشترک تقسیم می کنند تا پاداش را به طور مساوی بین افراد موجود در استخر با توجه به میزان کار آنها در یافتن بلوک تقسیم کنند.

چگونه می توان با دستگاه ماینر، تولید تولید رمز ارز را شروع کرد؟

استخراج رمز ارز فرآیندی است که در آن معاملات انواع مختلف ارز رمزنگاری شده تأیید و به دفتر دیجیتال بلاکچین اضافه می شود. هر بار که معامله ارز رمزنگاری شده انجام می شود، یک استخراج کننده ارز رمزپایه، مسئولیت اطمینان از صحت اطلاعات و به روزرسانی بلاکچین با معامله را بر عهده دارد.

فرآیند استخراج خود شامل رقابت با سایر رمزگذاران برای حل مسائل پیچیده ریاضی با توابع هش رمزنگاری است که با یک بلوک حاوی داده های معامله مرتبط هستند. اولین دستگاه ماینر رمز ارز که کد را شکست، می تواند جایزه دریافت کند و در ازای خدمات ارائه شده، مقادیر کمی ارز رمزنگاری شده را برای خود بدست آورند.

در حالی که رمزنگاری می تواند درآمد ناچیزی برای یک استخراج کننده ارز رمزنگاری ایجاد کند، اما در اکثر موارد با مبلغ یک یا دو دلار در روز برای یک شخص با استفاده از سخت افزار رایانه اختصاصی خود امکان پذیر است. هزینه هایی مانند برق، اتصال به اینترنت و سخت افزار رایانه نیز بر درآمد خالص حاصل از استخراج ارز رمزپایه تأثیر می گذارد.

برای شروع کار استخراج، استخراج کنندگان، به سخت افزار رایانه ای اختصاصی با تراشه واحد پردازش گرافیکی (GPU) یا مدار مجتمع مخصوص برنامه (ASIC) ، وسایل خنک کننده کافی برای سخت افزار، اتصال به اینترنت فعال و برق قوی  و نرم افزار استخراج نیاز دارند.

استخراج کنندگان باید بدانند که رمز ارز محبوبیت و ارزش زیادی کسب کرده و رقابت نیز بسیار افزایش یافته است و اکنون سازمان ها و شرکت هایی با منابع گسترده تر در این مسیر با آنها رقابت می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با صرافر در تماس باشید.

سوالات متداول

توجه داشته باشید برای این موضوع لازم است که به پاور تغذیه دستگاه ماینر خود دقت کنید. در صورتی که ولتاژ دستگاه میان 176 ولت تا 264 ولت باشد، می توانید بدون نگرانی دستگاه خود را راه اندازی نمایید.

در صورتی که قصد از خازن گذاری روی دستگاه، در جهت کاهش جریان باشد، تا بتوان دستگاه های بیشتری را راه اندازی نمود، باید گفت که تنها در شرایطی قابل استفاده است که موتور دستگاه ماینر، دارای کسینوس فی کمتر از یک است. در غیر اینصورت خازن باعث افزایش جریان است.

در صورتی که یک دستگاه آکبند و نو ماینر را خرید کنید، به طور معمول حدود سه سال برای شما کارآیی خواهد داشت. اما دستگاه ماینر دست دوم در بهترین حالت می تواند بین یک سال و نیم تا دو سال فعالیت موثر داشته باشد. به خاطر داشته باشید که این دستگاه ها قابل تعمیر و تعویض قطعه بوده و می توانند با سرویس مناسب، ماندگاری بیشتری داشته باشند.

این امکان وجود دارد که با حدود 6 آمپر ماینر خود را راه اندازی نمایید. این دستگاه قابلیت آن را دارد که در منزل نیز نصب و استفاده شود. به طور معمول میزان آمپر خانه ها تا یک دستگاه ماینر را می پذیرند.

برای خنک کردن ماینرها نیاز است که از انواع کولر استفاده شود، برای مناطقی که مرطوب است استفاده از نوع کولرگازی توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *