امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره Aave و تاریخچه آن

Aave یکی از چندین ارز رمزنگاری شده در حال ظهور DeFi و یک سیستم وام غیرمتمرکز است که به کاربران اجازه می دهد از طریق دارایی های رمزنگاری، بدون داشتن واسطه، وام بدهند، وام بگیرند و سود کسب کنند. Aave سیستمی از قراردادهای هوشمند است که مدیریت این دارایی ها را می تواند توسط شبکه توزیع شده رایانه ای که نرم افزار آن را اجرا می کند، انجام دهد.

این بدان معناست که کاربران این ارز دیجیتالی، برای مدیریت وجوه خود نیازی به اعتماد به یک موسسه یا شخص خاص ندارند. آنها تنها اطمینان خواهند داشت که کد همانطور که نوشته شده است، اجرا خواهد شد. در هسته اصلی خود، نرم افزار این ارز رمزپایه، امکان ایجاد وام هایی را فراهم می کند که به کاربران امکان می دهد 17 ارز رمزنگاری شده مختلف را وام داده یا وام بگیرند.

همانند سایر سیستم های غیرمتمرکز در اتریوم، وام گیرندگان Aave نیز باید قبل از گرفتن وام، وثیقه ارسال کنند. بعلاوه، فقط تا ارزش وثیقه ای که ارسال می کنند، می توانند وام بگیرند. وام گیرندگان وجوهی را به صورت یک توکن دریافت می کنند که به ارزش دارایی دیگر وابسته است. سپس رمزگذاری می شود تا وام دهندگان سود سپرده ها را دریافت کنند.

به عنوان مثال وام گیرنده می تواند وثیقه ای را در DAI ارسال کند و در ETH وام بگیرد. این قابلیت، به وام گیرنده این امکان را می دهد تا بدون داشتن مالکیت واقعی ارزهای رمزنگاری شده مختلف، از آن ها استفاده کنند.Aave  همچنین می تواند ویژگی های اضافی مانند وام های فوری و سایر اشکال صدور بدهی و اعتبار را که از ویژگی های منحصر به فرد طراحی بلاکچین استفاده می کنند، معرفی کند.

بنیانگذاران Aave

Aave یک شرکت انتفاعی است که در سال 2017 توسط Stani Kulechov تاسیس و در سوئیس مستقر شد. Kulechov در هلسینکی در رشته حقوق آموزش دید و آوه را در حالی شروع کرده که هنوز دانشجو بود.

این شرکت با نام اصلی ETHLend  راه اندازی شد و 16.2میلیون دلار در ابتدای عرضه سکه جمع آوری کرد و در این مدت یک میلیارد واحد از ارز رمزنگاری شده خود را که نام اصلی آن LEND بود، فروخت و باقی ارز رمزنگاری شده AAVE برای تیم آن ماند.

ETHLend از Aave متفاوت بود. زیرا تلاش نمود تا به جای جمع کردن وجوه، وام دهندگان و وام گیرندگان را به روش همتا به همتا برساند. در سال 2018 به آوه تغییر نام یافت و ETHLend زیرمجموعه Aave شد.

سایر محصولات و خدمات اعلام شده در آن زمان شامل میز معاملاتی برای انجام معاملات بزرگ، استودیوی بازی سازی متمرکز بر بازی های بلاکچین و سیستم رسیدگی به پرداخت ها بود. بنیانگذاران آوه می گویند، هدف اصلی آن ها کسانی هستند که پیش از این در صنعت ارزهای رمزنگاری شده وارد شده اند و فعالیت می کنند.

منحصر به فرد بودن Aave

با استفاده از این پروژه ، افراد می توانند برای وام گرفتن و یا وام دادن در بیست ارز رمزپایه اقدام کنند که بدین ترتیب قدرت انتخاب بیشتری را دارا می باشند. از جمله محصولات آوه می توان به وام های فلاش اشاره نمود که از جمله وام هایی است که در فضای DeFi بدون وثیقه انجام می شود.

همچنین هنگام معامله و فروش، وام گیرندگان Aave این امکان را دارند که نرخ بهره ثابت و متغیر را به شکل متناوب درآورند. این برای زمانی که در شرایط ناپایدار بازار، قیمت ها رو به کاهش است، می تواند مفید و موثر باشد.

سکه های در گردش AAVE

از آن جایی که هر زمان جمع آوری هزینه در پروتکل صورت می گیرد، نشانه ها سوزانده می شود، بنابراین گردش به میزان کل ارزشی که در Aave قفل شده است، ارتباط دارد. هنگامی با فروش یک میلیارد نشانه از این ارز رمزنگاری شده ، مبلغ 16.2 میلیون دلار جمع آوری شد، بیست و سه درصد از آوه مختص بنیانگذاران شد.

نشانه های AAVE مطابق با استاندارد ERC-20 و به شکلی طراحی شده اند که تورم زا باشند. به طوری که رمزهای توزیع شده، به جهت راه حل آخر و در صورت کمبود در پروتکل DeFi استفاده می شوند.

علامت LEND

LEND رمز بومی آوه است. در نگاه اول، تصور می شود که AAV یا چیزی شبیه به نام آن باشد. با این حال، هنگامی که بنیانگذاران در سال 2017 شروع به کار کردند، آنها شصت هزار دلار سکه اتریوم برای یک میلیارد نشانه LEND در ICO خود جمع کردند. در اصل، نام این پروژه EthLend بود. اما یک کمپین بازسازی در سال 2018 در Aave مستقر شد و آنها بخش LEND را برای رمز اصلی خود نگه داشتند.

آینده ارز رمزنگاری شده AAVE

مانند پروتکل های دیگر در سال DeFi 2020 ، Aave یک نمونه خوب در صنعت و بازار ارزهای رمزپایه را ایجاد کرده است. در حالی که هنوز نسبتاً جدید و ناتمام است، بهترین بازده را در بازار دارد. این مجموعه دارایی ها، ویژگی ها و ابزارهای بی شماری را ارائه می دهد تا سایر بنگاه های اقتصادی بتوانند برخی از آن ها را در پروژه های خود ادغام کنند.

Aave چگونه کار می کند؟

این ارز رمزنگاری شده را شاید بتوان به عنوان بهترین سیستم استخرهای وام توصیف شود. کاربران وجوهی را که می خواهند وام دهند، واریز می کنند و سپس در یک استخر جمع می شود. وام گیرندگان نیز می توانند از آن استخرها وام بگیرند. این رمزها را می توان به دلخواه وام دهنده، معامله کرده یا انتقال داد.

برای تسهیل این فعالیت، آوه دو نوع توکن صادر می کند. نخست aTokens ، که برای وام دهندگان صادر می شود تا بتوانند سود سپرده ها را دریافت کنند و دیگری نشانه هایی که رمز بومی Aave هستند. این ارز رمزنگاری مزایای متعددی را به دارندگان آن ارائه می دهد. به عنوان مثال، وام گیرندگان در صورت گرفتن وام های رایج، هزینه ای پرداخت نمی کنند. همچنین، وام گیرندگان که از AAVE به عنوان وثیقه استفاده می کنند، در هزینه ها تخفیف می گیرند.

صاحبان این ارز رمزنگاری شده، در صورت پرداخت کارمزد، می توانند قبل از انتشار وام ها، بیشتر آن ها را حفظ کنند. همچنین وام گیرندگانی که AAVE را به عنوان وثیقه ارسال می کنند، این قابلیت را دارند که بیشتر وام بگیرند.

روش کار وام فلاش

روش عملکرد وام فلاش بدین گونه است که وام گیرنده می تواند از Aave وجه درخواست کند، اما باید این وجوه را با پرداخت 0.09٪ کارمزد در همان بلوک پرداخت کنند. اگر وام گیرنده این کار را انجام ندهد، کل معامله لغو می شود، در نتیجه، آوه ریسک نمی کند.

یک وام گیرنده ممکن است بخواهد از یک وام سریع برای استفاده از فرصت های معاملاتی یا به حداکثر رساندن سود از سیستم های دیگر ساخته شده در Ethereum استفاده کند. مبادله ارزهای رمزنگاری شده مختلف به روش خودکار با استفاده از وام های فلاش برای تولید سود تجاری امکان پذیر است.

علاوه بر ویژگی های معمولی، Aave دارای ویژگی های متمایز برجسته ای مانند وام های بدون وثیقه، تغییر نرخ، Flash Loan و انواع وثیقه های منحصر به فرد است. همچنین می تواند برای دریافت هزینه های پروتکل و جوایز این ارز برای بیمه در نظر گرفته شود.

به جای تضمین بازپرداخت با وثیقه، با Flash Loans به راحتی به زمان بازپرداخت وام اعتماد می کنند. تا زمانی که وام مورد استفاده قرار گیرد و در همان بلوکی که صادر شده است به طور کامل پس داده شود، تصویب می شود. از طرف دیگر، اگر وام در همان بلوک بازپرداخت نشود، کل معامله بهم می خورد. Aave با وام های فلاش 0.30٪ کارمزد می گیرد و با افزایش تقاضا برای ویژگی های منحصر به فرد فلاش، به آن یک جریان درآمد ثابت می دهد.

نرخ انعطاف پذیر

در حالی که سایر سیستم عامل های وام، تمایل دارند کاربران را در نرخ بهره ثابت یا متغیر نگه دارند، عملکرد تغییر نرخ Aave به کاربران امکان می دهد تا بین دو نوع نرخ متفاوت جابجا شوند. این موضوع به آنها امکان می دهد با انتخاب نرخ بهره ثابت و متغیر، بهترین نرخ سود وام خود را بدست آورند.

وثیقه بی نظیر

خارج از رمزهای متداول DeFi مانند ETH ، DAI و USDC ، آوه به زودی به کاربران امکان می دهد موقعیت های قرض گرفته شده در توکن های جمع آوری هزینه را نیز بگیرند. این بدان معناست که کاربران می توانند در مقابل موقعیتی که برای آنها درآمد کسب می کند وام بگیرند، بدون اینکه فرصت عدم توانایی ورود به آن موقعیت ها را برای استفاده از وام های رمزپایه و وام گرفتن، از بین ببرند.

چگونه وام بدهیم ؟

برای شروع کار با Aave ، باید به app.aave.com مراجعه کنید و با استفاده از کیف پول به اینترنت متصل شوید. برای واریز وجه، دارایی را انتخاب کرده و مبلغی را که می خواهید وام دهید، وارد کنید.  سپس به راحتی دسترسی Aave به دارایی انتخاب شده را تأیید کنید و معامله ودیعه را امضا کنید.

وجوه واریز شده شما به صندوق وام واریز می شود و می توانید در داشبورد برنامه Aave به صورت لحظه ای میزان سود خود را کنترل کنید. هنگام تأمین سرمایه به آوه ، کاربران aTokens دریافت می کنند که به شما یک دارایی سودآور اعطا می کند و یک ادعای مناسب نسبت به سرمایه اصلی را نشان می دهد. برخلاف cTokens ، هر aToken ارزش معادل دارایی اصلی را حفظ می کند. این الگوی رفتاری از این ارز رمزنگاری شده، روند کار را به خوبی به تصویر می کشد.

بخاطر داشته باشید که هر دارایی به دلیل تفاوت در نوسان قیمت، نیاز به وثیقه متفاوتی دارد. به دلیل ثبات قیمت ذاتی، Stablecoins بیشترین نسبت وام به ارزش را ارائه می دهند. هر دارایی در این ارز، دارای دو نرخ بهره مستقل است که شامل نرخ ثابت و نرخ متغیر می شود و کاربران می توانند بین هر دو مورد دلخواه خود جابجا شوند.

در صورتی که در خصوص این ارز رمزپایه و دیگر ارزها، نیاز به مشاوره دارید، می توانید با کارشناسان صرافر مشورت نمایید. همچنین جهت خرید نشانه های AAVE نیز کارشناسان صرافی صرافر شما را یاری خواهند کرد.

چگونه وام بگیریم ؟

برای گرفتن وام ابتدا باید وثیقه را قفل کرد که مبلغ قفل شده باید بیشتر از مبلغ وام گرفته شده باشد. اگر با بازارهای پول DeFi آشنا باشید، مفهوم وام های بدون وثیقه را به خوبی می شناسید. با Aave ، این مقدار به طور معمول از پنجاه تا هفتاد و پنج درصد است که به طور معمول، کسانی که وام می گیرند، لازم است این نسبت ها را در وثیقه گذاری های خود منظور نمایند.

صرف نظر از اینکه کاربر برای وام دادن یا وام گرفتن وثیقه باشد، در ازای آن aTokens دریافت می کند. بنابراین، 10 DAI واریز شده 10 aTokens را برمی گرداند. aTokens از محل وام سود می گیرد و می توان آنها را به صورت یک به یک بازپرداخت کرد.

همچنین این ارز رمزنگاری شده دارای استخرهای نقدینگی است که برای کمک به مشکلات نقدینگی راه اندازی شده است تا کاربران بتوانند وجوه خود را پس از آماده شدن برداشت کنند.

سوالات متداول

پروتکل منبع باز Aave در اتریوم ساخته شده است، زنجیره بلوکی که در حال حاضر از اثبات کار به اثبات سهام تغییر می کند.

می توانید نشانه های AAVE از صرافی های مطمئن و معتبر خرید کنید. قیمت امروز این ارز رمزنگاری شده 187.89 دلار USD است و شما می توانید آن را از طریق صرافی Sarafer تهیه نمایید.

عملکرد قیمت توکن DeFi با راه اندازی Yam Finance هشت دارایی رمزنگاری مبتنی بر اتریوم که Yam پشتیبانی می کند، رشد قابل ملاحظه ای داشته اند.

Aave ، در Coinbase.com و در برنامه های Coinbase Android و iOS پشتیبانی می شود و مشتریان می توانند این ارز رمزنگاری شده را خریداری، فروش یا ذخیره کنند.

برای انجام معاملات در Aave ، وام دهندگان باید وجوه خود را به استخرهای نقدینگی واریز کنند و سپس کاربران می توانند از این استخرها وام بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *