امروز مورخ [wikiwordpress] : آخرین نسخه وب سرویس خدمات ارزی صرافر هم اکنون در دسترس و قابل استفاده میباشد .

همه چیز درباره تتر Tether و تاریخچه آن

Tether یک ارز رمزپایه مبتنی بر بلاکچین است که ارز هایرمزنگاری شده در گردش آن با ارزهای فیات سنتی مانند دلار، یورو یا ین ژاپن پشتیبانی می شوند که در یک حساب بانکی مشخص نگهداری می شوند. توکن های Tether ، با نماد USDT تجارت می کنند. در این جا تصمیم داریم همه چیز درباره تتر Tether و تاریخچه آن را بررسی نماییم. شما می توانید برای دریافت اطلاعاتی کامل تر در خصوص Tether و دیگر ارزهای رمزنگاری شده، با کارشناسان صرافر تماس بگیرید.

آن چه لازم است بیان شود این است که، Tether متعلق به نسل جدیدی از ارزهای رمزپایه به نام Stablecoins است که هدف آن ثابت نگه داشتن ارزش ارزهای رمزنگاری شده است که در مقابل نوسانات گسترده ای که در قیمت سایر ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتریوم مشاهده می شود، قرار گرفته است. این موضوع اجازه می دهد تا از آن به جای وسیله ای برای سرمایه گذاری های سوداگرانه، به عنوان وسیله مبادله و ذخیره ارزش استفاده شود.

Tether به طور خاص در رده سکه های ثابت سپرده فیات قرار دارد، به عبارتی یک ارز فیات مانند دلار آمریکا ، یورو یا ین، از هر ارز رمزنگاری در گردش پشتیبانی می کند. تتر به طور خاص برای ایجاد رابطه لازم بین ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه طراحی شده اند تا ثبات، شفافیت و حداقل هزینه های معاملات به کاربران را ارائه دهند.

این ارز در برابر دلار آمریکا قرار گرفته است و از نظر ارزش نسبت برابر را با دلار آمریکا حفظ می کند. با این حال، هیچ تضمینی از طرف Tether Ltd برای هرگونه حق بازخرید یا مبادله تتر با پول واقعی ارائه نشده است و این بدان معناست که Tether با دلار آمریکا قابل تعویض نیست.

تاریخچه Tether

این ارز رمزنگاری شده،  در سال 2014 به عنوان RealCoin راه اندازی شد و در همان سال توسط Tether Ltd ، که مسئول نگهداری مقادیر ذخیره شده فیات است، به Tether تغییر نام داد و تجارت خود را در سال 2015 شروع نمود.

این شرکت در سال 2017 ، ادعا کرد که تتر هک شده و سی و یک میلیون دلار سکه Tether سرقت شده است. اما هیچ حسابرسی برای این کار انجام نشد. در سال 2018، این شرکت اعلام کرد که در حال جدا شدن از شرکت حسابرسی است  و پس از آن احضاریه توسط نهادهای نظارتی صادر شد. بدین ترتیب نگرانی در مورد اینکه آیا این شرکت، متهم به عدم شفافیت است، شکل گرفت.

بنیانگذاران Tether

در سال 2014 USDT یا Realcoin توسط بروک پیرس که یک کارآفرین مشهور بود به همراه سلارس و کولینز راه اندازی شد. آن ها ابتدا در سال 2013 شرکت سرمایه گذاری Blockchain Capital را ایجاد کردند که توانست در طی چند سال فعالیت خود، حدود هشتاد میلیون دلار بودجه را کسب نماید.

اما پیرس به عنوان مدیر بنیاد بیت کوین، انتخاب گردید. این یک سازمان برای کمک به بهینه سازی فعالیت های بیت کوین بود.

این در حالی است که ریو کالینز به عنوان مدیرعامل تتر دو سال فعالیت نمود. او نیز توانست به عنوان کارآفرین موفق، شرکت های بزرگی را در زمینه های مختلفی طراحی و ایجاد نماید که عمدتا در حوزه فناوری بازاریابی و تبلیغات بود. اما کریگ سلارس تنها در تتر مشغول بود و در کنار آن حدود شش سال یکی از اعضای بنیاد اومنی شد.

دلایل منحصر به فرد بودن Tether

از جمله ویژگی های خاص USDT این است که ارزش تتر به ارزش دلار آمریکا متصل بوده و مطابق با ایجاد ارز رمز پایه تتر، همزمان دلار آمریکا را نیز در ذخایر خود در نظر می گیرند. این تضمین خواهد کرد که USDT کاملا با پول نقد و معادل آن پشتیبانی خواهد شد.

از دیگر محسنات Tether این است که همانند دیگر ارزهای رمزنگاری شده در بازار که دارای نوسانات بسیار شدیدی میان ده تا بیست درصد می باشند، این ارز دارای ثبات قابل قبولی بوده و از این نوسانات محفوظ است. این برتری باعث می شود که USDT یک انتخاب مناسب برای سرمایه گذاری در صنعت ارزهای رمزپایه باشد.

تتر روشی آسان برای معاملات معادل دلار آمریکا در میان کشورها بوده که از طریق بلاکچین ها صورت می گیرد این درحالی است که واسطه ای مانند موسسات مالی یا بانک ها هیچ مداخله ای ندارند. با تمامی این موارد در این سال های ظهور تتر و در خصوص ادعایی که در خصوص ذخایر دلار آمریکا دارد، بحث هایی وجود دارد. در حال حاضر قیمت Tether برابر با یکصد دلار آمریکا در معاملات بیس و چهار ساعته می باشد.

شفافیت درTether

آن  چه که در تتر انجام می شود این است که پول نقد را به ارز دیجیتال تبدیل می کند تا ارزش آن را به قیمت ارزهای ملی مانند دلار آمریکا، یورو و یوان چین در خارج از مرزها اتصال دهد. ذخایر این ارز رمز نگاری شده صد درصدی بوده و شامل ارزهای سنتی و معادل نقدی آنها می باشد.

گاهی ممکن است شامل دارایی ها و مطالبات دیگر از وام های ارائه شده توسط Tether به اشخاص ثالث باشد. ارزش ذخایر تتر روزانه منتشر می شود و به صورت کامل مطابقت داشته یا از ارزش همه اتصال های اینترنتی در گردش بیشتر است. پلتفرم Tether در سطح بالای فناوری های باز بلاکچین ساخته شده است و از امنیت و شفافیت آنها استفاده می کند.

در حقیقت تتر، رایج ترین ارز دیجیتال است که خرید، فروش و استفاده از اینترنت در Bitfinex و سایر مراکز خرید را انجام می دهد. فناوری مجهز به بلاکچین Tether در حالی که استانداردها و مقررات بین المللی را رعایت می کند، امنیت کلاس جهانی را ارائه می دهد.

Tether مشاغلی  از جمله صرافی ها، کیف پول ها، پردازنده های پرداخت، خدمات مالی و دستگاه های خودپرداز را قادر می سازد تا به راحتی از توکن های پشتیبانی شده از فیات در زنجیره های بلوکی استفاده کنند. با استفاده از فناوری بلاکچین ، Tether به شما امکان می دهد نشانه های دیجیتال را به صورت شخصی، جهانی و فوری و ایمن ذخیره و ارسال و دریافت کنید.

آیا Tether یک سرمایه گذاری خوب است؟

Tether USDT به دیجیتالی کردن دلار آمریکا کمک می کند و معاملات را در بلاکچین آسان تر، سریع تر و ارزان تر می کند. بر اساس پیش بینی های بازار، تتر یک سرمایه گذاری سودآور است.  اساس پیش بینی ها حاکی از آن است که USDT طی 3 تا 5 سال سود خوبی را ارائه می دهد که آن را به یک سرمایه گذاری بلند مدت سودآور تبدیل می کند.

اما تتر برای چه استفاده می شود. هدف اصلی Tether تأمین نقدینگی و مقاومت در برابر نوسانات بازار است. توکن ها به یک فیات وصل می شوند که نباید هیچ گونه افت ارزش یا نوسان داشته باشد. این امر باعث می شود که از ارز رمزپایه پایدار، نسبت به ارزهای رمزپایه معمولی کمتر ریسک داشته باشد.

برتری Tether

برخلاف سایر دارایی های رمزنگاری نسبتاً ناپایدار که موقعیت های بالایی را در نمودارها اشغال می کنند ، Tether  یک رمز ارز پایدار است. یکی از چندین ارز مبتنی بر بلاکچین که ارزش آن با ارز یا دارایی دیگری مرتبط است و قیمت آن در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه بسیار کم است.

Tether که با Bitfinex ، یکی از بزرگ ترین صرافی های ارز رمزنگاری شده در صنعت مرتبط است، یک ارز رمزپایه بومی نیست که به اکوسیستم بلاکچین متصل باشد. اما به عنوان یکی از ارزهای کاربردی در بازارهای رمزنگاری، به عنوان یک جفت تجاری در برابر بیت کوین نقش مهمی را ایفا کرده است.

گرچه به دلیل ارزش ثابت آن لزوماً یک سرمایه گذاری جذاب با سودآوری بالا مانند بیت کوین یا اتر نیست، اما ابزاری محبوبی است که برای دسترسی به بازارهای رمزنگاری استفاده می شود و گاهی اوقات یک شاخص قوی از حرکت های آینده بازار است.

از تتر همچنین به عنوان یک سطح شیب دار برای کسانی که در ارزهای رمزپایه اصلی مانند بیت کوین و اتر سرمایه گذاری می کنند استفاده شده است. به همین دلیل، جهش های بزرگ در مقدار USDT که اخیراً ایجاد شده است، گاهی اوقات به عنوان نشانه ای از علاقه خریدار در بازار آزاد در نظر گرفته می شود. همچنین افزایش مقدار USDT ایجاد شده نیز ممکن است منجر به تقاضای صرافی هایی شود که نیاز به تأمین کالای ارز رمزنگاری شده پایدار  و محبوب خود دارند.

چشم انداز آینده تتر

با وجود فراز و نشیب های اخیر بازار ارز رمزنگاری، تتر یکی از محبوب ترین ارزهای موجود بوده و روزانه دارای میلیاردها حجم در گردش می باشد. این روزها این ارز رمزپایه به موضوعی داغ تبدیل شده است، زیرا نرخ بهره منفی ارزهای سنتی را تحت تاثیر قرار می دهد و تهدیدات تورم باعث افزایش علاقه کاربران به دارایی های رمزنگاری می شود.

بازیگران اصلی سیاست های پولی جهانی شروع به بررسی امکان تقلید از پول های ثابت مانند Tether با اصطلاح ارزهای دیجیتال بانک مرکزی می کنند. بانک مرکزی اروپا در این موضوع اقداماتی انجام داده و بانک چین نیز درحال راه اندازی ارز یوان دیجیتال خود است.

این ممکن است نشان آن باشد که Tether رقابت سختی دارد. در یک زمان، تتر بیش از نود و نه درصد از کل بازار با ثبات رمز ارز را تشکیل می داد. اما با گذشت زمان، گزینه های دیگری علاوه بر ارزهای دیجیتالی بانک های مرکزی، افزایش یافته است.

اما با وجود رقابت شدید در بازار ارز دیجیتال، USDT همچنان محبوبیت زیادی دارد. از زمان همه گیری ویروس کرونا،  گردش آن به بالاترین رقم و به بیش از 8 میلیارد دلار رسیده است که از ابتدای سال 2020 حدود 2 میلیارد جهش داشته است. اگر شرایط فعلی در بازارهای جهانی ادامه داشته باشد، علاقه به زنجیره های پایدار مانند Tether ممکن است بیشتر شود.

مزیت های تتر

Tether به عنوان یکی از ارزهای رمزپایه محبوب در بازار انعطاف پذیری بیشتری را برای سرمایه گذاران فراهم می کند. زیرا به عنوان جایگزین دلار در بسیاری از صرافی ها عمل می کند. از جمله مزیت های این ارز رمزنگاری شده می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

استراتژی خروج :

نوسانات بازار یک نگرانی عمده در بخش رمزنگاری است. در این شرایط، سرمایه گذاران فقط چند گزینه برای بررسی دارند. آنها می توانند ارزهای دیجیتال خود را بفروشند و دوباره به فیات تبدیل کنند. این فرایند زمانبر است و بیشترین هزینه های ممکن را در بر دارد. یا می توانند سوار بر بازار نوسانات شده و ضرر و زیان خود را ببرند. اما Tether گزینه سوم را به معادله اضافه می کند. با  تتر از هزینه ها و نوسانات دور خواهید شد.

کاهش اصطکاک :

از آنجا که Tether یکی دیگر از دارایی های بلاکچین است، تبدیل از بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده به Tether به راحتی مبادله بیت کوین با اتریوم است. این تبدیل راهی بدون اصطکاک را برای سرمایه گذاران فراهم کرد تا از نوسانات جلوگیری کنند و در بازار رمزنگاری باقی بمانند.

حواله :

Tether توانایی انقلابی در سیستم های معاملات بین المللی را دارد. زیرا با تتر می توان بدون تبدیل کردن پول و بدون هیچ هزینه ای برای انتقال وجه، در تمامی دنیا، اقدام به نقل و انتقال پول نمود. نکته این است که ارسال تتر به آسانی بیت کوین در سطح جهانی است.

حسابداری

از آن جایی که کلیه کسب و کارها برای پرداخت خدمات و کالاهای خود از طریق ارزهای دیجیتال، لازم است که آن ها را با ارزش معادل دلار آمریکا تعیین نمایند. این درحالی است که در تتر این نگرانی را برطرف شده است زیرا همیشه با نمونه های فیات خود برابر هستند.

ارز دیجیتال ترانزیت

Tether انتقال وجه نقد واقعی به پول دیجیتال را تسهیل می کند. در برخی از مکان ها تبدیل رمزنگاری به ارز فیات کار دشواری است و یا در بعضی از کشورها این عمل غیرقانونی است. اما در تمامی این مناطق، Tether یک گزینه هوشمند است.

پذیرش بالا

تتر مبادلات با بیشترین میزان نقدینگی را فراهم می کند. این ارز رمزپایه به صرافی ها اجازه می دهد تا از معامله مستقیم با ارز فیات چشم پوشی کنند.

سوالات متداول

Tether جهت ایجاد ارتباط لازم بین ارزهای فیات و ارزهای رمزپایه طراحی شده است.

این یک سرمایه گذاری مناسب و سودآور در طولانی مدت است. اگر دنبال یک دارایی پایدار هستید، این یکی از بهترین ها در بازار ارزهای رمزپایه است.

اگر دلار در حسابی که پشتوانه USDT است، سرمایه گذاری شود، می توان درآمد خوبی را انتظار داشت.

این افزایش استفاده از USDT ممکن است به جای هرگونه تغییر در الگوی سرمایه، ناشی از اشتیاق برای بازگشت بالقوه بازار باشد. به عبارتی Tether ساده ترین راه برای نگه داشتن مقدار پایدار ارزش در صرافی است که دلار را قبول نمی کند.

خطر Tether این است که سکه ها به طور کامل پشتیبانی نشوند و در  این صورت، همه نمی توانند دلارهای خود را پس بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Please rate Stellar

0 / 3

Your page rank:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *